Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 inkarnacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 19, 2003 12:38
Posty: 7
Post inkarnacja
czy istnieje


Pt gru 19, 2003 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2003 21:42
Posty: 8
Post 
Chyba nie oczekujesz, że ktoś da ci odpowiedź "tak" albo "nie". Zależy od tego, kto w co wierzy, zaś to już pozostaje jego osobistą sprawą.

_________________
There's a moment in life
When all the years will pass by
And the eyes filled with tears
We once shed
We recognize failures
The desperate cries
Of the ones who believed in our lies


Pt gru 19, 2003 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
TAK


Pt gru 19, 2003 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
a jednak ktos napisal : D
a tak serio to inkarnacja tak , jestesmy tego swiadkami, nasze dusze sa zinkarnowane do cial, ale czy REinkarnacja, to juz przedmiot do dyskusji


Pt gru 19, 2003 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
czyba ze chodzi ci o wcielenie sie bustwa (Chrystus, Kryszna) w osobe ludzka, to nie ma sensu gadac, bo wierzacy powiedza churem TAK, a ateisci beda sie klucic, ale mamy juz takich kilka tematow
pozdrawiam


Pt gru 19, 2003 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Gwoli ścisłości:

człowiek jest jednością duszy i ciała

a nie duszą "zinkarnowaną" w ciało czy też ciałem ze "zinkarnowaną" w nim duszą

poza tym że to masło maślane "zinkarnowane do ciał" - to cóż to za neologizm? - "zinkarnowana" ???


Pt gru 19, 2003 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
dusze zinkarnowane do cial, ale nie mowie, ze sama dusza to czlowiek, albo samo cialo- kiedy jedno zinkarnuje sie do drugiego jest czlowiek, ale nie upieram sie przy tej wersji, tak naprawde wszystko mi jedno czy tak jest, czy nie, albo czy smierc jest zolta i pachnie lawenda, czy czarna i zgnuilizna. nie interesuja mnie rozwazania na temat zycia po zyciu, jak i wygladu nieba, wole rozwazac postawy, a nie wiadomosci ktore pochodza z objawien i sa nieempiryczne i nie do poczucia- przynajmniej dla wiekszosci
pozdrawiam


Pt gru 19, 2003 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
imadło - ale człowiek to dusza i ciało razem :) w jednorazowym niewymiennym komplecie :) (w sensie ta dusza-to ciało a nie inne)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt gru 19, 2003 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
imadlo napisał(a):
jestesmy tego swiadkami, nasze dusze sa zinkarnowane do cial


i 16 minut później

imadlo napisał(a):
wole rozwazac postawy, a nie wiadomosci ktore pochodza z objawien i sa nieempiryczne



bez komentarza :)


Pt gru 19, 2003 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
czyli ze dusze w cialach
i nie wiem co to ma do moich preferencji w wybieraniu tematow- wytlumacz mi bo nie rozumien
moge powiedziec cos o budowie samochodu, ale nie znaczy to ze lubie o tym gadac


So gru 20, 2003 0:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
ale widze ze z wami sie chyba nie pogada, bo zamiast pilnowac zeby cos madrego mowic, wszyscy na okraglo czepiaja sie tego co inni napisali, i tak ponad polowa postow to cytaty i proby zdyskredytowania innych dyskutantow- LUDZIE NAPISZCIE COS NA TEMAT, ROZWAZCIE SAMI, NIE TRZEBA KAZDEGO ARGUMENTU ZBIJAC NA FORUM, komentarze do kazdego slowa nie sa potrzebne


So gru 20, 2003 0:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 08, 2004 14:13
Posty: 77
Post 
Smutne było by te życie gdybysmy się rodzili tylko raz, a jaki smutny byłby Ten Bóg....

Jezus nawet wspominał o reinkarnacji wiele razy, np. mówiąc, że życie to jak wschody i zachody słońca, dzień i noc, normalne jest ze tak jak słonce zachodzi aby za jakiś czas mogło ponownie wzejść, ta samo - człowiek umiera, aby za jakiś czas móc znów narodzić się i dalej kontynuowac swój rozwój tu na ziemi;)

Dzieki reinkarnacji nic nie tracimy, a wiele zyskujemy, zawsze jest czas aby komuś wybaczyć, aby coś pojąć, zrozumieć jakieś zdarzenie, doświadczyć czegoś co w poprzednim zyciu nie rozumialiśmy.
Mamy tyle czasu ile nam potrzeba, nawet dużo więcej niż nam się wydaje;)

_________________
Kto zobaczy we mnie coś dobrego, zobaczy siebie. Niech nie łudzi się ten, który na głupotę skazany, bo nic więcej nie zobaczy, tylko ból i winę swoją. Ten zrozumie, kto rozumem i sercem włada. Kto ma oczy zamknięte niechaj się martwi.


Cz sty 08, 2004 16:01
Zobacz profil ICQ
Post 
"Współczujący" - czy mógłyś podać źródło z którego czerpiesz wiedzę o ty co Chrystus powiedział?


Cz sty 08, 2004 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Współczujący :) "dane jest nam JEDNO życie, a potem śmierć" To jest cytat z Pisma Sw :) Nie naciągaj słów Chrystusa :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz sty 08, 2004 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 08, 2004 14:13
Posty: 77
Post 
Prosicie o cytaty, oto one:

Po kolei, może nie wszyskie - bo na to nie starczyło by czasu, ale parę, zacznę od starego testamentu:

Druga Księga Mojżeszowa 21.12-21.27
12.Kto tak uderzy człowieka, że ten umrze, poniesie śmierć.
13. Jeżeli na niego nie czyhał, ale to Bóg zdarzył, że wpadł mu pod rękę, wyznaczę ci miejsce, do którego będzie mógł uciec.
14. Jeśeli ktoś zastawia na bliźniego swego zasadzkę, by go podstępnie zabić, to weźnmiesz go nawet do ołtarza mojego, by ukarać go śmiercią.
15. Kto uderzy ojca swego albo matkę swoją, poniesie śmierć.
16. Kto porwie człowieka, to czy go sprzedał, czy tez znaleziono go jeszcze w jego ręku, poniesie śmierć.
17. Kto złorzeczy ojcu swemu albo matce swojej, poniesie śmierć.
18. .... 24. Oko za oko, ząb za ząb, rekę za rękę, nogę za noge.
...

To dobitnie pokazuje prawo wszechświata, prawo Boga, któremu wszyscy podlegamy. Jezus powiedział, nie przyszedłem znieść starych praw, ale je dopełnić, wzmocnić, wytłumaczyć. Ten kto ma oczy niech zobaczy, kto ma rozum ten to pojmie, bo kto oczu nie ma i tak zobaczy to co inni mu powiedzą, a kto rozumu swego nie korzysta - ten rozumuje tak jak mu mówią inni.
Bóg nie jest srogim bogiem, zawsze był litościwym i miłosciwym, czyzby mógł te słowa powiedzieć dobry ojciec który kocha swe dzieci? Dobry to Ojciec który wyjawia swoim dzieciom tajemnice wszechświata, bezwzględne prawa, pod którymi jest każda dusza żyjaca na tym świecie. To jest prawo karmy, przyczyny i skótku, nie znaczy to, że masz zabić, jeśli zabija Tobie kogoś bliskiego, nie znaczy to, że masz się mścić, tego robić tobie nie wolno! Po prostu oznacza to, że żadna uraza, żadne cierpienie nie pozostanie bez słowa. Każde cierpienie wyrządzone innym wróci do nas, w tym lub następnym zyciu, nie po to aby nas ukarać, ale po to aby nas uleczyć!
To nie Bóg karze ludzi za ich grzechy, sami sprowadzamy na siebie swój los - Jezus mówił - Kazdy jest własnym siewcą.

Możecie tłumaczyć to jak chcecie, albo jak inni chca, ja tylko dzielę się swoimi wnioskami, bo pomyślałem sam i zobaczyłem prawdę.

Kolejny cytat - teraz nowy testament - Ew. Św. Jana 9.1:
1. A przechodząc, ujrzał człowieka ślepego od urodzenia. 2. I zapytali się go uczniowie jego, mówiąc: Mistrzu, kto zgrzeszył, on czy rodzice jego, że się ślepym urodził?
3. Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże....

Widac z tego - że za czasów Jezusa reinkarnacja była powszechnie uznawana przez tamtejszych ludzi, inaczej jaki byłby sens tego pytania o winę!?!?
Jeśli nie reinkarnacja - to ja na miejscu Jezusa zganiłbym uczniów za takie pytanie - Jezus wprost przeciwnie - powiedział, że w tym przypadku nie było winy. Karma nie mówi o winie, mówi tylko o mozliwości pojęcia rzeaczy, poznania siebie i innych, możliwości przebaczenia sobie samym i innym za to co nas spotyka w życiu. Jezus mówi tutaj o miłości która przebacza, BEZWARUNKOWO PRZEBACZA, że miłośc tylko tej jednej rzeczy "żąda" - bezwarunkowego przebaczenia.

Innymi słowy - jeśli uczniowie w swoim pytaniu dopuszczają, że on sam (slepy od urodzenia człowiek) mógł by być winnym swojej ślepoty - to kiedy mógł doprowadzić do tej winy, jesli nie w poprzednim zyciu???!!!!

Nic tutaj wiecej dorzucic nie trzeba, ślepi i tak nie uwierzą, nawet gdyby zobaczyli, te słowa piszę do ludzi którzy potrafią zobaczyć prawdę, nawet gdy całe mnóstwo ludzi jest przeciw.


Cytat mówiący o tym jak Jezus przyrównuje zycie ludzi do wschodów i zachodów słońca - znajdzcie sami, jeśli jesteście ludzmi wiary - potraficie uwierzyc w to, że jest dokladnie taki cytat, jesli nie wierzycie - to nie ma sensu za was wyszukiwac go teraz.

Pozdrawiam.

_________________
Kto zobaczy we mnie coś dobrego, zobaczy siebie. Niech nie łudzi się ten, który na głupotę skazany, bo nic więcej nie zobaczy, tylko ból i winę swoją. Ten zrozumie, kto rozumem i sercem włada. Kto ma oczy zamknięte niechaj się martwi.


Cz sty 08, 2004 17:12
Zobacz profil ICQ
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL