Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 20:38
Posty: 13
Post Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Fragment wywiadu Macieja Zembatego dla “Przeglądu” ( nr.33/2007 ) , przykład języka nienawiści w czystej formie , prawdziwe oblicze “barda” :

Zembaty : Ludzi inteligentnych jest u nas najwyżej 5%

red. : myślisz , że tylko pięć ?

Zembaty : Niech ci będzie, dziesięć (...) Reszta, niestety, to na ogół kretyni, idioci i debile. I to właśnie tacy ludzie wybrali sobie tę władzę.
Mało tego, zrobią to znowu i nic się nie zmieni, a jeżeli już, to tylko na gorsze. Jest jednak pewna nadzieja: że oni wszyscy rzucą się sobie do gardeł, a my będziemy patrzeć przez okno, uchylając się w porę przed pociskami. Zalecam postawę cierpliwego obserwatora, niech się sami wytłuką. Oby do końca

red. : (...) I na gruzach tej zdrady Kaczyńscy chcą budować jakąś urojoną nową Polskę.

Zembaty : Ja z nimi niczego nie będę budować. A jeżeli mogę w czymkolwiek im przeszkodzić, to na pewno to zrobię.
Dziś patriotyczny obowiązek każdego Polaka jest jasny: jeśli jesteś Polakiem, powinieneś walczyć o ten kraj, bo ludzie pokroju Kaczyńskich chcą go wrzucić w jakąś beznadziejną otchłań.
Nie może tak być, że przez następną kadencję będą nami rządzić niebezpieczni psychopaci, do tego z IQ na poziomie drobiu domowego...

red. : Jeśli mówisz o Okrągłym Stole i o sukcesie, to jak skomentujesz fakt, że budowniczowie IV RP, w swojej namiętności obrażania wszystkich, opluli także pamięć Jacka Kuronia?

Zembaty : Nie mogę użyć słowa, którego chciałbym użyć, ponieważ ten wywiad nie mógłby się ukazać. Uważam zresztą, że z tymi kąsającymi po nogawkach pieskami nie należy rozmawiać ani reagować.
(…) No cóż, prawda jest taka, że żyjemy w gównianym kraju, zalewa nas szambo lustracyjne, polityczne, kulturalne
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-p ... -2010.html


Pt paź 29, 2010 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Gdzieś to wszystko ma swój początek. Nie wiem jak było z owym panem, ale dla mnie to może być wyraz zwykłej bezsilności. Gdy człowiekowi coś nie wychodzi, gdy czuje że nic się nie da zrobić, a zarazem sam ma przekonanie że jako obserwator widzi przyczyny zlej sytuacji, generalnie poglądy się wtedy radykalizują. To co się dzieje w Polsce przekracza już wszelkie granice. Wątpię aby ludzie się opamiętali. Trzeba po prostu wychować nowe pokolenie ludzi z refleksją, w której: "nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe" - będzie jedną z naczelnych zasad.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt paź 29, 2010 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Cytuj:
To co się dzieje w Polsce przekracza już wszelkie granice.

Spokojnie, nie żyjemy w Rwandzie, nei jestesmy Hutu czy Tutsi, nie jest tak źle :) Po prostu w ferworze krytyki kogoś nie stać na lepszy argument jak "ta druga strona jest gópia". Fakt że przesadził z językiem, działa raczej na jego niekorzyśc... chyba się nie obraziłeś, marsellon?

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Cz lut 24, 2011 0:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Typowy prostak. Dziwię się, że jakiekolwiek czasopismo publikuje takie wyziewy nienawiści, nawet tak lewackie jak "Przegląd".


So lut 26, 2011 21:58
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
meritus napisał(a):
Typowy prostak...

Sugerowanie czegoś takiego świadczy o poważnych brakach w kulturze osobistej

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


N lut 27, 2011 23:06
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Jasne, że nasz kraj jest pełen wad, ale panu Zembatemu zaleciłbym relanium.

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Pn lut 28, 2011 0:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Casus Zembaty , czyli język nienawiści w czystej formie
Angella_S napisał(a):
Sugerowanie czegoś takiego świadczy o poważnych brakach w kulturze osobistej

Nie tym razem. Jeżeli ktoś publicznie przeklina jest prostakiem a na takie zachowanie jest artykuł w Kodeksie Wykroczeń a nie w prasie. Niejaki Zembaty publicznie przeklinając wykazuje, że jest prostakiem, gdyż posługfuje się wulgarnym językiem.


Pn lut 28, 2011 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL