Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Gry komputerowe z Jezusem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 26, 2011 12:51
Posty: 127
Post Gry komputerowe z Jezusem
No cóż. Potrzeba tutaj nieco dystansu do spraw wiary. Szukam wszelkich ciekawych gier komputerowych z Jezusem w roli głównej. Rodzaj gry dowolny. Zaznaczam, że nie jest to żart i naprawdę jestem ciekaw czy jest coś ciekawego. Googlowałem, ale nie znalazłem wiele.


Cz kwi 28, 2011 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
Faktycznie, przesadą jest uważać że gra gdzie chodzi się postacią stylizowana na Jezusa która kijem zwalcza wszelkiej maści demony i diabły jest dziwne, a już na pewno że nie ma to nic wspólnego z naśladowaniem Jezusa. Link właśnie do takiej gry dałeś w ostatnim temacie z rozbrajającym twierdzeniem że szukasz gdy aby lepiej wczuć się w życie Jezusa, bo przecież mamy go naśladować...

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 28, 2011 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 26, 2011 12:51
Posty: 127
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
WIST napisał(a):
Faktycznie, przesadą jest uważać że gra gdzie chodzi się postacią stylizowana na Jezusa która kijem zwalcza wszelkiej maści demony i diabły jest dziwne, a już na pewno że nie ma to nic wspólnego z naśladowaniem Jezusa. Link właśnie do takiej gry dałeś w ostatnim temacie z rozbrajającym twierdzeniem że szukasz gdy aby lepiej wczuć się w życie Jezusa, bo przecież mamy go naśladować...


Przecież wiem o tym, ale mi chodzi o jakąś ciekawszą grę. Zresztą Jezus to zwycięzca śmierci i szatana. Więc czemu miałby nie zabić demona kijem. Trochę dystansu, przecież życie to też gra. Można wygrać albo przegrać. Życie duchowe to też gra. Też można wygrać albo przegrać.
Zresztą przeczytaj sobie Stary Testament. Żydzi zawsze zwyciężali dopuki mieli arkę, niesioną przez kapłanów. Mi się maży taka gra z fajną grafiką i ciekawymi przygodami.


Pt kwi 29, 2011 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
Mamy po protu inną definicje słowa dystans. Mnie takie tłumaczenia nie przekonają, ale szukaj kogoś kogo przekona.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt kwi 29, 2011 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 14:29
Posty: 6
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
kuba99 napisał(a):
Żydzi zawsze zwyciężali dopuki mieli arkę (...) Mi się maży taka gra(...)
Bez komentarza.
kuba99 napisał(a):
Trochę dystansu, przecież życie to też gra.
Odważne stwierdzenie. Każdy ma prawo do postrzegania własnego życia tak, jak mu się podoba, jednak warto zastanowić się do czego to prowadzi. Zadaj sobie pytanie: "kim dla mnie jest Jezus?"; Czy jest osobą, która wyzwala od grzechu i obecności złego ducha, czy osobą, która chodzi z kijem i zabija czerwone diabełki z rogami? Zresztą Jezus już swoją przygodę za ziemi miał, nikt z nas scenariusza mu nie wymyślał. Dlatego nie jestem pewien, czy jako chrześcijanin chciałbym wcielać się w Jezusa i decydować o życiu innych.


Pt kwi 29, 2011 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
A ja nie potrafiłabym grać w grę, w której "bawię się" kimś, kogo szanuję. Wyobrażasz sobie taką grę ze swoją mamą w roli głównej?


Pt kwi 29, 2011 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 26, 2011 12:51
Posty: 127
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
agvis napisał(a):
A ja nie potrafiłabym grać w grę, w której "bawię się" kimś, kogo szanuję. Wyobrażasz sobie taką grę ze swoją mamą w roli głównej?


A kto powiedział, że byś się Jezusem bawił, podejmowałbyś decyzję. Podejmowanie decyzji to nie zabawa.


Pt kwi 29, 2011 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
Bo gry komputerowe to rodzaj zabawy, w której bawimy się postaciami. Tak ja to widzę, co nie znaczy, że mam rację.


So kwi 30, 2011 8:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Gry komputerowe z Jezusem
http://img715.imageshack.us/img715/2088 ... itwapo.jpg


So kwi 30, 2011 8:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL