Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Logo zespołu Dżem - odkrywamy prawdę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post Logo zespołu Dżem - odkrywamy prawdę
Na początek: zobacz logo zespołu Dżem w różnych wersjach.
Co przedstawia logo Dżemu? Jak zinterpretować odwrócony krzyż w literze M? Czy ma podteksty religijne? A może strzałka wychodząca z litery D i krzyż stanowią symbol stosunku seksualnego?

Jaka jest prawda? Czy członkowie zespołu kiedykolwiek wypowiadali się na ten temat? Dżem jest przez niektóre grupy społeczne uważany za satanistyczny właśnie przez logo, pomijając wypowiedź "wszyscy jesteśmy satanistami" w odpowiedzi na zarzuty. Dlaczego w takim razie w ich dorobku twórczym znajdujemy utwory typu "Modlitwa III"?

Krzyż św. Piotra jest współcześnie kojarzony z satanizmem. Możemy go dostrzec w literze M. Wychodząc z tego założenia, można zapytać - czy Dżem jest zespołem satanistycznym?

Przydałoby się rozwiązać zagadkę i rozwiać wszelkie wątpliwości.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


Śr lis 26, 2008 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
'wszyscy jestesmy satanistami' - nie wiem jak wygladala sytuacja, ale juz tutaj brzmi mi to na ironie...

dzem nieraz spiewa o Bogu, wiec nie widze sensu sie doszukiwac takich rzeczy. ale nie wtracam sie, z ciekawoscia bede sledzil watek.


Śr lis 26, 2008 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 16, 2008 9:43
Posty: 20
Post 
myslac w ten sposob to mozemy sie wszystkiego czepic..


Śr lis 26, 2008 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Sorry, ale ta dyskusja w ogóle nie ma sensu :?

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Śr lis 26, 2008 22:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ok, przesadziłem. Możemy podyskutować. Powiem tak: nazwa zespołu pochodzi od jamu czyli zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka. Polski zapis nazwy pojawił się zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów w roku 1974. Samo logo nie ma typowej interpretacji. Jeśli już interpretujemy to tylko w sposób jak najbardziej pozytywny: jeżeli przyjmujemy, że to na pewno jest krzyż to oznacza nasz codzienny trud, a strzałka w górę to dni radości. Teksty piosenek Dżemu mówiły zasadniczo o trudnych chwilach w życiu i bardzo często odnosiły się do Boga, a więc nie widzę tutaj żadnych satanistycznych przesłań.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Śr lis 26, 2008 22:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
Bartas ma racje. ale jesli jeszcze czepiac sie 'odwroconego krzyza' w logu - to widzialem wersje, gdzie krzyzyk byl 'odczepiony' od litery M i wygladal jak zwykly, nie przyrownujac, krzyz grecki. wiec jesli mialaby tu byc jakakolwiek symbolika satanistyczna, to w takim razie po co by w niektorych wersjach loga ja pomijano?


Cz lis 27, 2008 10:07
Zobacz profil
Post 
Święta Teresa z Avila napisała, że są dwa sposoby służby diabłu:

1. nie widzieć go wcale;
2. widzieć go we wszystkim.

Nie macie innych zmartwień?


Cz lis 27, 2008 14:46

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 18:14
Posty: 68
Post 
Pablo_Tychy napisał(a):
Święta Teresa z Avila napisała, że są dwa sposoby służby diabłu:

1. nie widzieć go wcale;
2. widzieć go we wszystkim.

Nie macie innych zmartwień?


amen!


Cz lis 27, 2008 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ja od początku mówiłem, że ta dyskusja nie ma sensu. Nawiedzeni katolicy zawsze się czegoś doczepią i wszędzie będą szukać podtekstów. Dzięki Bogu, że ja taki nie jestem. Dżem to świetny zespół, wychowałem się na nich, na ich muzyce i ta ich muzyka wiele już mi w życiu dała :)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Cz lis 27, 2008 22:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
pewnie zakładajmy kolejne tematy o tym,że czy taki czy siaki zespół jest satanistyczny,bo ma takie a nie inne logo..
a może za chwile jeszcze będziemy się czepiać nazwy jak ktoś napisał i doszukiwać się podtekstów,które by ukazywały jaka to ta muzyka jest zła i niedobra.
Czasem takie tematy mnie dobijają...

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


Pt lis 28, 2008 8:23
Zobacz profil
Post 
Bartas napisał(a):
Nawiedzeni katolicy zawsze się czegoś doczepią i wszędzie będą szukać podtekstów. Dzięki Bogu, że ja taki nie jestem.


Bartas, na pewno znasz ten fragment Biblii :

Cytuj:
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam.


Weronika- myslę, że takie tematy są ważne. Przynajmniej dla mnie nie bez znaczenia jest światopogląd, wiara i czyny ludzi, którzy w jakiś sposób wpływają na moje życie, nawet jeśli "tylko" tworzą muzykę.

Uważam jednak, że błędem jest doszukiwanie się zła na siłę i tworzenie własnych teorii bez spytania osób związanych z zespołem. Na pewno jest ktoś pełniący funkcję rzecznika prasowego zespołu- może warto najpierw jego spytać, skąd taka symbolika ?


Pt lis 28, 2008 13:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
WebCM napisał:
Krzyż św. Piotra jest współcześnie kojarzony...
przecież każdy katolik wie, że św. Piotrowi było wstyd, nawet nie śmiał być uśmiercony jak Pan Jezus, bo ciągle sobie wmawiał, że nie jest godny umierać, jak ON JEZUS - ZBAWCA.
Nie ma się co doszukiwać satanizmu w logo Dżemu - tak myślę.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Pt lis 28, 2008 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Mnie się ta strzałka i odwrócony krzyżyk natychmiast skojarzyły z symbolami oznaczającymi mężczyznę i kobietę.
Tu nie ma oczywiście okręgów.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pt lis 28, 2008 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Rzeczywiście teraz na oficjalnej stronie zespołu krzyżyk jest oderwany od litery M. Czyżby to reakcja na oskarżenia o satanizm?

BTW: Rysiek Riedel śpiewał znacznie lepiej niż obecny wokalista

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


So lis 29, 2008 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Bartas napisał(a):
Nawiedzeni katolicy zawsze się czegoś doczepią i wszędzie będą szukać podtekstów. Dzięki Bogu, że ja taki nie jestem.


baranek napisał(a):
Bartas, na pewno znasz ten fragment Biblii


Cytuj:
Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam.


Znam, znam! :) I też sobie o nim zaraz po napisaniu tego postu pomyślałem :) Nie chodzi o to, że - jak jest w innym nauczaniu Pana Jezusa - nie widzę belki w swym oku czy - tak jak w przytoczonym przez Ciebie fragmencie - uważam się za świętego. Chodzi o to, że ja, jako praktykujący chrześcijanin, nie doszukuję się żadnych podtekstów w tym podobnych sprawach jak choćby w tym logo zespołu Dżem. Bóg dał mi rozum i potrafię ocenić kiedy tak naprawdę jest przegięcie i ktoś naprawdę dopuszcza się tego, że obraża uczucia religijne. Na pewno nie jest to Dżem. Jak już pisałem - wielokrotnie teksty odnosiły się do Boga, choćby przepiękny utwór Modlitwa (Pozwól mi).

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So lis 29, 2008 19:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL