Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 "Kod Leonarda da Vinci" - opinie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Dlaczego obrońcy wiary tak głośno krzyczą-szmira,kłamstwo,głupi Brown...?Jeśli to stek kłamstw to czego boja się ?

Książka jak to książka.Sa w niej fakty historyczne ponoc niescisłe,niektore nieprawdziwe ale jest i prawda.Dyskusja tu na forum toczy sie przede wszystkim nad datami ,nad faktami historycznymi,nad ówczesnymi władcami,czy w tym roku czy w innym,że Brown podaje coś żle, itp.A pomijacie ważne kwestie jak męskosc Jezusa,rola Magdaleny w jego zyciu,znaki ukryte przez Leonarda da Vinci w jego sztuce...Słowo celibat nieznane było Jezusowi bo to wbrew naturze kobiety i mężczyzny.Kościól wymyslił hasło,ktorego zasad sam nie potrafi przestrzegac a to znaczy,że tworzą go jednak zwyczajni mężczyżni...

Kosciołowi zależalo aby zniszczyc kobiecość do granic wygodnych dla męskości.Kościoły zawsze prowadziły "politykę"w postaci wojen,dóbr materialnych,podporzadkowania sobie plebsu.Kościoły(czego przykładem był dotychczas "zamknięty" Watykan a w nim papieże)to enklawa tajemnic,biznesu,intryg i innych spraw.Dlatego nie dziwi mnie fakt,ze mężczyżni postanowili ustanawiac cos,wykorzystując fenomen Jezusa na własne potrzeby kościoła.Niestety ,mentalnośc wysysa się z mlekiem matki i trzeba wieków aby oczyscić organizm z wpojonego zakłamania.

Jezus teraz przewraca się w grobie ,jak to mówi się dziś potocznie ,widząc co kościół zrobil z z założeniami jego wiary,jak upodlił kobiete nie wpuszczając jej we wszystkie miejsca,jak uczynil ja powodem wszelkiego zła,istotą nieczystą.W imie czego kośćiól tak zniekształcił załozenia Jezusa...?Dziś tez sa dobre załozenia w sejmie ,senacie,w poszczególnych ministerstwach tylko że zawsze znajdzie sie grupa osób,ktorzy myją sobie nawzajem brudne ręce...


N lip 09, 2006 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Cytuj:
znaki ukryte przez Leonarda da Vinci w jego sztuce

Popełniasz jeden z podstawowych błędów - czemu zakładasz, że Leonardo miał monopol na prawdę? Czemu tak łatwo jest uwierzyć w jego wymysły [o ile są jego, a nie Browna :roll:] wzięte z choinki?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N lip 09, 2006 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
maniek napisał(a):
Dyskutujemy tylko nad tym czy warto tłumaczyć ludziom jakie błędy popełnił Brown (rozmyślnie i nierozmyślnie) i jakie wartości oraz co z sobą przynosi.

Ludzie mają rozum. Sami powinni wiedzieć, co jest prawdą, a co nie. Jak nie mają podstawowej wiedzy - cóż, możesz im tłumaczyć do bólu - i tak nie zrozumieją, jeśli uprą się wierzyć w to, co czytali.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N lip 09, 2006 9:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
angua napisał(a):
czemu zakładasz, że Leonardo miał monopol na prawdę?

Ja nie sądze,ze Leonardo miał monopol...Nie jestem historykiem ani pewnie nikt z nas na tym forum a już napewno nie sławnym ,takim,ktorym to udostępnia sie zwoje papirusów,historyczne różne zapiski z najsłynniejszych miejsc świata itp.Takich fenomenalnych osobowości jak Leonardo było wielu tylko to kropla w morzu.Miliony przeciw kilku osobom,sam widzisz że szanse wyjścia na światlo dzienne krętactw keru jest niewielkie.Jednak świadomosć ludzi wzrasta i kto wie,wszystko nagle moze zmienić tor...Chciałabym dożyc tego boomu i zobaczyć wyraz twarzy moherów itp... :o


N lip 09, 2006 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
ate napisał(a):
Dlaczego obrońcy wiary tak głośno krzyczą-szmira,kłamstwo,głupi Brown...?Jeśli to stek kłamstw to czego boja się ?

To nie tak - to co jest zagrożone to Kościół i jego ideologia. A Kościół nie znosi jakiejkolwiek krytyki - jest przecież "Święty", a świętości nie można krytykować...

Tu nie chodzi o wiarę w Boga jako taką. Dla mnie jako chrześcijanina nie ma tu zagrożenia wiary. Nie ma dla mnie znaczenia, czy Jezus miał rodzeństwo, żonę, był hetero lub homo (3% szans! :P), czy jego matka była dziewicą czy nie :)To nie zmienia ani joty w jego naukach i jego boskości...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N lip 09, 2006 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
filippiarz napisał(a):
ate napisał(a):
Dlaczego obrońcy wiary tak głośno krzyczą-szmira,kłamstwo,głupi Brown...?Jeśli to stek kłamstw to czego boja się ?

To nie tak - to co jest zagrożone to Kościół i jego ideologia. A Kościół nie znosi jakiejkolwiek krytyki - jest przecież "Święty", a świętości nie można krytykować...
...

Niestety bedzie musiał przełknąc coraz większą krytyke wraz ze wzrostem świadomości ludzi.To nieuniknione.Wszystko w końcu obejrzy światło dzienne,tak jak molestowania czy inne, o zgrozo !czyny kleru...


N lip 09, 2006 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2006 11:21
Posty: 27
Post 
O ate widzę że wiesz coś czego my nie wiemy. Z wielką przyjemnością Cię wysłuchamy. Napisz jakie to tajemnice skrywa KK. Jestem ciekaw jakież to wielkie tajemnice tutaj przedstawisz. I sprawa następna. Piszecie, że KK nie znosi krytyki itd, itp. Przyjżyjcie się innym wyznaniom, niekoniecznie chrześcijańskim. Niekoniecznie katolickim. Może tam znajdziecie cos ciekawego ? Dlaczego religia, która głosi miłość itp. jest tak zaciekle atakowana ? Z prostej przyczyny. Bo się nie może bronić siłowo. Może tylko przeciwstawić swoje słowo, m.in. przeciwko takim szmirom jak KLDV. I nie wyjeżdżajcie tutaj z krucjatami itp. Mamy XXI wiek. Nie dochodzi do Was fakt że w KLDV podważone są wszystkie prawdy wiary chrześcijańskich ? Filippiarz - jakiego wyznania jesteś ? Bo określenie chrześcijanin jest bardzo szerokie. Interesuje mnie jakie to wyzanie reprezentujesz. No chyba że tworzysz swój prywatny kościół ...

Kościół nie jest zagrożony ani żadna jego ideologia ... Nie widzę w KLDV żadnego zagrożenia. Jedyne co widzę to kłamstwo i oszczerstwa, i im należy się przeciwstawiać nie zależnie czy dotycza wiary czy czego innego.

Robicie z Leonardo Da Vinci jakiegoś skryto-artystę, który znał jakieś wielkie tajemnice i strzegł ich przed znienawidzonym Kościołem. A w swoich czasach był średniej "jakości" malarzem, który zazwyczaj nie kończył swoich obrazów przez co miał problemy. To że był nad wyraz inteligentny i swoja wiedzą i pomysłami wyprzedzał większość jemu żyjących ludzi to fakt niezaprzeczalny ale nic poza tym. Dodatkowo był zamieszany w sodomię, którą Brown przedstawia jako zdolności homoseksualne Leonarda....

Dziwi mnie tylko, że bronią książki ludzie, którzy otwarcie mówią że są wierzącymi. Mi się wydaje, że niektórym trzeba narobić na głowę, żeby zauważyli że ktoś ich poniża i podważa ich przekonania. (zaraz ktoś napisze że się nie czuje poniżony tą książka itd.).

Polecam, książkę "Kłamstwo Kodu Leonarda Da Vinci". Niestety to nie thriller i czyta ją się ciężko lecz dla wszystkich niedowiarków i wątpiących jest tam wiele spraw wyjaśnionych i podpartych dowodami. Jest tam także napisane dlaczego powinno się mówić o tej książce, prosrować jej błędy i kłamstwa i dlaczego ludzie podchodzą do sprawy w sposób taki, że to KK spiskuje i chce ukryć jakąś wielką tajemnicę. Polecam.

_________________
The truth is out there ...


Pn lip 10, 2006 9:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2006 11:21
Posty: 27
Post 
atu i nikt nie podważa męskości Jezusa, ani jego człowieczeństwa. Nikt nie pomniejsza roli Marii Magdaleny w Nowym Testamencie i w dziele zbawienia. To właśnie Brown próbuje zrobić z tego komedię. Jeśli masz dowody na to że Maria Magdalena była dziewczyną czy żoną Jezusa, to przedstaw je tutaj. Bo żadnych historycznych dowodów na to nie ma. Pokaż mi znaki ukryte w sztuce Leoanrdo Da Vinci. Jestem bardzo ciekaw jakie to tajemne znaki Leonardo ukrył.

Nie rozumiesz wogóle z jakich powodów ustanowiono celibat i po co. Niedawno Papież zezwolił jednemu księdzu w polsce na święcenia mimo iż jest żonaty i ma dziecko ... I co ma piernik do wiatraka ? Co ma celibat księży do Jezusa i Marii Magdaleny - piszesz bzdury.

Piszesz głupoty o kobiecości i jej roli w KK. Wielkim przykładem na to iż nie masz racji jest już postać Marii Panny matki Jezusa. Tak jak tylko można wywyższyć tak KK zawsze wywyższał Marię. Była przykładem świętej kobiety. Pokaż mi w którym momencie w Nowym Testamencie jest napisane coś niedobrego o kobiecie. innym przykładem jest właśnie Maria Magdalena, z której Jezus wypędził demony, i która stała się przykładem dla innych kobiet i świętości.
Powielasz jakiś dyrdymały wyczytane na feministycznych stronach ...
Kościół (a nie Kościoły) nigdy nie prowadził polityki wojen. Jednynie najwyżej popierał to tego to innego władcę, w zależności od sytuacji w jakiej się Kościół znalazł (przykład: papiestwo na wygnaniu we francji, a sprawa Templariuszy zniszczonych przez króla francji). Wyprawy krzyżowe nie były prowadzone przez Kościół tylko przez rycerstwo wspierane przez Kościół.

W którym miejscu KK upodlił kobietę ? Gdzie i kiedy jej niedopuścił i do czego ? Zastanów się o czym piszesz. Poczytaj troche książek, zapoznaj się z historią zakonów, z historią Kościoła, przeczytaj Nowy Testament, Stary też ... I jak już nabędziesz troche wiedzy wtedy dopiero dyskutuj a nie wypisuj tutaj farmazonów przepisanych z Bravo Girl ...

I na koniec. Jezus nie może się w grobie przewracać. On zmartwychwstał i żyje wiecznie.... w Kościele.

_________________
The truth is out there ...


Pn lip 10, 2006 10:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
maniek napisał(a):
Dziwi mnie tylko, że bronią książki ludzie, którzy otwarcie mówią że są wierzącymi. Mi się wydaje, że niektórym trzeba narobić na głowę, żeby zauważyli że ktoś ich poniża i podważa ich przekonania.

To co jest tu obraźliwe i poniżające, to Twoje słowa.
Cytuj:
Polecam, książkę "Kłamstwo Kodu Leonarda Da Vinci"[...]

A ja polecam Ci Biblię, tam znajdziesz Prawdę.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 10, 2006 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Maniek,widzisz krytyke wiary ,ktora głosi miłosc.Tak,wiara ma głosić miłośc,tak zakładał Jezus .To jest niepodważalne.Tylko póżniej grupa osób "duchownych"wprowadzała w życie to co uważała,że pomoze jej w osiągmięciu władzy,autorytetu,majątku.Wykorzystała fenomen Jezusa mówiąc półprawde,zacierając ślady,że byl on zwyczajnym chłopakiem,potrafiącym kochac kobietę,mającym potrzebe ojcostwa a przy tym emitującym miłością do ludzi,szacunkiem do rodziców,czyniącym wszem dobro,czującym empatię.To kośćiól dla swej wygody wymyslil idola wszechczasów na bazie osoby Jezusa,wymyślił celibat a z Marii Magdaleny uczynił dziwkę.Zamknął przed kobietą niemal wszystkie dziedziny życia.
Teraz ma problemy z wytłumaczeniem coraz bardziej światłym ludziom swego kłamu.Ironicznie pytasz o tajemnice,którą ja znam ,ktorą ktoś zna.To zadna tajemnica,wystarczy pomyślec a niejasnosaci same nasuwaja sie.Trudno,aby tak madry,zdrowy i przystojny chłopak z Nazaretu ,na dodatek z krolewsiekgo rodu nie był obiektem westchnien dziewczyn i trudno by on sam nie zauważał tego.To "chłopskie" podejscie do sprawy ale dzis coraz więcej osób samych ,bez uczonych w tej dziedzinie, dopatruje sie ,że nauki kościoła są sprzeczne z natura człowieka.Faceci zrobili z kobiety niewolnice,zeszmacili jej piękno macieżyństwa czego nie ma bez współżycia a sam popęd seksualny zniżyli do poziomu gleby.Kobiecie odebrali boskość bo czyż fenomen poczęcia i przedłuzania tym istnienia nie jest czymś najwazniejzsym w życiu?A obrzezanie?O tym nie mówi Koran.To tez wymysł faceta,by podporzadkować sobie kobietę.Ja wierzę,ze w końcu matactwa koscioła ,zakłamanie historii z czasów Jezusa wyjdzie na jaw.To juz wyszło tylko nie wszyscy potrafia to przyjąc do świadomosci,bo jak pisałam mentalnośc przekazywana jest z mlekiem matki.Trzeba wymrzec pokoleniom aby nastało nowe myslenie,realne.To dzieje sie powili.Dziś już nikt nie spuszcza wzroku na widok króla(moze prezydenta),czy swego pracodawcy jak kiedyś.Ale to nastawało powoli,tak i myślenie w sprawie oczywistej ludzkiej postaci Jezusa zrozumieją miliony a kościół pogrązy sie w swej intrydze na wieki.


Pn lip 10, 2006 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 09, 2006 11:04
Posty: 24
Post 
Uwazam, że autor książki napisał zapierającą dech w piersi powieść, na którą Kosciół zareagował bardzo gwałtownie, co Mnie wcale nie dziwi. ;)
Sama musialam wiele przemyśleć po przeczytaniu jej, ale nie zmieniłam podejścia do spraw, które autor przekształcił na rzecz powieści. Wiem jednak, ze paru Moich znajomych uwierzyło w fikcję co jest niebezpiecznym zjawiskiem.

_________________
OnlyJusti
Wiara Czyni Cuda... =)


Pn lip 10, 2006 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2006 11:21
Posty: 27
Post 
filippiarz W którym miejscu słowa które zacytowałeś są poniżające i dlaczego ? Biblię czytałem. Jestem katolikiem i to mój obowiązek. Może Ty poczytaj ją sobie i to dokładnie hm ?

ate nadal wypisujesz dyrdymały i nie podpierasz ich żadnymi dowodami. Tak to sobie możemy to u....j śmierci pisać. Ty swoje a ja swoje. Wskaż dowody na to co piszesz. Napisz mi na jakiej podstawie piszesz że np. Jezus był przystojny ? Widziałaś go ? Napisz mi także na jakiej podstawie wypisujesz, że Kościół "zeszmacił macieżyństwo" ? Skąd te dywagacje. Gdzie tak jest podane w jakim piśmie, w jakim katechiźmie ? Który papież "zeszmacił macieżyństwo" ? Dziewczyno takie farmazony jakie w tej chwili napisałaś wynikają tylko z Twojego braku wiedzy. Ile masz lat ? (Przepraszam bo kobiety nie powinno się pytać o wiek) bo mam wrażennie że dopiero co zdałaś do średniej szkoły. Przedstaw mi te matactwa Kościoła co to mają wyjść na jaw. Oświeć nas tutaj dyskutujących. Jestem bardzo ciekawy i pewnie czytelnicy tego forum też.

I zrozum kobieto w końcu ! Jezus był człowiekiem i nikt tego nie podważa. Przypomnij sobie wyznanie wiary, a jeśli jesteś niewierząca to znajdź sobie w internecie i przeczytaj "Wierzę w Boga". To wyznanie wiary każdego katolika. Jest tam takie zdanie - (..) i stał sie człowiekiem (...).
Gdyby nie był człowiekiem nie mógłby ludzi zbawić.

Na koniec napisz mi jaka to grupa "duchownych" wprowadzała w życie to co uważała. Któż to jest ta grupa "duchownych" i co też ona wprowadziła w życie. Napisz jakiś konkret. Czekamy !

onlyjusti i dlatego należy o tych kłamstwach w tej "zapierającej dech powieści" rozmawiać i prostować je.

_________________
The truth is out there ...


Pn lip 10, 2006 11:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
maniek napisał(a):
Dziwi mnie tylko, że bronią książki ludzie, którzy otwarcie mówią że są wierzącymi. Mi się wydaje, że niektórym trzeba narobić na głowę, żeby zauważyli że ktoś ich poniża i podważa ich przekonania.

Dziwi Cię :?: A mnie dziwi to, że narzucasz mi swój punkt widzenia. Ty widzisz w książce obrazę - ok. A ja nie. Mam swoje powody - podałem je. I nie widzę żadneog podowu, aby Twoje argumenty były gdziekolwiek lepsze albo trafniejsze od moich.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 10, 2006 22:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 11, 2006 19:25
Posty: 384
Post 
Sam wierzysz,ze Jezus był człowiekiem,więc ten fakt wiele daje do myślenia...A jesli Tobie nie daje to pytam ,do ktorej klasy zdałeś?

PS.Nie musisz podkreślac mojego błędu w słowie macierzyństwo,piszę szybko więc takie rzeczy sie bardzo często na forum zdarzaja ,nie tylko mnie.


Pn lip 10, 2006 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2006 11:21
Posty: 27
Post 
ToMu: nikomu nic nie narzucam.
Ate: To dziwne bo cała wiara katolicka i chrześcijańska jest na tym oparta .... że Jezus był czlowiekiem. I własnie tu tkwi sens zbawienia, jednak widze że tego nie rozumiesz. Co do błedu to powiem Ci że nie zrobiłem tego z premedytacją. Poprostu zrobiłem kopiuj wklej. Sama ten błąd zauważyłaś. Ja akurat nie zwróciłem na niego uwagi ... (może to źle ..)

_________________
The truth is out there ...


Pn lip 10, 2006 22:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL