Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 23:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Znaczenie muzyki w życiu człowieka 
Autor Wiadomość
Post Znaczenie muzyki w życiu człowieka
Cześć, to mój pierwszy temat na tym forum :D

Chciałem poruszyć temat o muzyce jak wiecie muzyka towarzyszy nam od początku naszego życia więc chciałem się dowiedzieć co dla was znaczy muzyka w waszym życiu i jakie macie ulubione piosenki ?

To dwie moje ulubione piosenki:
SDM- Czarny blues o czwartej nad ranem
http://www.youtube.com/watch?v=nfp-DRAUN8E

Ira- Bezsenni
http://www.youtube.com/watch?v=bHdutRjXPVE

jak możecie wrzucajcie linki z piosenkami pozdrawiam was ciepło :):D


N lis 22, 2009 13:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 19:20
Posty: 111
Post 
Dla mnie muzyka swego czasu była jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Dalej jest bardzo ważna, ale odkąd zacząłem zastanawiać się na swoim powołaniem, nie wiąże z nią swojej przyszłości. Jednak mimo wszystko bez muzyki nie potrafię żyć, zawsze towarzyszy mi gdzieś w tle.
Czego słucham? Wszelkie odmiany trance, progressive, house a także ambient, chillout, rock, rap :)

Moje ulubione to między innymi:

Rank 1 - Many miles to sun
http://www.youtube.com/watch?v=74Oubl11Y_U

oraz

Mike Foyle vs Signalrunners - Love Theme Dusk
http://www.youtube.com/watch?v=_YXrVCjzk0s


N lis 22, 2009 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 20:15
Posty: 2
Post 
Czesto bywaja takie chwile w zyciu,przynajmniej w moim,gdzie muzyka pozwala mi sie wyciszyc ,zastanowic sie nad pewnymi sprawami i wyciagnac z nich wnioski.Wiec dla mnie jest ona bardzo wazna,co nie oznacza wcale ze jest ona jakims cudownym antidotum na wszelkiego rodzaje smutki i rozczarowania,raczej jest czesto jakby odskocznia od codziennosci. ERA ENIGMA to zespły,ktore mi w tym pomagaja.polecam takze plyte the cranberries z 94 .(No need to argue)
pazdrawiam :)

_________________
LUKI


N lis 22, 2009 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 02, 2003 21:21
Posty: 228
Post 
Muzyka szkodzi. Zwłaszcza techno i satanistyczna :x

Ulubione piosenki? Lamb - One, czy może w ogóle większość z płyty What Sound tegoż zespołu. No i Jak SDM-u :)

_________________
Brewiarz na WP Brewiarz na Androida
Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum Opole


N lis 22, 2009 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 19:20
Posty: 111
Post 
Ręce mi opadają, jak słyszę te brednie, że muzyka sama w sobie szkodzi. Osobiście słucham muzyki która przez wielu błędnie nazywana jest "technem", a czasem posłucham także i prawdziwego "techno". Ponadto jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, a nawet zastanawiam się nad wstąpieniem do seminarium bądź zakonu. Znam wiele osób które słuchają tez podobnej muzyki i są całkiem normalne, a że ktoś narkotyki łączy bezpośrednio z nią i w swoich książkach opisuje tylko negatywne aspekty imprez to już nie wina muzyki. Swoista nagonka na coś czego się nie rozumie...


N lis 22, 2009 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 16:20
Posty: 22
Post 
Muzyka ......hmmm :aniol: powinna byc balsamem dla duszy :) :peace:

Ja zadecydowanie wolę spokojniejsze klimaty ....przy których można sobie poczytac książkę , lub odpocząc po całym dniu ciężkiej pracy :))

A mój ulubiony gatunek ?? :doubt: .....hmm ...takiego raczej nie mam :P

Lubię muzykę klasyczną :) piosenkę poetycką :) i rock :)

np. Jacek Kaczmarski , Edyta Geppert, Marek Grechuta, Michal Bajor , czy
U2, QUEEN, PIN, DŻEM , :)

i różne piękne ballady :oops:

P.S.Uszatek pozdrowionka :)) For You :) "szczęście jest towarem cudownym: im więcej go dajesz , tym więcej go masz " :okulary: Blaise Pascal ;)

_________________
Jeśli zastanowię się nad sobą w odniesieniu do wszechświata, to kim ja jestem...?
Ludwig van Beethoven
Głęboki upadek prowadzi często do głębokiego szczęscia.
Johann Wolfgang Goethe


Cz lis 26, 2009 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
Tylko rock :) daje kopa :D

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Cz lis 26, 2009 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Miałem już okazję słuchać w życiu wszystkiego, ale rock jest taką podstawą..

Moja aktualnie ulubiona piosenka to http://www.youtube.com/watch?v=xi9tRo6hDbU - to jeden z tych zespołów, których mogę słuchać bez przerwy :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 26, 2009 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post 
Dla mnie osobiście ponad wszystkimi jest Rysiu Riedel. Co za tym idzie, uwielbiam polski blues i rock.


Cz lis 26, 2009 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 22:04
Posty: 1
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
Dla mnie muzyka to coś co gra mi w duszy, może dlatego, że sama trcohę piszę piosenki i muzykę. Dla mnie muzyka jest dobra na każdy moment mojego życia.
Uszatek linka wkleje kiedy indziej :) Pozdraiwam

_________________
kochaj swoich wrogów to ich wkurzy


N lis 29, 2009 22:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 13:56
Posty: 10
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
W zależności od rodzaju muzyka może przynosić ukojenie, radość, energię.. ale również smutek, agresję.. Wszystko zależy od jej wymiaru. Od treści i rodzaju..

Uwielbiam muzykę, to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie :)

_________________
kalkulator kredytów


Pn gru 07, 2009 13:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
Hej dziękuje za wasze w Pisy na forum jestem bardzo wdzięczny za to. :D

Wiedzę że była pewna sprawa poruszona na forum które mnie też nurtuje a zwłaszcza myślenie pewnych ludzi i ich poglądy że nie które rodzaje muzyki szkodzą ja wychodzę z tego zdania że nie ma muzyki która szkodzi sam muzyka jako nośnik fal nie jest szkodliwa dla nas owszem nie które skale są szkodliwe dla człowieka ale nie o to mi się rozchodzi teraz w samej muzyce może być szkodliwe przekaz którą owa muzyka przekazuje i treści które okazuje dana piosenka to jest nie bezpieczne dla człowiek gdy dany tekst nawołuje do czynienia zła itp. Rzeczy i przechodząc do meritum tej wypowiedzi sam w sobie muzyka nie jest zła tylko to co sam tekst ze sobą nie śnie może być szkodliwe dla człowieka


Wt gru 08, 2009 14:30

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 14:00
Posty: 6
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
Co do szkodliwej muzyki, przyznam w życiu słuchałam wszystkiego. Gdy byłam mała uwielbiałam disco polo :D z czasem moje upodobania się zmieniały. Był czas kiedy słuchałam death, black metalu. Wiadomo ta muzyka niesie złe przesłanie, ale słuchając ją jedynie skupiałam się na samej muzyce, nie na tekście i przesłaniu. Z czasem zaczęło mi przeszkadzać to choć do dziś jestem fanką mocnego brzmienia, mimo to ze względu na teksty jakie posiadają te piosenki zmniejszyłam częstotliwość słuchania tej muzyki. Owszem uwielbiam też muzykę klasyczną, instrumentalną (Jelonek, Joe Satriani, John Petrucci) także w bardziej nowoczesnej wersji, np. bardzo podoba mi się muzyka Joe Satrianiego. Lubię poezję śpiewaną, rock, trochę jazz, w sumie wszystko po kolei.
Muzyka w moim życiu jest na bardzo ważnym miejscu. Jestem jakby nieodłączną częścią mnie. W danym czasie słucham muzyki z którą się identyfikuję, gdy jest mi wesoło słucham czegoś radosnego, gdy jest mi źle leci wtedy coś smętnego i coś pobudzającego do refleksji.
Tak bardzo pokochałam muzykę, że nawet udało mi się zaliczyć jeden koncert za granicą, choć nie wiem szczerze jakim cudem się tam znalazłam :) ale dążąc do marzeń można osiągnąć chyba wszystko, jeśli bardzo się tego chce, a nawet czasem nie wierząc w to do końca.


Wt gru 08, 2009 15:27
Zobacz profil
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
:-D Zapraszam wszystkich odwiedzionych do wypowiadania się na dany temat :D


Wt gru 08, 2009 21:56
Post Re: Znaczenie muzyki w życiu człowieka
nie-rzeczywista napisał(a):
Był czas kiedy słuchałam death, black metalu. Wiadomo ta muzyka niesie złe przesłanie, ale słuchając ją jedynie skupiałam się na samej muzyce, nie na tekście i przesłaniu. Z czasem zaczęło mi przeszkadzać to choć do dziś jestem fanką mocnego brzmienia, mimo to ze względu na teksty jakie posiadają te piosenki zmniejszyłam częstotliwość słuchania tej muzyki.


To nie tak że zmniejszasz częstotliwość słuchania . Całkowicie się takie rzeczy odrzuca .

Znam człowieka , który też tak delikatnie wchodził aż demon sie ,,rozgościł " zrobił swoje . Nie lekceważ tego , radzę Ci z doświadczenia innych. :oops:


Wt gru 15, 2009 22:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL