Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Scorpions 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2011 12:16
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Post Re: Scorpions
Ten przymiotnik nie bardzo pasuje do Scorpions (poza "Wind of Change").

Ich albumy z lat 1972-78 na pewno nie były banalne. Późniejsze owszem, ale tych z lat 79-85 całkiem przyjemnie się słucha. A to chyba najważniejsze ;)

"Blackout" kiedyś uwielbiałem, teraz podobają mi się tylko dwa kawałki, "Dynamite" i "China White". Najmniej banalne z całej płyty :roll:

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PabloFromPoland


Śr sie 17, 2011 12:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Scorpions
Jeśli już nie były banalne, to wtórne - np. względem Budgie. Nie, to zdecydowanie nie jest "wielki" zespół.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sie 17, 2011 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2011 12:16
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Post Re: Scorpions
A Budgie jest? :roll: Kto by o nich dzisiaj wiedział/pamiętał gdyby Metallica nie skowerowała "Breadfan" i "Crash Course in Brain Surgery"? Niewielu... Mi osobiście zupełnie nie odpowiada ich muzyka (głównie przez wokal) i jakaś szczególnie odkrywcza też nie była (wpływów na Scorpions zupełnie nie widzę).

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PabloFromPoland


Śr sie 17, 2011 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Scorpions
Cytuj:
A Budgie jest?


Oczywiście. Zupełnie bez porównania ze Scorpions. I wieloma innym zespołami, które zrobiły znacznie większą karierę.

Cytuj:
Kto by o nich dzisiaj wiedział/pamiętał gdyby Metallica nie skowerowała "Breadfan" i "Crash Course in Brain Surgery"? Niewielu...


A to już niesprawiedliwość dziejowa. Kto dziś pamięta o Free? O ile wiem, ich Metallica, niestety, nie skowerowała. A to też był wielki zespół (większy niż Scorpions).

Cytuj:
Mi osobiście zupełnie nie odpowiada ich muzyka (głównie przez wokal) i jakaś szczególnie odkrywcza też nie była (wpływów na Scorpions zupełnie nie widzę).


Pierwszy album Scorpions to totalna zżyna ze stylu Budgie. Odkrywcza? Budgie nagrywało w pełni hardrockowy album w czasie, w którym dopiero zaczynała się wielka (w sensie albumów) kariera Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath. Stworzyli całkowicie własny, unikalny styl (częściowo z tego względu, że konsekwentnie grali we trójkę). Jeśli chodzi o hardrock, to był jeden z największych zespołów tamtego czasu. Nie ma znaczenia, że jest dzisiaj zapomniany. O Thin Lizzy czy Wishbone Ash też mało kto pamięta, a to też były wybitne zespoły (większe niż Scorpions). Kto dziś wie, jak wiele takie Iron Maiden zawdzięcza tym dwóm zespołom? No, z Thin Lizzy jest może trochę lepiej - bo Metallica nagrała także ich cover :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 8:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2011 12:16
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Post Re: Scorpions
Dalsza dyskusja z tobą raczej nie ma sensu, skoro - jak wynika z twoich wypowiedzi - wielkość zespołu oceniasz wyłączne przez pryzmat tego, czy się tobie podoba, czy nie.

Pierwszy album Scorpions to nie płyta hardrockowa. Równie dużo, a może nawet więcej, tu elementów progrockowych, fusion (jazz-rockowych) czy psychodelicznych."Lonesome Crow" to jednak przede wszystkim jedna z najwspanialszych płyt z nurtu zwanego krautrockiem (tzw. "szwabski progrock"). I właśnie z niemieckimi wykonawcami z tamtego okresu ma najwięcej wspólnego. A nie z walijską grupą, o której istnieniu pewnie wtedy nawet nie wiedzieli.

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PabloFromPoland


Pt sie 19, 2011 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Scorpions
Cytuj:
Dalsza dyskusja z tobą raczej nie ma sensu, skoro - jak wynika z twoich wypowiedzi - wielkość zespołu oceniasz wyłączne przez pryzmat tego, czy się tobie podoba, czy nie.


A wg czego mam oceniać? Wg tego, czy się podoba innym? ;)

Cytuj:
"Lonesome Crow" to jednak przede wszystkim jedna z najwspanialszych płyt z nurtu zwanego krautrockiem (tzw. "szwabski progrock")


W życiu bym nie skojarzył Scorpions z krautrockiem :o (a uwielbiam Neu! i Kraftwerk..)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 19, 2011 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 18, 2013 9:04
Posty: 1
Post Re: Scorpions
Witam, powiem Wam jedno. wypowiadanie się na tematy zespołów, nie wiedząc o nich prawie nic, jest zwykła hipokryzją. Żeby się na jakiś temat wypowiadać, trzeba znać więcej szczegółów i zainteresowańia niż pisanie i ocenianie zespołu przez pryzmat pojedynczych utworów, albumów, okładek. Powiedzmy, że to jest podobne bardzo do dogmatów i przekonań św. Inkwizycji.

Scorpionsi są jednymi z najstarszych zespołów rockowych istniejących na świecie. Zaczynali w 65 roku. Ich dwie pierwsze płyty to arcydzieła rocka progresywnego. Zwłaszcza wydany w 1974 roku Fly to the Rainbow. Zespół miał duży wpływ na NWOBHM.

Jeżeli chcecie posłuchać plyt które wznoszą Scorpionsów pod niebiosa. TO tak w przedziale 1974-79 roku. Później już to była komercja i stawianie na rynek amerykański.

Najlepiej posłuchać koncertowego Tokyo Tapes z 1978.

Co do Budgie nie zgadzam się. Oba zespoły wychowały się na brytyjskim blues rocku. W budgie to wyraźniej słychać. Natomiast nie ulega wątpliwości, że trójka ( Zeppelini, Sabaci i Purple) mieli ogromny wływ na oba zespoły.


Śr gru 18, 2013 9:32
Zobacz profil
Post Re: Scorpions
Wrzuciłeś wszystkich dyskutantów do jednego wora.
Przeczytałeś choc tą rozmowę?
Jeżeli z kims sie nie zgadzasz, to pisz z kim i w czym. Ataki personalne, a szczególnie masowe nie sa żadną formą dyskusji.


Śr gru 18, 2013 12:23

Dołączył(a): Pn sie 29, 2022 19:58
Posty: 1
Post Re: Scorpions
Co myślicie o hardrockowym zespole Scorpions? Przesłuchałem kilka utworów - są świetni. Zostaje pytanie, czy nie mają żadnego związku z satanizmem lub ateizmem. W niektórych piosenkach pojawia się słowo Bóg (God) - raczej w pozytywnym świetle. Dziś natknąłem się jednak na interesującą pozycję: The Cross. Tekst wygląda na pieśń szyderczą, jeśli go dobrze https://www.lyrics2world.com/interpretuję. Co o tym myślicie? Czy spotkaliście się z innymi kontrowersyjnymi utworami tego zespołu?


Pn sie 29, 2022 19:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL