Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:02
Posty: 206
Post 
ANOREKSJA.


Śr lip 16, 2008 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 19:45
Posty: 9
Post 
Czytałem atykuł na stronie katolickiej który mówi, że Annelise czytała pisma Barbary Weigel. A to fragment z tego artykułu
Jak można wypędzać demona dokonując egzorcyzmu w imię innego demona, bo jak inaczej nazwać fakt, że wypędzano demona w imię tajemniczych stygmatyczek z jakąś bliżej nieznaną Barbarą Weigel na czele? A kim te osoby są? I na dodatek w czasie samego egzorcyzmu na pomoc Matce Bożej wzywano grupę innych stygmatyczek. Dziewczyna zatem domniemywam pozostała nadal w stanie przywiązania do grzechu i nie potrafiła z takiego stanu się uwolnić. Pan Bóg na pewno zrobił wszystko, aby uświadomić jej, że jest w błędzie i próbował ją z tego stanu uwolnić. I był skuteczny w swoim działaniu, bo po modlitwie egzorcyzmu, który był zresztą nieudany z powodów, o których już wspominałem, pogrążona została jednak w głębokim śnie. Pan Bóg swoje zrobił, więcej nie mógł. Niestety, jak się okazuje odrzuciła ona głos Boży i pozostała/pozostając w swoich złudnych przekonaniach i w stanie przywiązanie do grzechu.

A jak ktoś chce cały artykuł
http://henocheliasz.wordpress.com/2007/ ... #comment-6


Śr gru 31, 2008 0:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Niedawno obejrzałem ten film. Porażający. Denerwuje mnie ta ciągła dyskusja wokół niego. Na litość, zostawmy to wreszcie w spokoju - to sprawa między nią a Bogiem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr gru 31, 2008 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 18:15
Posty: 1
Post 
a moim zdanie3m Anneliese była chora Anneliese Michel-chora psychicznie


Cz lut 05, 2009 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 15:17
Posty: 6
Post 
Witam wszystkich. Ja nie tylko oglądałam film ale zaraz po nim sięgnęłam po książkę o Annelise... Wydaje mi sie, że Kościołowi bardzo trudno stwierdzić że w 100% były to prawdziwe opętania, stad sprzeciw jakoby była to prawda. Książka, choć nie posiada tak mocnych elementów jak nagrania, które mogliśmy zobaczyć w filmie (i posłuchać...mrożą krew w żyłach!) jest interesująca i pokazuje życie tej dziewczyny od początku do końca. Na pewno warto przeczytać, żeby dowiedzieć sie więcej niż jest pokazane w filmie. Co do autentyczności tych wydarzeń... Grunt egzorcyzmów, opętań i szatana panującego nad ludzkim ciałem jest tak delikatny, że Kościół nie może szastać określeniem "opętanie" na prawo i lewo bez całkowitej pewności.... Co nie musi oznaczać, że skoro jak dotąd duchowni stwierdzili, że nie jest to prawda, to, że rzeczywiście tak jest...


Śr mar 18, 2009 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
I znów podkreślam - " choroba " i " opętanie " niekoniecznie są ze sobą rozłączne. Demon może wywołać chorobę psychiczną. Anneliese była leczona psychiatrycznie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 19, 2009 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 10:48
Posty: 11
Post 
Film nudny jak flaki z olejem. Nie ma żadnego zapisu filmowego, a jedynie dźwięki jakie wydaje mój znajomy beatboxer oraz zdjęcia dziewczynki która nie jadła i nie spała 2 dni. Myślałem że będzie to film który sprawi że wszyscy uwierzą w opętania, a jak się okazuje to tylko tandetny filmik dokumentalny w stylu "Nie do wiary".


Pn maja 18, 2009 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Hmm, hipoteza beatboxingu jeszcze się chyba nie pojawiała :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 18, 2009 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL
Jest to jedyny film na YOUTUBE wystawiony za zgodą właściciela, producenta i reżysera filmu LESZKA DOKOWICZA. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, przetwarzanie, rozpowszechnianie częściowe lub całkowite na innych stronach tego filmu jest nielegalne i zabronione! Film posiada pełne prawa autorskie. Oficjalna strona reżysera i producenta: www.mikael.pl

Film został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy na co dzień stają twarzą w twarz z osobowym złem. Księża egzorcyści wzięli udział w specjalnym pokazie przedpremierowym zorganizowanym podczas ich zjazdu w Niepokalanowie. Film został przyjęty owacją na stojąco. "Egzorcyzmy Anneliese Michel" widziało już bardzo wiele osób. Zawsze wywoływał on żywe reakcje i ogromne duchowe poruszenie.

Reż. Maciej Bodasiński, Leszek Dokowicz
Film dokumentalny, Polska 2008

http://www.youtube.com/watch?v=97gMzXbOUss

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn paź 08, 2012 15:35
Zobacz profil
Post Re:
Rita napisał(a):
A myślałam, że etap zdobywania wiernych za pomocą straszenia ogniem piekielnym Kościół Katolicki ma już za sobą! Jak widać za dużo się nie nauczył na swoich błędach. Szkoda...



Rita - potrafisz zrozumieć sens wypowiedzi czy wierzysz w bajki?
Szatan istnieje i ingeruje w nasze życie do granic swoich możliwości.Nikt nie pisze tutaj o straszeniu ludzi w strachy wierzą małolaty.Jest Bóg i jest Szatan , jednego i drugiego nie Jesteś w stanie odczuć jeśli masz takie właśnie podejście.Nikomu nie życzę dotyku samego Zła choć z drugiej strony tylko wtedy można zmienić swoje spojrzenie na życie i na świat , tylko i wyłącznie wtedy można w znikomym stopniu zrozumieć logikę Boga.
Skoro taki film powstał - jest przykładem '' czegoś' - powstał w konkretnym celu i z konkretnym zamiarem i z pewnością nie był nakręcany z myślą o straszeniu ludzi, gdyż w dzisiejszych czasach byłoby to zbyt dziecinne założenie, prawda? Sam fakt Twojej reakcji mówi sam za siebie.
Nie można nie wierzyć w istnienie Szatana, ponieważ zaprzeczając istnieniu Szatana zaprzeczasz Istnieniu Boga.


Pn paź 08, 2012 17:55

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL
piekło jest tak samo istnieje jak noc

Bóg nocy nie stworzył noc to jest brak światła

nocy nie mozna zbadac
swiatło tak


Pn paź 08, 2012 23:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL