Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 "Kod Leonarda da Vinci" - opinie 
Autor Wiadomość
Post 
onlyjusti napisał(a):
Uwazam, że autor książki napisał zapierającą dech w piersi powieść


Ponawiam prośbę o napisanie co to znaczy "znakomita książka" "świetna książka" "książka zapierająca dech w piersiach" posługując się nie emocjami a krytycznoliterackimi narzędziami :D

miałem okazję (tutaj) napisać dlaczego (korzystając z takich narzędzi napisać czemu to powieść kiepska) ta ksiązka jest do przysłowiowej du*******

oczekuję od tych, którzy twierdzą inaczej, korzystania z tych samych narzędzi a nie z własnych emocji i korzystania ze swej nieświadomości sztuki literackiej
no..... chyba że chcemy pogadać o teorii nie tylko literatury, ale zaczniemy pogadanke o teorii estetyki i antyestetyki (niezmiennie korzystając z narzędzi, które estetyka i sztuka stworzyły)
inaczej to jedynie bajdurzenie
a... i przepraszam adminów za oftopa
ale... ludzie.....
"fajne" "dobre" czy "zapierające dech w piersiach" nie może być kryterium oceny.....
no chyba że objaśnione zostanie co oznacza "fajne" "dobre" i "zapierające dech w piersiach" w odniesieniu do kategorii krytycznoliterackich a nie tylko teorii estetycznych :D

admini wybaczcie..... :)


Pn lip 10, 2006 22:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 98836.html

Dan Brown napisze książkę z biskupem?
"Amerykański autor kontrowersyjnego bestsellera "Kod Leonarda da Vinci" Dan Brown chciałby napisać książkę razem ze zbuntowanym, emerytowanym katolickim arcybiskupem Lusaki Emanuelem Milingo, który uciekł niedawno z Włoch i założył w USA ruch żonatych księży - informuje w piątek "Il Giornale".

Watykanista gazety Andrea Tornielli twierdzi, że powodem zainteresowania pisarza osobą arcybiskupa-egzorcysty, który ogłosił właśnie powrót do swej poślubionej w sekcie Moona żony, jest to, że swą następną książkę chciałby poświęcić postaci diabła. Dlatego potrzebuje rady i pomocy arcybiskupa Milingo.

Jak zauważa włoski watykanista, już sam burzliwy życiorys arcybiskupa-buntownika, jego działalność jako egzorcysty i uzdrowiciela oraz obecne zaangażowanie na rzecz żonatych księży stanowią składniki, gwarantujące literacki sukces."

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pt lip 21, 2006 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tylko jaką wartość ta książka będzie miała :?:

Bo pewnie w odczuciu tych panów - Browna i Milingo: dużą - a pewnie będzie to kolejna wyssana z palca bajka.

Cóż, ale może i po nią sięgnę - Brown ciekawei pisze powieści :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lip 22, 2006 8:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
ToMu, a powiedz mi tak szczerze- Czy Tolkien, Lovecraft, King, czy choćby Sienkiewicz lub Adaś Mickiewicz- czy oni wszscy nie pisali "wyssanych z palca bajek"?:>
Dobrze, że podsumowałeś, że jednak ciekawe pisze- bo i o to chowdzi w literaturze 8)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lip 22, 2006 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 14:57
Posty: 13
Post 
najwiecej przeciw kodowi krzycza ci co go niewidzieli pamietam kiedys słynny film ksiądz i biedne babcie z rózancami przed kinem które wygonił ks.rydzyk a które wogóle niewidziały tego filmu


Pn lip 31, 2006 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
Osobiście książka Dana Browna podoba mi się, choć wolę "Święty graal, święta krew". Polecam wszystkim przeczytać - to historyczne śledztwo, na którego końcu autorzy jako jedną z hipotez podają, że Maria Magdalena i Jezus byli razem. Nie mam powodów by im nie wierzyć i bynajmniej nie jestem historycznym nieukiem.


Pn cze 25, 2007 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post 
A masz powody by im wierzyć? ;)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn cze 25, 2007 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
Asienkka napisał(a):
A masz powody by im wierzyć? ;)


alez oczywiscie, ze sa takie powody. w uwczesnych czasach fakt iz kobieta czy mezczazna zyja sami (bez partnera) byl conajmniej wielka zadkoscia i gdyby jezus naprawde zyl sam bez kobiety u swego boku byloby to naprawde warte poswiecenia wielu stron w ewangeliach.

coz w tym tak strasznego jezeli jezus zyl by z kobieta?
czyz nie byl czlowiekiem?
czyz nie byl mezczyzna?
czy naprawde fakt, ze jezus moglby miec kobiete tak bardzo umniejszylby wiare kogos? moja nie.


Pn cze 25, 2007 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
Mam:) Jak powiedział jlp co właściwie by zmienił fakt, że Jezus miał rodzinę?


Pn cze 25, 2007 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post 
Aha, czyli dowody nie sa istotne, a tylko powód - że nic by to nie zmieniło? :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn cze 25, 2007 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Ogladlem byl ostanio material na TV4 o owej teorii kodowej.
Czegos tak beznadziejnego dawno nie widzialem.
Natomiast:
1. Sama idea kodu to po prostu podejscie zydowskiej kabalistyki
2. Trzeba byc US-inteligentem zeby twierdzic, ze mozliwe bylo zniszczenie jakiegos dziala w starozytnosci z rozkazu cesarza.
3. Znamy wiele roznych herezji z zapisanych pism polemicznych, czemu akuraty z kodowcami mialo byc inaczej.
4. Wychodzi im, ze cala literatura patrystyczna to przez Konstantyna chyba napisana..

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Pn cze 25, 2007 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
Asienkka napisał(a):
A masz powody by im wierzyć?

no jak widzisz powod mialem


Asienkka napisał(a):
Aha, czyli dowody nie sa istotne, a tylko powód - że nic by to nie zmieniło? :)


teraz pytasz czy sa dowody potrzebne. oczywiscie, ze sa takowe potrzebne. jednak chyba nikt ich nigdy nie znajdzie bo jesli takie sa, sa najbardziej strzezone na swiecie.

dla mnie to nie istotne czy jezus mial zone czy nie. pewnie nie istotne to jest dla milionow. wazny jest ten fakt dla kosciola bo przez 2000 lat mowil o prawdzie a okazaloby sie, ze zostal wybudowany na klamstwie.


Wt cze 26, 2007 6:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
Dokładnie. Czytałem Kod i dla mnie lektura jest średnia. Akcja nawet fajna (sympatyczna postać mnicha Silasa i Teablinga), Święty graal, święta krew" według mnie lepsze.

Cytuj:
2. Trzeba byc US-inteligentem zeby twierdzic, ze mozliwe bylo zniszczenie jakiegos dziala w starozytnosci z rozkazu cesarza.


Jakiego dzieła?


Wt cze 26, 2007 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
Krieger napisał(a):
Dokładnie. Czytałem Kod i dla mnie lektura jest średnia. Akcja nawet fajna (sympatyczna postać mnicha Silasa i Teablinga), Święty graal, święta krew" według mnie lepsze.

Cytuj:
2. Trzeba byc US-inteligentem zeby twierdzic, ze mozliwe bylo zniszczenie jakiegos dziala w starozytnosci z rozkazu cesarza.


Jakiego dzieła?


mi ksiazka podobala sie bardzo. pewnie jest wiele lepszych ale fajna byla.
sprawa jest jasna, ze brown sobie cos dointerpretowal, cos bazowalo na fakcie ale nikt nigdy nie mowil, ze brown napisal ksiazke historyczna.
wlasciwie dlaczego wybuchla ta "ekstaza" wywolana ta ksiazka


Wt cze 26, 2007 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
Mnie najbardziej śmieszy, że ludzie uważają tą książkę za historyczną i dlatego tak krzyczą :D :D

Za to zirytowała mnie próba zakazania emisji filmu w Polsce. Na szczęście nie przeszła


Wt cze 26, 2007 9:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL