Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 22:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Co Myslicie o Muzyce Metalowej ???? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Dobra tam, bedziesz tu mi odowadniał, że heavy-metal to subtelna, delikatna muzyka, tylko niektóre jej odmiany są rykiem, i nazywał ignorantem. Już te teksty znam. Z mojej strony rozmowa na ten temat skończona. Pozdrawiam.


Pt maja 14, 2010 14:41
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Cytuj:
Innymi słowy- jeśli chcesz coś krytykować to polecam najpierw zaznajomić się z tematem, a nie kompromitować się wiedzą serwowaną przez TVP i inne TRWAM

Mnie też dziwi, dlaczego ludzie lubią publicznie chwalić się własną ignorancją.


So maja 15, 2010 21:13
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Ale co mianowicie chcecie mi przekazać na temat tzw. heavy-metalu? Rozróżnić podgatunki czy jak? A może wmówić, że wcale nie jest to jazgot, tylko może być coś w stylu Debussego albo jeszcze delikatniejsze? Słyszałem "Obrazki z wystawy" w wykonaniu heavy-metalowym, i wszystko było na jedno kopyto, jeden wielki łomot. Ludziom się to podoba, ja tego nie zmienię, ale jest to wulgarne i rubaszne. A mnie wulgaryzm razi. I Boga myślę też.


N maja 16, 2010 11:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
A mnie nie razi i uważam, że to najciekawsza i najsensowniejsza muzyka jaka istnieje, obok klasycznej.
I myślę, że Bóg lubi metal :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N maja 16, 2010 11:39
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
To trzeba było tak od razu, a nie od ignorantów wyzywać. Bóg pojawiał się w lekkim powiewie, czytaj w Biblii, nie w jazgocie.


N maja 16, 2010 16:28

Dołączył(a): N maja 09, 2010 19:18
Posty: 15
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Bo płonący krzak jest symbolem "lekkiego powiewu" i stałości...


Pn maja 17, 2010 13:31
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
DanRism napisał(a):
To trzeba było tak od razu, a nie od ignorantów wyzywać. Bóg pojawiał się w lekkim powiewie, czytaj w Biblii, nie w jazgocie.

Trzeciego dnia rano rozległy się grzmoty z błyskawicami, a gęsty obłok rozpostarł się nad górą i rozległ się głos potężnej trąby, tak że cały lud przebywający w obozie drżał ze strachu. Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. Głos trąby się przeciągał i stawał się coraz donośniejszy. Mojżesz mówił, a Bóg odpowiadał mu wśród grzmotów.
( Ks. Wyjścia 19, 16-19, Biblia Tysiąclecia)

DanRism ma podobne pojecie o Biblii jak o muzyce metalowej. I jak tu nie nazwać tego ignorancją :-D .


Pn maja 17, 2010 16:05
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Odgłosy przyrody a jazgot i wulgarny ryk to dwie różne sprawy.


Pn maja 17, 2010 17:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Odczucia estetyczne są subiektywne. Tam gdzie Ty słyszysz jazgot inni słyszą kojące, monumentalne i wzniosłe dźwięki.
Spokojnie też znajdziesz rzesze ludzkie mieszające z błotem (co najmniej) twoje ulubione dzieła muzyczne - tak to jest już z subiektywnością...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn maja 17, 2010 18:04
Zobacz profil
Post Re:
rozalka napisał(a):
Spoonman napisał(a):
To idąc tym tropem muzyka disco i techno sprzyja złu bo na dyskotekach

Muzyka techno owszem :)


Totalna bzdura wykreowana przez media i katolików, nie mających zielonego pojęcia o tej muzyce. Mylnie kojarzona z tzw. wiksą, którą grają w komercyjnych klubach, gdzie oczywiście pojawiają się lolitki z w spódniczkach i dresiki z niskim poziomem IQ. Tak, wiks akurat sprzyja różnym patologicznym zachowaniom.
Techno z kolei jest jednym z gatunków muzyki elektronicznej, również mylnie kojarzone ze wszystkimi gatunkami muzyki elektronicznej. Nie chcę tu bronić wszystkich fanów tej muzyki, bo oczywiście zdarzają się na tego typu imprezach zdarzają się pijacy, ćpuni itd. (szczególnie to widać na Mayday i Sunrise Festival, ale to skutek wypromowanej marki - jeśli coś jest popularne, to każdy "dresik" pragnie się tam pojawić, by później zachwalać się fotkami na Naszej-klasie ;)). Ogólnie jednak panuje kultura na tego typu imprezach, więc proszę nie ulegać stereotypom.

Jesli ktoś ma ochotę zapoznać się szerzej z EDM, polecam tę stronę: http://techno.org/electronic-music-guide/


Pn maja 17, 2010 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
wicthorus napisał(a):
1. Mówiąc, że Rammstein nie jest heavy, popełniamy błąd. Heavy metal to nie koniecznie tylko i wyłącznie Iron Maiden. Black, death, symfoniczny, a także industrialny (rammstein) i wiele innych należą do tej grupy metalu. http://www.youtube.com/watch?v=3ZhTGr3b ... re=related dla kumających angielski


Zależy, co ktoś chce powiedzieć. W brytyjskiej prasie muzycznej pod sformułowaniem "heavy metal" rozumie się po prostu metal, jako całość. Ale już w Polsce zwykle ma się na myśli "new wave of british heavy metal", czyli np. Iron Maiden.

Cytuj:
3. "Ja słucham metalu, np. Iron Maiden, ACDC, Metallica, Sabaton" świetnie mistrzu, szkoda, że wchłaniasz papkę, którą Ci podają na tacy. Nie neguję wielkości tych zespołów, ale możnaby się rozejrzeć szerzej. I zresztą, tak jak wyżej, nic oryginalnego.


Zwłaszcza, że Agnus Young nienawidzi, kiedy jego muzykę nazywa się "metalem" :P

Cytuj:
7. Obrażając się na Death jako na satanistyczny, również popełniamy błąd. TEn gatunek traktuje o śmierci, bólu itp itd. NIE o religii. patrz: Opeth - kurcze, niesamowita muzyka.


Czy Opeth to death ? I nie zgodziłbym się, że death NIE mówi o religii - owszem, mówi, i to sporo, przykładów chyba nie trzeba podawać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 18, 2010 8:18
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
filippiarz napisał(a):
Odczucia estetyczne są subiektywne. Tam gdzie Ty słyszysz jazgot inni słyszą kojące, monumentalne i wzniosłe dźwięki.
Spokojnie też znajdziesz rzesze ludzkie mieszające z błotem (co najmniej) twoje ulubione dzieła muzyczne - tak to jest już z subiektywnością...


Właśnie to mnie zasmuca... Fakt, że w tym jazgocie i WULGARNYM ryku ludzie mają upodobanie i słyszą "kojące dzwięki"... Jak mówisz.
"Ja jestem cichy i pokornego serca" mówi Chrystus... O grzmotach na Synaju czytałem, ale tak jak mówiłem, odglosy natury, którymi w danych okolicznościach posłużył się Bóg, nie są równe jazgotowi jaki prezentuje tzw. heavy-metal, we wszystkich jego typach. Ja bardzo lubię dynamiczną muzyke, nawet nazwijmy ją mocną muzyką, "ostrą", ale nie jest tym dla mnie jazgot i demoniczny ryk i jęk, czyli metal itp.


Wt maja 18, 2010 9:39
Post Re: Re:
Mariusz85 napisał(a):
rozalka napisał(a):
Spoonman napisał(a):
To idąc tym tropem muzyka disco i techno sprzyja złu bo na dyskotekach

Muzyka techno owszem :)


Totalna bzdura wykreowana przez media i katolików, nie mających zielonego pojęcia o tej muzyce.
Techno z kolei jest jednym z gatunków muzyki elektronicznej, również mylnie kojarzone ze wszystkimi gatunkami muzyki elektronicznej. Nie chcę tu bronić wszystkich fanów tej muzyki, bo oczywiście zdarzają się na tego typu imprezach zdarzają się pijacy, ćpuni itd.


Ożesz w korbę... Ja dostaję ciśnienia gdy słyszę słowa "muzyka elektroniczna" w odniesieniu do techno. Tak jak ktoś powiedział-idąc tym tropem `muzyką elektroniczną` możnaby określać disco -polo, w końcu dominują syntezatoty. Dlatego ja już staram się używac określenia `muzyka instrumentalna` lub `elektroniczno-akustyczna`, bo niestety bezguścia zawładnęli pojęciem `muzyka elektroniczna` określając tym techno, za nimi młodzi dziennikarze. Kiedyś Klausa Schulze nazwano "ojcem muzyki techno", on sam odniósl się do tego tak, że jest to niechciane dziecko.
A tak na marginesie, jak pojawił się tzw. hi-hop to zakrzyczałem w duszy: Dosco-polo, wróć! Bo już nic gorszego niż hip-hop pojawić się nie może. Heavy-metal już niestety dawno jest.


Wt maja 18, 2010 9:49
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 14:16
Posty: 234
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
Czy czasem nie przerodziło się to w jakąś religie ? Kult zespołów muzycznych jako religia młodych ? Jak się to ma do przykazania że nie będziesz miał Bogów cudzych przedemną. ? Dla ilu ludzi grupy muzyczne stały się żywymi Bogami których czczą i wyznają im wiare w postaci plakatów na ścianie w pokoju i różnego rodzaju naśladownictwie swoich Bogów których sami karmią więc sami ich tworzą. To mi przypomina modlitwe a koncert msze.


Wt maja 18, 2010 10:38
Zobacz profil
Post Re: Co Myslicie o Muzyce Metalowej ????
To się nazywa IDOLE :) I przybiera niebezpieczną postać, to prawda. Trzeba zachowac umiar.


Wt maja 18, 2010 10:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL