Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 11:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa! 
Autor Wiadomość
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
mauger napisał(a):
Dawid60 napisał(a):
Feel/Doda - niby tacy wspaniali wykonawcy... proszę puścić sobie ich piosenki od tyłu

I co takiego słychać, gdy puści się je od tyłu?


Nie mam pojęcia co słychać"od tyłu",ale podejrzewam,że to samo ,co normalnie...jarmark w Pogwizdowie..


Cz wrz 01, 2011 17:45
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. (2 Tm 3, 13). Słowo zwodziciele tutaj w języku Greckim przetłumaczone jest jako Zaklinacze. To są tacy ludzie którzy mamią umysły innych ludzi przez powtarzanie cały czas jednych słów. Innymi słowy, muzyka której słuchasz może przyprowadzić ducha do Twojego domu i do Twoich dzieci. A każdy rodzic ma nie tylko prawo ale i Obowiązek limitować to co słuchają Jego dzieci. Mnie nie obchodzi czy to jest Metal, Rock, Pop czy Bóg sam jeden wie co, ale w tych piosenkach śpiewają o zabijaniu policjantów, nazywają kobiety strasznymi słowami. I słuchając takiej muzyki to jest tak samo jakbyś słuchał jakiegoś zaklęcia. Jednym ze sposobów w jaki można rzucić na kogoś zaklęcie, jest powtarzać mu cały czas to samo i cały czas to samo. To są demoniczne słowa które przyprowadzają zniewolenie umysłu i ducha osoby która słucha tych słów, a teraz nie ma nikogo innego bardziej podatnego niż młodzież która tylko patrzy kogo by tu naśladować, kogo by tu uwielbiać, do kogo by tu się upodobnić i przechodzi przez te wszystkie problemy. Musisz się pozbyć całej tej złej muzyki ze swojego domu. Ja lubię i muzykę popularną i hip hopową, ale jeżeli tam śpiewają o demonach i innych rzeczach demonicznych to się jej pozbywam. Jest całe mnóstwo ludzi którzy zarabiają miliony na poniżaniu kobiet, złorzeczeniu Bogu, przeklinaniu, zabójstwach i jeżeli tego słuchasz i uważasz, że to nie ma na Ciebie wpływu to jesteś w błędzie. To ma na Ciebie wpływ. Zaangażowanie w bałwochwalstwo, zaangażowanie w czary, przynosi więcej przekleństw niż cokolwiek innego.


So wrz 03, 2011 12:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Wśród muzyków było i jest bardzo niewielu prawdziwych satanistów. Najczęściej symbolika satanistyczna jest po prostu wykorzystywana w celach komercyjnych.

Żadnego "oddziaływania na podświadomość" nigdy nie udowodniono. Raczej jest to oddziaływanie na świadomość - metalu zaczyna się słuchać w okresie dojrzewania, który jest okresem buntu; także przeciwko wierze. Ale na to, czy ktoś rzeczywiście straci wiarę, nie mówiąc już o zostaniu satanistą, ma wpływ mnóstwo czynników, wśród których słuchana muzyka jest jednym z najmniej istotnych. O wiele istotniejsze, wręcz najistotniejsze, są wzorce ludzi religijnych. Dlatego też często ludzie religijni, nie potrafiący dać dobrego wzorca własnej postawy, lubią zwalać winę na inne czynniki, np. na muzykę metalową, bo to najłatwiejsze (symbolika oczywista i łatwo wskazywalna).

Znałem wielu metali, nie było wśród nich ani jednego satanisty. Znałem wielu fanów zespołu Vader, którego lider rzeczywiście jawnie deklaruje satanizm (jedyny znany mi przypadek, nie dotyczy już choćby pozostałych członków Vadera..) - ani jeden z nich nie był satanistą. Jeśli mam się opierać na własnym doświadczeniu, to znacznie szkodliwsze od metalu są dla młodych ludzi hip-hop i techno - nie ze względu na żaden satanizm, tylko z wielu, złożonych powodów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 05, 2011 9:00
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 9:39
Posty: 412
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Cytuj:
Najczęściej symbolika satanistyczna jest po prostu wykorzystywana w celach komercyjnych.


A co powiesz np o muzyce blackmetalowego Burzum którego twórca jest naziolem i ateistą, mordercą satanisty?

_________________
__I__ napisał(a):
Bóg to coś w rodzaju gazowego kręgowca.


Pn wrz 05, 2011 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
http://poznajprawde.xtreemhost.com/11-s ... yczny.html

http://poznajprawde.xtreemhost.com/aktu ... wkowy.html

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn wrz 05, 2011 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Cytuj:
A co powiesz np o muzyce blackmetalowego Burzum którego twórca jest naziolem i ateistą, mordercą satanisty?


Nie znam Burzum. Wiem, że w Norwegii istniał nurt blackmetalowy, którego członkowie byli rzeczywiście przestępcami i satanistami. Nie znam jednak żadnego z fanów tych zespołów, który poszedłby w ich ślady. Nie jest tak, że ktoś, kto słucha czyjejś muzyki, naśladuje sposób życia tego kogoś. Weźmy np. Eltona Johna czy George'a Michaela. Kto ich słucha? Spokojni, normalni, nieźle sytuowani ludzie z klasy średniej, prowadzący życie nie mające nic wspólnego z ich życiem - pełnym narkotykowo-seksualnych ekscesów. Promując takie strony jedynie wzbudzacie paranoiczne myślenie u młodych ludzi - co może odnieść zupełnie przeciwny skutek. Pamiętam, jak sam z kolegami zaczynałem słuchać metalu. Podobała nam się muzyka, natomiast z całej satanistyczno-okulistycznej otoczki po prostu się śmialiśmy. I nie znam dzisiaj nikogo, kto miałby coś wspólnego z satanizmem. Ale co by było, gdyby wtedy ktoś nas zaczął usilnie przekonywać, że to wszystko jest na poważnie, że kryje się za tym jakaś tajemnicza organizacja itp.? Prawdopodobnie część z nas szczerze by się tym zafascynowała i w rezultacie została sprowadzona na złą drogę. Więc uświadomcie sobie, że robicie źle. Przestańcie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn wrz 05, 2011 12:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Johnny, znowu się z Tobą zgadzam. To już chyba drugi raz odkąd jestem na forum... szokujące. Może gdybyś jeszcze pożył jakiś czas jako niewierzący, nie deprecjonowałbyś ateistów (do grona zaliczyłbym też może ludzi, których po prostu religia w ogóle nie obchodzi).

Wiem, że to tutaj off-top ale nie pamiętam, gdzie była ostatnio jakaś rozmowa na ten temat.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn wrz 05, 2011 16:14
Zobacz profil
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Cytuj:
A co powiesz np o muzyce blackmetalowego Burzum którego twórca jest naziolem i ateistą, mordercą satanisty?

Burzum to żaden ateista, ani nawet nie satanista tylko prawdziwy norweski poganin :) . Jeden z nieliczych, którzy wzięli sobie naprawdę do serca całą otoczkę ideologiczną związaną z tworzoną muzyką. W przeciwieństwie do wielu czołowych zespołów norweskiej sceny blackmetalowej, które z wiekiem podchodzą z coraz większym dystansem do swoich młodzieńczych ideałów jak choćby Satyricon czy Darkthrone.


Śr wrz 07, 2011 23:30
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Dawid60 napisał(a):
Ta wolność jest fałszywa

Udowodnij. Stwierdziles jakis tam swoj "fakt" to go teraz udowodnij. Poprzyj go jakimis faktami/dowodami.


So wrz 10, 2011 2:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 14:36
Posty: 87
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Piekło jest straszne nie pchajcie się tam, słuchając takiej muzyki obrażającej naszego Pana Boga idziecie szeroką drogą ku potępieniu, bo lubujecie się w tym co obraża Pana Jezusa nawróćcie się ludzie, jak możecie słuchać takiego ścierwa, które pobudzają w człowieku najniższe instynkty. Do Boga należycie czy nie? Jeśli tak zerwijcie z tym i oddajcie się Niepokalanej, nie słuchajcie tego dziadostwa, nie chodźcie na dyskoteki bo to są dla mnie jawne siedliska szatana, rozpusty i rozwiązłości seksualnej! Ostre słowa, ale prawdziwe. Mam 19 lat wierzę w istnienie piekła szatana i wiem, że jest ono nieodwracalne. To pisze siostra Faustyna z rokazu Bożego aby nikt nigdy nie mówił, że nikt tam nie był i że ono nie istnieje! Ale nade wszystko ufam Jego Słowu, Jego Wola jest szczęściem, pokojem i błogosławieństwem! Pół paznokcia nie możecie zostawić dla siebie, bo otwieracie furtkę szatanowi! Wszystko dla Boga! Nie wystarczy w Niego wierzyć, trzeba się całkowicie spalić dla Chrystusa, bo On jest Miłością i Źródłem wszelkiego życia! Módlmy się na Różańcu i polecajmy się Matce Najświętszej. AVE MARIA!

_________________
''Kochajcie i odmawiajcie różaniec''


So wrz 10, 2011 5:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Cytuj:
Piekło jest straszne nie pchajcie się tam, słuchając takiej muzyki obrażającej naszego Pana Boga idziecie szeroką drogą ku potępieniu, bo lubujecie się w tym co obraża Pana Jezusa nawróćcie się ludzie, jak możecie słuchać takiego ścierwa, które pobudzają w człowieku najniższe instynkty. Do Boga należycie czy nie?


Uff,czy to jawa czy sen :shock:

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


So wrz 10, 2011 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 22:45
Posty: 14
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Wrzucenie zespołu KISS przez jednego z użytkownika jest chyba jedynie efektem nie doinformowania i wiary w plotki. Sami muzycy w wywiadach wielokrotnie podkreślali że ich logo a także cała ich muzyka nie ma nic do satanizmu. Te błędne informacje wynikają ze złej interpretacji makijażu scenicznego.

Tak dla sprostowania : )


Pn kwi 16, 2012 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
szatan też zapewnia, że "za tymi drzwmiami" czeka Cie kraina szczęscia,
pan Tusk mówi że chce aby "nam sie żyło lepiej"

oszust ma to do siebie, że prawdy Ci nigdy nie powie o swoich intencjach,
chyba że pod przymusem Matki Bożej, lub samego Boga

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt kwi 17, 2012 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
Nie przesadzajmy...jak ktoś chce widzieć wszędzie Szatana i jest na tyle słaby, że czyjś wizerunek lub tekst piosenki na niego wpłyną, to niech nad sobą pracuje. Sam Jezus powiedział, że "Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym".
Ja sama jadę w tym roku na koncerty Linkin Park i Placebo:D


Wt kwi 17, 2012 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Niepewnosc zwiazana z muzyka hard rockowa/metalowa!
to zachęcam Cie do zapoznania się choćby z tym :
http://poznajprawde.net/11-symbolika/pr ... yczny.html

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt kwi 17, 2012 11:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL