Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 5:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Księga Ocalenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Księga Ocalenia
Witam. Nie dawno obejrzałam film pt. Księga Ocalenia, więcej info tutaj: http://www.filmweb.pl/f450356/Ksi%C4%99ga+ocalenia,2010 i chciałabym poznać wasze opinie na temat właśnie tego filmu. Co o tym sądzicie?

Napiszę co ja uważam.

A więc tak, gólnie jako całość film jest fajny, tematyka interesująca. Takie produkcje przyciągają ludzi, ale myślę, że do takich filmów trzeba mieć dystans, gdyż mogą one wprowadzać u człowieka mieszane uczucia. Film niby przestawia sposób na ocalenie ludzkości. Tylko jaki to sposób? Niby Pismo Święte. Tylko, że (moim zdaniem) w filmie tym właśnie pokazano odwrotnie. Cała ta wojna (można powiedzieć częściowy koniec świata), została wywołana przez właśnie tę "książkę". Celem naszego głównego bohatera jest dotarcie na zachód w celu przekazania jedynego egzemplarza Pisma Świętego jaki się zachował na tym świecie, i jak wspomniałam wcześniej to miał być właśnie sposób na ocalenie ludzkości. I tu właśnie nie widzę sensu. Bo film pokazuje, że Biblia poróżnia człowieka. Tworzy się znowu wojna, aby uzyskać władzę nad ludzkością. Wojna, która powoduje śmierć i niesie zło. Czyli BIBLIA --> ZŁO --> ZWYCIĘSTWO SZATANA.
Druga sprawa to taka, że film ten ukazuje CHRZEŚCIJAN jako ludzi słabych i desperatów, ludzi których można łatwo kontrolować.

Taka to moja dziwna interpretacja filmu. ;P

A i czy wg. was Eli zachowywał się po chrześcijańsku??
Jak wiadomo każdy człowiek grzeszy, i nie nam to oceniać, ale to tylko film, wg mnie ŹLE ROBIŁ.

Czekam na wypowiedzi. ;)

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Cz lut 11, 2010 23:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL