Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 15:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Książki 

Czy czytacie książki z biblioteki
tak 1-2 książkina miesiąc 16%  16%  [ 8 ]
tak 3-6 książek na miesiąc 25%  25%  [ 13 ]
tak 7-12 książek na miesiąc 4%  4%  [ 2 ]
nie czytam kupuję w sklepie 14%  14%  [ 7 ]
różnie 41%  41%  [ 21 ]
Liczba głosów : 51

 Książki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post Książki
Chciałam się dowiedzieć jak w tak wspaniałym towarzystwie jakim są użytkownicy tego forum :biggrin: przedstawia się sprawa czytania książek/chodzenia do bibliotek

Ponieważ studiuję Informację Naukową i mam takie skrzywienie :lol:

_________________
Obrazek Obrazek


Pn sty 03, 2005 17:00
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
PS przedostatnia opcja oznacza że czytacie tylko książki kupione w księgarniach

_________________
Obrazek Obrazek


Pn sty 03, 2005 17:02
Zobacz profil YIM
Post 

http://www.logos.astral-life.pl/ksiazki.htm
Co mam wybrać? :)


Pn sty 03, 2005 17:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
ojojjj... ja ostatnio dosc duzo czytam (ksiazek).

Zdecydowanie wszystkie podreczniki wyciagam z biblioteki...
Wszystkie ksiazki z zakresu programowania/komputerow/grafiki kupuje, ew. najpierw wypozyczam a potem kupuje...
wszelkie smieszne ksiazki sluzace do rozrywki w stylu Coelho - pozyczam od znajomych...
ksiazki z dziedzin, ktorymi sie zajmowalam/zajmuje rowniez kupuje, ew wazniejsze sprawy z nich wypisuje/kseruje.

W kazdym razie nie wiem na jaka odpowiedz sie zdecydowac ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sty 03, 2005 18:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A co do e-bookow... przeczytalam chyba 3 pozycje w wersji elektronicznej (oszczedzalam na drukarce ;)) i zdecydowanie wole miec wersje papierowa - glownie przez to ze oczy po calej nocy z czytaniem literek "papierowych" mniej bola niz wgapianie sie w szklany ekran ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sty 03, 2005 18:17
Zobacz profil
Post 
Ja niestety większość majątku wydaję na książki. Już w podstawówce szło na to całe moje kieszonkowe.
Dzięki tej pasji sama mam ładną bibliotekę :) - i rzeczywiście mój księgozbiór spełnia taką funkcję dla znajomych. Zdarza mi się kupować książkę, o której wiem, że koleżanka chciałaby przeczytać, a nie stać jej na kupno.

Z biblioteki miejskiej korzystałam będąc uczennicą szkoły podtawowej. Potem pożyczałam niektóre lektury z LO.
Na studiach do biblioteki zajrzałam może 5 razy... po prostu biblioteka uniwesytecka nie miała książek z mojego kierunku studiów.

Nowości też ciężko znaleźć w bibliotece miejskiej. A jeżeli coś jest, to w jednym egzemplarzu:(

Wbrew pozorom, można kupić tanio wartościowe pozycje. Znam wiele księgarń internetowych, wiem, jakie dają rabaty, czasami kupuję w wydawnictwie, na aukcjach lub w księgarniach taniej książki.

No i ostatnio kupuję książki grubsze.... żeby na dłużej starczyły... :-D


Pn sty 03, 2005 21:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
PTR`ku możesz zaznaczyć różnie. To zawiera wszelkie możliwości, których nie zdolaalm wymyśleć

_________________
Obrazek Obrazek


Wt sty 04, 2005 12:21
Zobacz profil YIM
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Wszystkie książki kierunkowe wypożyczam z biblioteki pedagogicznej, bo studiuję pedagogikę :) Z kolei książki "dla przyjemności" kupuję lub pożyczam od znajomych, rzadziej z biblioteki :)
Najgorzej jest wtedy, gdy chciałabym mieć jakąś ksiażkę, a nie mogę ze względu na brak funduszy. Dlatego czasem w ogóle nie wchodzę do księgarni, by potem nie płakać po nocach ;) Nie raz było tak, że "zachorowałam" na jakąś książkę i potem był problem :D

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt sty 04, 2005 17:24
Zobacz profil
Post 
echhhh studenciaki ;) ;)

Wy to rzeczywiscie, macie sie tylko uczyc :D (no i pisac na Forum :D )

Ja średnio czytam 5 książek z biblioteki miesięcznie.......po prostu dla przyjemności :)
Jakie?...a rózne, różniste......cięzkie, lekkie.....zalezy od humoru
Jedyne czego unikam to romansideł w stylu Harleqina :P:P:P

pozdrówka


Wt sty 04, 2005 18:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
i dlatego beli, nie wiesz NIC o kobietach :P:P:P:D:D:D


ja rzadko korzystam z biblioteki, mam duzo nieprzeczytanych jeszcze książek w domu... niestety, im wiecej czytam na forum, tym mniej chce mi sie siegac po slowo drukowane :(


Wt sty 04, 2005 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no ja nie wiem ile czytam srednio na miesiac... teraz to czytam tylko ksiazki do magisterki,. a ze ich nie ma za duzo do wypozyczenia i wogole z mojego tematu jest malo wiec... malo czytam, za to niestety z musy czytam Pismo Świete pod katem tresci, a nie rozwazan, wiec nie wiem jak to zaznaczyc :(

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr sty 05, 2005 16:40
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
i dlatego beli, nie wiesz NIC o kobietach



Dzieki elka .......obiecuje wypozyczyc nastepnym razem same Harleqiny.....stane sie fachowcem w dziedzinie Kobiet :D:D:D:D

Nie wiedziałem, ze to takie proste.....jestescie jednak mało skomplikowane :P:P:P:P


Cz sty 06, 2005 1:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Chciałbyś :P :P :P :P :P
Harlequiny to uproszczenie :P Resztę musisz z autopsji ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Pt sty 07, 2005 10:28
Zobacz profil YIM
Post 
Ostatnio książka stała się modnym dodatkiem do prasy. Wypiera nawet popularne płyty DVD.

Książki zamieszczają nie tylko kolorowe magazyny, ale również dzienniki.

Dobór książek zależy od tego, do kogo jest skierowany dany tytuł prasowy.
Możemy wybierać między ambitną prozą XX wieku , a romansami i powieściami obyczajowymi.

Często pierwszy tom serii można otrzymać darmo, za pozostałe płacimy znacznie mniej, niż w księgarni.

Co ciekawe, gazeta zaczyna być traktowana jako dodatek do książki, a nie odwrotnie. Niektórzy kupują określony dziennik lub czasopismo tylko ze względu na książkę .. a za prasę dziękują :-D


Śr lut 16, 2005 16:54

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Ja z bibliotek prawie nie korzystam. Ostatnia, jaką widziałam, to na uczelni, ale i tak z rzadka. Wszystkie książki kupuję, prawdę mówiąc zastanawiam się, skąd mam jeszcze na jedzenie ;-) :-D :-D :-D. W merlinie to mnie chyba uwielbiają ;) Czego nie można powiedzieć o listonoszu, który bez przerwy biega po schodach na czwarte piętro :biggrin:

A co do gazet - niezły zestaw miała Wyborcza. Ale poumieszczała na grzbietach kolejne numery, a ja większość z tych książek już miałam. Po co mi dziurawa seria? Na temat innych się nie wypowiadam, bo się nie orientuję, obiły mi się o uszy "babskie" tytuły - Grochola, Szwaja, Sowa, Wiśniewski.


Cz lut 17, 2005 20:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL