Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona
 "Kod Leonarda da Vinci" - opinie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Chi, chi, kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie ... ludzie uwierzą we wszystko, KK wie o tym najlepiej czyż nie ? :D


So maja 07, 2005 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Drzewo sądzimy po owocach,
Po przeczytaniu tej książki wielu anglikanów odeszło od swego Kościoła. I to jest niebezpieczeństwo - jak mało utwierdzona jest wiara i formacja chrześcijan, że po przeczytaniu jednej książki, porzucają wiarę. I to książki tak oczywiście nie mającej nic współnego z prawdą.
Pozdrawiam!


N maja 08, 2005 5:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A ja uważam, że książka jest bardzo fajna (jako powieść) i polecam ją każdemu :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N maja 08, 2005 6:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Z recenzji cytowanej przez Saxona:

4. Z duchowo-moralnego punktu widzenia dotykamy tu bluźnierstwa czy profanacji największych świętości chrześcijaństwa (nie tylko rzymskiego katolicyzmu!): przede wszystkim osoby samego Jezusa Chrystusa, Jedynego Boga, Pana i Zbawiciela. Ten ostatni, duchowy aspekt jest niestety rzadko podkreślany w licznych - krytycznych zresztą - opiniach o powieści Browna, publikowanych już na łamach czołowych polskich gazet i czasopism.

ToMu - jak Ci sie może podobać powieść, wktórej zawarte są takie rzeczy na temat Jezusa Chrystusa. Dziwne... Bardzo dziwne... Czyzby niedojrzałość Twojej wiary. I chcesz Ją polecać następnym. Co z tego przyjdzie dobrego? Życzę więcej roztropności.


N maja 08, 2005 7:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zrozumcie, ludki, że jak czytam powieść to czytam ją dla akcji, dla sensacji i ciekawych wydarzeń. Nikt tej książki nie pisze po to, żeby ktoś uważał że tak było - bo tak nie było. Pomyślcie trochę, zanim zaczniecie rwać sobie włosy nad tym jaka ta książka jest straszna, okropna i w ogóle... To jest fikcja. Coś, co się czyta, żeby poczytać powieść.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N maja 08, 2005 9:18
Zobacz profil WWW
Post 
Spokojnie ToMu :) Niektórzy uważali, że Harry Potter stanowi zagrożenie dla ich religii :-D
Chociaż z drugiej strony ksiązką tą się manipuluje. Redaktor Naczelny Racjonalisty.pl napisał ongiś na swym forum, że zamieści reklamę tej książki na swojej witrynce, bo dzięki niej ludzie chociaż częściowo tracą wiarę. Dziwię mu się, że tak napisał, bo zdradził się według jakiego klucza dobiera materiały.


N maja 08, 2005 9:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
To mnie nie przekonuje. Dawniej chrześcijanie ginęli śmiercią męczeńską za to, że nie oddali pokłonu posągowi cezara czy nie złożyli ofiary bożkom pogańskim (które też nie istnieją), a dziś dla "akcji, dla sensacji i ciekawych wydarzeń" czytają sobie powieść szkalującą obraz ich Zbawiciela. Co z tego, że to fikcja - jak i tak bluźniercza.
Poza tym i tak znajdą się tacy którzy w to uwierzą.


N maja 08, 2005 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Ja czytałam "Kod" zaraz po jego wydaniu i przyznam, że nie mogłam się oderwać. Nie pozostał mi po lekturze niesmak, raczej pewien niedosyt, bo gość niewątpliwie dobrą książkę zepsuł umieszczaniem w niej bzdur. I właśnie jako bzdury od początku traktowałam zawarte tam rewelacje. Do tego wyobrażałam sobie, że jeśli w kimś po tej lekturze zrodzą się wątpliwości, to spróbuje je sobie wyjaśnić, ale było to, jak się okazuje, raczej naiwne myślenie. Nadal uważam, że jest to dobra książka, warta przeczytania, ale liczę się z tym, że rzeczywiście ktoś mógłby w to uwierzyć (choć nie przestaje mnie to dziwić).

No i czekam na "Deception point" licząc znów na wartką akcję trzymającą w napięciu do samego końca :))

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 08, 2005 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tak więc powtarzam - inkwizytorzy, znajdźcie książki które robią za (pseudo) naukowe - jak choćby to, na czym Brown oparł "Kod" - i wieszajcie psy, krzyżujcie i kamienujcie takich :) a nie ludzil, któzy piszą i czytają dobre sensacje.

Pytanie dodatkowe - kto z grona osób, które są na "nie" z różnych przyczyn do "Kodu" - przeczytał w ogóle książkę :?: Myślę, że niewiele osób.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N maja 08, 2005 11:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Z mojej strony kończę dyskusję postawieniem pytań chrześcijanom, którzy przeczytali Lub/i propagują tę książkę:

Zastanówcie się - czy Jezus Chrystus jest z tego zadowolony? (z powstania, czytania, propagowania tej książki)

Pozdrawiam


N maja 08, 2005 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
ksiazka pełna bzdur... i wymysłów które nei dosc ze sa naginane aby wyjasnic jakies teorie to jeszce nie są to własne teorie bo autor tej ksiazki wiekszosci tych 'podejrzen' nie wymyslil .... wiele czasu temu sie z tym spotkałem :] ... pan autor Kodui...przepisal te teorie i dodał od siebie powiesc kryminalną :]

nie za bardzo przezywałem zamieszanie wokół tej ksiązki bo doprawdy nei warta


N maja 08, 2005 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 8:02
Posty: 69
Post 
Fikcja literacka. Porstu nie wiedizał juz co psiac wiec odwołał sie aby wzbudzic sensacje i po co tu jakies mankamenty i watpliwosci. Ksiazka jest w sobie samym stekiem bzdur i już


N maja 08, 2005 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post 
ToMu napisał(a):
kto z grona osób, które są na "nie" z różnych przyczyn do "Kodu" - przeczytał w ogóle książkę :?: Myślę, że niewiele osób.


Ja przeczytałem. Podobnie jak "Anioły i demony" I dziwi mnie rozgłos, jaki panuje wokół tego produktu literackiego klasy E. Na pewno wydawcy są zainteresowani nakręcaniem spirali emocji wokół tej książki. Szkoda, ze tak wielu (nawet jeden kardynał) daje się na to nabrać.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


N maja 08, 2005 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 17:19
Posty: 33
Post 
Ja tylko przytocze jedna z wypowiedzi francuskich "katolikow" o tym,ze wlasnie z "Kodu Leonarda .." mogli sie tyle dowiedziec o prawdach wiary .Rzecz jasna opowiedzianych w niezwykle interesujacy sposob :shock:

_________________
Wznoszę swe oczy ku górom....


N maja 08, 2005 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Aga eN napisał(a):
wlasnie z "Kodu Leonarda .." mogli sie tyle dowiedziec o prawdach wiary

Taaaa... Pogratulować takiemu człowiekowi, że doszukał się wydania "Kodu" z imprimatur Kościoła, wydanego w formie może katechizmu :?: Bo jak dla mnie, powieści nie są książkami o prawdach wiary...

No właśnie. Ten kardynał. Bertone, sam swoją wypowiedzią zrobił reklamę książce :lol:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt maja 10, 2005 7:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL