Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Horrory i filmy grozy. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
O film.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 28, 2009 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 20, 2009 22:25
Posty: 65
Post Re: Horrory i filmy grozy.
Horrory mogę w nieskończoność oglądać :) Dla mnie majstersztykiem jest "Teksańska Masakra" Niewiele jest filmów, które są w stanie na mnie zrobić takie wrażenie jak ten. Polecam też "Rest Stop" i "Wzgórza mają oczy"

Jak ktoś nie lubi typowych, obrzydliwych slasherów, to radziłabym obejrzeć "1408", "Blair Witch", "Zejście" i "Silent Hill". Klimat i artyzm tego ostatniego wgniata mnie w podłogę. Mam też sentyment do wszystkich starych i cudnych filmów na podstawie Kinga - "Lśnienie", "Czerwona Róża", "Szpital Królestwo"

Nie trawię zaś horrorów Japońskich - ostatniej maści badziewie.

Za thrillerami nie przepadam, bo ani to straszne, ani ciekawe, niewiele widziałam fajnych. Wyjątek stanowi "Osada"

_________________
"I don't need to fight
To prove I'm right
I don't need to be forgiven"


Cz lip 22, 2010 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Horrory i filmy grozy.
SweetGoth napisał(a):
Dla mnie majstersztykiem jest "Teksańska Masakra" Niewiele jest filmów, które są w stanie na mnie zrobić takie wrażenie jak ten. Polecam też "Rest Stop" i "Wzgórza mają oczy"

Nie pamiętam nawet w której to części przeleciały mnie ciarki kiedy Leatherface (czy jak mu tam) sporządzał sobie szybciutko świeżutką maskę z jednego z bohaterów. Ogólnie ciekawe jest tutaj zakończenie - wszyscy piękni, młodzi i perspektywiczni bohaterowie giną.

Osobiście przepadam (choć nie wiem czy to horror czy może tylko thriller) za "Ravenous" z Guy Pearce'm i Robertem Carlyle'm. Nie jest drastyczny, ale posiada dosyć nietypową fabułę i ciekawy czarny humor. Ciekawe odniesienia do rozwoju USA oraz manifest destiny. Klimat gorączki złota i Ameryki, która rozwiera swe ramiona pożerając wszystko.


So lip 24, 2010 1:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 15:39
Posty: 165
Post Re: Horrory i filmy grozy.
Uwielbiam horrory , chociaz bardziej preferuje thrillery , o ludziach, z pewna doza realizmu ;)


Pn lip 26, 2010 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 20, 2009 22:25
Posty: 65
Post Re: Horrory i filmy grozy.
"Nie pamiętam nawet w której to części przeleciały mnie ciarki kiedy Leatherface (czy jak mu tam) sporządzał sobie szybciutko świeżutką maskę z jednego z bohaterów. Ogólnie ciekawe jest tutaj zakończenie - wszyscy piękni, młodzi i perspektywiczni bohaterowie giną."

Dobry był też patent z tym odcięciem nogi :D I jak główna bohaterka wlazła do tej przyczepy po ucieczce przez las - mnie to uczucie osaczenia zawsze wgniata w fotel. Jak lubisz "Teksańską" to "Rest Stop" obejrzyj koniecznie, też ma klimat takiego amerykańskiego odludzia, choć jest trochę inny.
Ostatnio widziałam remake "Piątku 13-tego" - trochę za dużo silikonowych cycków, ale fabularnie całkiem niezły.

_________________
"I don't need to fight
To prove I'm right
I don't need to be forgiven"


Wt lip 27, 2010 0:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post Re: Horrory i filmy grozy.
Ogółem to każdy horror jest śmieszny/nudny. A z pewnością nie straszny. Jedynie Cannibal Holocaust jako tako łykam- podoba mi się idea przestawienia wartości i skonfrontowania pojęć dziki-cywilizowany.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lip 27, 2010 1:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Horrory i filmy grozy.
:ziew: tak, horrory, tak, te emocje, to wczucie się w sytuację bohaterów, ta fabuła :ziew:
Co który mi się spodoba, zaraz sequel lub prequel umaszczą i kiszka.

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Wt lip 27, 2010 1:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 19:20
Posty: 111
Post Re: Horrory i filmy grozy.
Ja oglądałem "Egzorcyzmy Emily Rose" a także program dokumentalny "Egzorcyzmy Analise Michael" i pomimo tego, że pierwszy jest oparty na faktach przedstawionych w drugim jakoś mnie nie zachwycił. Wszystko tak zniekształcone dla potrzeb scenariusza, że w pewnych momentach film staje się nudny.
Co innego drugi z w/w filmów. Sam fakt, iż materiały wykorzystane w nim były autentyczne przyprawiał o dreszcze. Naprawdę dobry dokument.
Jeśli chodzi ogólnie o horrory to większość mnie nudzi. O wiele bardziej wolę thrillery nieustannie trzymające w napięciu :)


Wt lip 27, 2010 9:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tylko co to jest horror?

Czy horrorem nazywacie filmy, gdzie ludzie nawzajem w sposób bolesny i pokazany w zbliżeniach okaleczają się? W stylu n-tych części Piły? Jak tak - dziękuję, to jest mordobicie, a nie horror.

Moim zdaniem - dobry horror to film, gdzie jest utrzymywane NAPIĘCIE, gdzie widz czuje adrenalinę i jest zaskakiwany rzeczami strasznymi - a nie obrzydliwymi. Taki np. Ring czy kilka filmów na tej kanwie powstałych, wspomniane już Zejście (drugie, podobne jest, chyba Jaskinia czy jakoś tak), 1408, no i obowiązkowo seria Blair Witch. Dobrych horrorów niewiele jest - a to, co się dzisiaj najczęściej nagrywa pod tą etykietką, dla mnie rzucaniem wnętrznościami jest, a nie horrorem.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt lip 27, 2010 11:22
Zobacz profil WWW
Post Re: Horrory i filmy grozy.
ToMu, są różne rodzaje horrorów. To gatunek dość pojemny. Mieszczą się w nich zarówno filmy ukazujące wszelkiego rodzaju makabrę, jak i opowieści, których groza polega bardziej na tajemnicy, czy opowieści o duchach, potworach, wampirach aż po horror czysto psychologiczny. Zatem horrorem jest zarówno film typu: "Wzgórza mają oczy" (gore), "Piątek 13-go" (slasher), "Dracula" (o wampirach), "Ring" (o duchach), "Alien" (to horror s-f), "Lśnienie" (rodzaj horroru psychologicznego).


N sie 15, 2010 19:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL