Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Szymon Hołownia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Szymon Hołownia
No cóż, przypuszczam że po prostu nie umiesz wybrnąć z tego co napisałeś wcześniej.

Cytuj:
Zależy jeszcze w jaki sposób ten głos zabierają. Czy głoszą naukę Kościoła, czy jakieś swoje herezje, tak jak w wypadku poglądów Hołowni w sprawie aborcji.

Herezje a własne zdanie to dwie różne sprawy. Stanowisko Kościoła w sprawie aborcji nie jest dogmatem. Czyli istnieje pole do dyskusji.
Ja na przykład nie zgadzam się z tym co mówi Cejrowski, ale nie oskarżam go o herezje. Jego wizja walki z aborcją jest konsekwencją jego patrzenia na świat. Dla mnie dziwnego.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Pn mar 15, 2010 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
evoleth napisał(a):
Herezje a własne zdanie to dwie różne sprawy. Stanowisko Kościoła w sprawie aborcji nie jest dogmatem. Czyli istnieje pole do dyskusji.

Szanowna koleżanko po pierwsze herezja zawsze jest własnym zdaniem. Po drugie - encyklikę "Evangelium vitae" znasz? Aborcja jest tam wyraźnie i mocno potępiona w jakiejkolwiek postaci. Aborcja w Kościele Katolickim nie jest akceptowana w ŻADNEJ formie. Nie istnieje ŻADNE pole do dyskusji. Życie ludzkie jest ŚWIĘTE.

evoleth napisał(a):
Ja na przykład nie zgadzam się z tym co mówi Cejrowski

No i masz takie prawo. Jak również masz prawo nie zgadzać się z Kościołem Katolickim, ale wtedy nie nazywaj się katoliczką jeśli łaska...

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Pn mar 15, 2010 20:31
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof napisał(a):
Gdy wszystkie inne środki porozumienia zawodzą, trzeba się po prostu bronić. Obrona niewinnych istnień ludzkich w brzuchach matek może być według mnie postrzegana jako przykład wojny sprawiedliwej.

To twoje zdanie......zło niech się złem wyciska...
Ale nie przypisuj go jako opinii Kościoła.
Gdyby KK nawoływał, lub usprawiedliwiał zabóstwo w obronie życia zaprzeczałby nauce Jezusa. Pojedynczy duchowni czy katolicy to jeszcze nie cały Kościół.


Wt mar 16, 2010 9:27

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
Alus napisał(a):
zło niech się złem wyciska...

Nadal nie rozumiesz.
Czy złem jest wg. Ciebie obrona niewiniątek od rzezi? Czy złem jest niedopuszczenie do ich zabójstwa? Czy pozwoliłabyś zamordować swoje dziecko tylko i wyłącznie dlatego, że nie wolno Ci uszkodzić napastnika-mordercy?
Taki pogląd głosi Szymon Hołownia. Tj. nie szkodźmy mordercom, pozwólmy im dalej wykonywać ich haniebny proceder.

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Wt mar 16, 2010 9:58
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof napisał(a):
Nadal nie rozumiesz.
Czy złem jest wg. Ciebie obrona niewiniątek od rzezi? Czy złem jest niedopuszczenie do ich zabójstwa? Czy pozwoliłabyś zamordować swoje dziecko tylko i wyłącznie dlatego, że nie wolno Ci uszkodzić napastnika-mordercy?
Taki pogląd głosi Szymon Hołownia. Tj. nie szkodźmy mordercom, pozwólmy im dalej wykonywać ich haniebny proceder.

Szkodzić aborterom poprzez wskazywanie im i wszystkim ludziom konsekwencji - zwłoki płodów, choroby matek, ojców - to dobro.
Zabijanie aborterów to morderstwo.
Grożenie bronią to także występek przeciw V przykazaniu - przeczytaj dokładnie Ewangelię wg św. Mateusza (5, 21-26).
Inaczej ma się sprawa w Chinach, gdzie kobiety siłą, przemocą poddawane są aborcji.
A inaczej w pozostałych krajach, gdzie ludzie sami podejmują decyzję o aborcji.


Wt mar 16, 2010 10:21

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
Alus napisał(a):
Zabijanie aborterów to morderstwo.

Czy także w przypadku obrony koniecznej? Nie wydaje mi się.

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Wt mar 16, 2010 14:23
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof napisał(a):
Czy także w przypadku obrony koniecznej? Nie wydaje mi się.

W obronie koniecznej bronisz siebie i swoją rodzinę.
O aborcji decydują osoby dorosłe, świadome.
Zabijanie aborterów jest uzurpowaniem sobie nienależnych praw.


Wt mar 16, 2010 14:47

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
Alus napisał(a):
W obronie koniecznej bronisz siebie i swoją rodzinę.

Skąd taki pogląd, że tylko siebie i swoją rodzinę? Chyba tych, którzy sami się obronić nie mogą.

Alus napisał(a):
O aborcji decydują osoby dorosłe, świadome.

Gdyby były uświadomione jak wielkim złem jest aborcja to nigdy by jej nie popełnili...

Alus napisał(a):
Zabijanie aborterów jest uzurpowaniem sobie nienależnych praw.

A kiedy to prawo stoi ponad moralnością? :D
Złamiesz prawo ale postąpisz właściwie z moralnego punktu widzenia.

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Wt mar 16, 2010 15:10
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof napisał(a):
Gdyby były uświadomione jak wielkim złem jest aborcja to nigdy by jej nie popełnili...

Zabijaniem czy grożeniem bronią nie zwiększymy świadomości.

Alus napisał(a):
A kiedy to prawo stoi ponad moralnością? :D
Złamiesz prawo ale postąpisz właściwie z moralnego punktu widzenia.

A odpowiadasz przed prawem.
Moralność swoiście pojęta też nie stoi ponad prawem.


Wt mar 16, 2010 15:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof napisał(a):
evoleth napisał(a):
Herezje a własne zdanie to dwie różne sprawy. Stanowisko Kościoła w sprawie aborcji nie jest dogmatem. Czyli istnieje pole do dyskusji.

Szanowna koleżanko po pierwsze herezja zawsze jest własnym zdaniem. Po drugie - encyklikę "Evangelium vitae" znasz? Aborcja jest tam wyraźnie i mocno potępiona w jakiejkolwiek postaci. Aborcja w Kościele Katolickim nie jest akceptowana w ŻADNEJ formie. Nie istnieje ŻADNE pole do dyskusji. Życie ludzkie jest ŚWIĘTE.

Herezja jest własnym zdaniem ale własne zdanie nie zawsze jest herezją.
Ja nie polemizuję ze stanowiskiem Kościoła w sprawie aborcji, zgadzam się z nim. Natomiast w kwestii sposobu walki z aborcją nie ma jednoznacznych nakazów i wytycznych, dlatego jest pole do dyskusji. Kościół nigdzie nie nakazuje stawać z bronią w ręku w obronie nienarodzonych. Ani bezpośrednio ani "pośrednio".
Cytuj:
No i masz takie prawo. Jak również masz prawo nie zgadzać się z Kościołem Katolickim, ale wtedy nie nazywaj się katoliczką jeśli łaska...

Sowa Cejrowskiego to nie słowa KK. Dzięki Bogu.
A to czy i na jakiej podstawie nazywam się katoliczką jest wyłącznie moja sprawą.
Cristof napisał(a):
Czy złem jest wg. Ciebie obrona niewiniątek od rzezi? Czy złem jest niedopuszczenie do ich zabójstwa? Czy pozwoliłabyś zamordować swoje dziecko tylko i wyłącznie dlatego, że nie wolno Ci uszkodzić napastnika-mordercy?
Taki pogląd głosi Szymon Hołownia. Tj. nie szkodźmy mordercom, pozwólmy im dalej wykonywać ich haniebny proceder.

Ciekawa jestem jak w praktyce widziałbyś "uszkadzanie napastników-morderców"?
Czy dotyczy to tylko lekarzy, wykonujących zabiegi? A może całego personelu medycznego? Czy też w końcu kobiet w ciąży, które zdecydowały się je usunąć oraz wszystkich którzy je wspierają?
Najpraktyczniejsze byłoby wysadzanie w powietrze całych klinik, nie uważasz?
Cytuj:
Gdyby były uświadomione jak wielkim złem jest aborcja to nigdy by jej nie popełnili...

Tak więc może warto UŚWIADAMIAĆ. Tylko że do tego potrzeba już sporo wysiłku, inteligencji, pomysłu, empatii (patrz Hołownia). Znacznie łatwiej jest wziąć broń do ręki i powiedzieć "idę na wojną sprawiedliwą". Jest to bezmyślne i nieskuteczne(patrz Cejrowski).

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Wt mar 16, 2010 17:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
Alus napisał(a):
Zabijaniem czy grożeniem bronią nie zwiększymy świadomości.

Zabijanie jeśli będzie KONIECZNE w obronie niewiniątek to oszczędzi ofiar.

Alus napisał(a):
A odpowiadasz przed prawem.
Moralność swoiście pojęta też nie stoi ponad prawem.

Prawo nie może rządzić moralnością. Wtedy moralność staje się ideologią.

evoleth napisał(a):
Herezja jest własnym zdaniem ale własne zdanie nie zawsze jest herezją.

W tak ważnej kwestii przez osobę, która sądząc na podstawie postępowania tylko chyba reklamuje się jako katolik (patrz Hołownia) można to uznać za herezję. Pomysł nie pozostał w glowie, zostal wygłoszony publicznie.

evoleth napisał(a):
jest pole do dyskusji

Uważam, że się mylisz. W sprawie obrony niewiniątek od rzezi nie ma co zagłębiać się w debatę. Trzeba działać.

evoleth napisał(a):
Kościół nigdzie nie nakazuje stawać z bronią w ręku w obronie nienarodzonych. Ani bezpośrednio ani "pośrednio".

Kościół nakazuje działać w obronie dzieci nienarodzonych. Kościół zna też pojęcie wojny sprawiedliwej. Po połączeniu otrzymujemy: wojna sprawiedliwa w obronie niewinnych dzieci w brzuchach matek.

Evoleth napisał(a):
A to czy i na jakiej podstawie nazywam się katoliczką jest wyłącznie moja sprawą.

Z całym szacunkiem, możesz się nazywać nawet bursztynowym koliberkiem, ale to nie znaczy, że nim jesteś...

evoleth napisał(a):
Najpraktyczniejsze byłoby wysadzanie w powietrze całych klinik, nie uważasz?

Właściwie wcale dobry pomysł. Najlepiej bez ludzi w środku.

evoleth napisał(a):
Tak więc może warto UŚWIADAMIAĆ.

Niektórym w grzeczny sposób się nie da. Nie można zawsze głaskać, czasem trzeba użyć mocniejszych środków.

evoleth napisał(a):
Znacznie łatwiej jest wziąć broń do ręki i powiedzieć "idę na wojną sprawiedliwą". Jest to bezmyślne i nieskuteczne(patrz Cejrowski).

Nie. Jest to ostateczne.

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Wt mar 16, 2010 20:04
Zobacz profil
Post Re: Szymon Hołownia
Cristof tak czytam i czytam i oczom nie wierze...
Zabijac tych, ktorzy przerywaja ciaze i to jeszcze podpierajac sie Ewangelia. Ty jej chyba nie przeczytales?

A co o policzku, ktory masz nadstawic, kiedy cie uderza? A co z tym mieczem, od ktorego ten ginie, kto nim wojuje?...

Moze wyjasnisz dlaczego Jezus dal sie zabic a nie zmiotl piorunem tych, ktorzy chcieli, Jego, niewinnego zabic? A i uczniom nie pozwolil zabijac w Jego obronie?. Masz jakies wyjasnienie?


Wt mar 16, 2010 20:17

Dołączył(a): N lip 12, 2009 6:19
Posty: 314
Post Re: Szymon Hołownia
Kamala napisał(a):
Cristof tak czytam i czytam i oczom nie wierze... (...)A co o policzku, ktory masz nadstawic, kiedy cie uderza? A co z tym mieczem, od ktorego ten ginie, kto nim wojuje?...

No chyba nie czytasz skoro masz takie wątpliwości. Napisałem już, że nie jest to wojowanie, ale obrona konieczna. Poza tym to nie mnie biją, ale niewinne dzieci, które się same nie umieją obronić.

kamala napisał(a):
Moze wyjasnisz dlaczego Jezus dal sie zabic a nie zmiotl piorunem tych, ktorzy chcieli, Jego, niewinnego zabic? A i uczniom nie pozwolil zabijac w Jego obronie?. Masz jakies wyjasnienie?

Owszem, wyjaśnieniem jest Jego posłannictwo (czyli ofiara z samego Siebie na przebłaganie za nasze grzechy) z jakim przybył na świat. No nie mów, że tego nie wiedziałaś...? Resztę dopowiedz sobie sama.
Pozdrawiam

_________________
„Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz,
swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp
na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości,
a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!” Ps 45, 4-5


Wt mar 16, 2010 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 21:23
Posty: 569
Post Re: Szymon Hołownia
Cytuj:
Zabijanie jeśli będzie KONIECZNE w obronie niewiniątek to oszczędzi ofiar.

ZABIJANIE jest zawsze zabijaniem. Ofiary to nie tylko dzieci w łonach matek, ale również ludzie którzy padną ofiarą przeciwników aborcji. To nie oszczędzanie ofiar, lecz ich mnożenie.

Cytuj:
W tak ważnej kwestii przez osobę, która sądząc na podstawie postępowania tylko chyba reklamuje się jako katolik (patrz Hołownia) można to uznać za herezję. Pomysł nie pozostał w glowie, zostal wygłoszony publicznie.

Na szczęście nie Ty decydujesz, co jest a co nie jest herezją. Nie słyszałam o ekskomunice nałożonej na Hołownię.

Cytuj:
Uważam, że się mylisz. W sprawie obrony niewiniątek od rzezi nie ma co zagłębiać się w debatę. Trzeba działać.

W tak ważnej sprawie trzeba działać mądrze, a nie gwałtownie. Sposób działania jest polem do dyskusji i nie wyklucza samego działania.

Cytuj:
Kościół nakazuje działać w obronie dzieci nienarodzonych. Kościół zna też pojęcie wojny sprawiedliwej. Po połączeniu otrzymujemy: wojna sprawiedliwa w obronie niewinnych dzieci w brzuchach matek.

To jest tylko i wyłącznie Twoja prywatna interpretacja. Na takim myśleniu wyrośli ekstremiści muzułmańscy, zabijający w imię Boga w słusznej sprawie.
Bardzo chciałabym usłyszeć w jaki sposób Kościół nawołuje do stosowania przemocy w obronie dzieci nienarodzonych. BEZPOŚREDNIO. DOSŁOWNIE.

Cytuj:
Niektórym w grzeczny sposób się nie da. Nie można zawsze głaskać, czasem trzeba użyć mocniejszych środków.

Skąd wiesz? Próbowałeś?
Jeśli Twoja rozmowa i argumentacja jest porównywalna do tej na forum, to wcale się nie dziwię że jesteś sfrustrowany brakiem efektów.

_________________
...spotykam ludzi którzy myślą że jestem kim nie jestem
widzę ich jak nie tych którymi są
słyszymy się pogrążeni we własnych światach...


Wt mar 16, 2010 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 16, 2006 20:09
Posty: 57
Post Re: Szymon Hołownia
Zgodnie z nauką Kościoła, życie ludzkie nie jest najwyższą wartością, więc rozumiem zupełnie postawę Cristofa. Pytanie brzmi, czy zabijanie aborterów przyniesie KORZYŚCI, które by usprawiedliwiły takie działanie. Raczej w to wątpię.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=m3TBgtxumhs


Wt mar 16, 2010 21:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL