Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Seriale 
Autor Wiadomość
Post Re: Seriale
Obecnie patrzam na serial "The 100". Opowiada on o setce wysłanych na ziemię przestępców którzy mieli za zadanie sprawdzić czy na ziemi da się żyć. Polecam jak ktoś lubi science-ficion

Ale to drażni jak zabija się najfajnieszje postaci https://m.youtube.com/watch?v=k87fs20qT_Q :(


Śr kwi 01, 2020 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Seriale
zepp napisał(a):
Czy ktoś oglądał "Mesjasza" na Netflix?
Bardzo ciekawy pierwszy sezon, zobaczymy jak się potem rozwinie ( pierwsze odcinki najlepsze, potem pomysł się rozjechał).

Niestety, z powodu protestów chrześcijan i muzułmanów drugi sezon został skasowany. Bardzo dobry serial, szkoda że go skasowali. Nie rozumiem takich ludzi. Nie podoba się to nie oglądaj, a nie narzucaj innym tego samego.


Cz kwi 09, 2020 21:26
Zobacz profil
Post Re: Seriale
Niezawodny Czterdziestolatek. Niezastąpiona kobieta pracująca.
Cytuj:
Czterdziestolatek [ 1974-77 ] : Kobieta Pracująca - Kompilacja Scen 🎬
https://www.youtube.com/watch?v=BiQl7y190bA


Wt kwi 14, 2020 20:14

Dołączył(a): Wt mar 19, 2019 17:41
Posty: 6
Post Re: Seriale
A ja ostatnio obejrzałem Wiedźmina


Pn kwi 20, 2020 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Seriale
Ostatnio bardzo mi się spodobały "Doom Patrol" oraz "Sweet Home".


Wt mar 30, 2021 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Seriale
Polecam Night Manager - dobry, trzymajacy w napieciu serial kryminalno - obyczajowy.


Wt mar 30, 2021 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Seriale
Polecam "Grzesznicę" z Jessicą Biel.


Śr mar 31, 2021 1:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Erased_ ... 85%C5%82em

"Erased – Miasto, z którego zniknąłem"

Serial "zamknięty", w sumie bardziej film w odcinkach. Polecam Anime. Adaptacja live action istnieje, obejrzałem pierwszy.odcinek, nie dla mnie, wolę anime. Na wiki jest skrócony opis fabuły. Seria mnie wzruszyła i poruszyła na wielu poziomach emocjonalnych, sprytnie łączy też hitchcockowskie suspense i mystery.

EDIT: Niestety na netflixie anime bez polskiego dubbingu, ale to już kwestia gustu, ja korzystam z niemieckiego.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt kwi 02, 2021 5:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Seriale
Zrezygnowałam z tej platformy. Pomimo tego, że mam się za świadomego odbiorcę i uważam, że dałabym sobie radę z segregacją całkiem dobrych filmów zawierających propagandę i całkiem dobrych filmów bez niej, to jednak przeszkadzało mi, że ktoś próbuje mną manipulować i "niepostrzeżenie" urobić mnie na swoją miarę. Ich produkcje całkiem przyjemnie się ogląda, ja lubię seriale kryminalne i thrillery, a tego jest tam całkiem sporo. Jednak zbyt często, gdzieś w tle, pojawiało się antychrześcijańskie przesłanie. A to rodzinka dręcząca dziecko okazywała się nawiedzoną religijną grupką, opętańczo tańczącą wokół krzyża, a to ten i ów morderca miał się kierować (niby) chrześcijańskimi pobudkami. Za każdym razem chrześcijanin był tą chorą jednostką w społeczności, której nikt by nie chciał mieć za sąsiada.
Jednym słowem, są to produkcje wciągające, nie wybitne, ale takie które potrafią utrzymać w napięciu (w przeciwieństwie do tego, co proponują obecnie polscy filmowcy), a które młodego, czy niewyrobionego odbiorcę potrafią uprzedzająco nastawić do chrześcijaństwa. Mimochodem ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt kwi 02, 2021 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Seriale
Jest rownie duzo produkcji delikatnie, a rowniez niedelikatnie promujacych chrzescijanstwo choc moze nie katolicyzm, w kazdym razie na Netfliksie kanadyjskim. Ogladajac go w zaden sposob nie czuje sie manipulowany, po prostu wybieram to co mnie zainteresuje, co i tak w 80% okazuje sie nie warte ogladania. Znalezc cos rzeczywiscie interesujacego i jednoczesnie dobrze zrobionego to prawdziwe wyzwanie. Czasem, korzystajac z dwoch poteznych platform ( Netfliks i Amazon Prime ) mamy problem ze znalezieniem czegokolwiek, dlatego uwazam ze ten watek potrafi byc bardzo pomocny.


Pt kwi 02, 2021 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Seriale
subadam napisał(a):
Jest rownie duzo produkcji delikatnie, a rowniez niedelikatnie promujacych chrzescijanstwo choc moze nie katolicyzm, w kazdym razie na Netfliksie kanadyjskim. Ogladajac go w zaden sposob nie czuje sie manipulowany, po prostu wybieram to co mnie zainteresuje, co i tak w 80% okazuje sie nie warte ogladania.


Może tylko reklamy za czasów PRL-u były słabsze od tzw. filmów chrześcijańskich, więc tu się Tobie absolutnie nie dziwię. Tylko, że decydując się na taki film z góry wiesz, czego możesz się spodziewać. Ot, kolejna produkcja w stylu religijności pasa biblijnego. Natomiast wybierając serial kryminalny nie mam ochoty na jakieś ukryte, lobbowane, ideologiczne treści. Chcę po prostu obejrzeć film, który trzyma w napięciu. Nikt nie lubi, kiedy się go traktuje z góry.

_________________
Tylko Bogu chwała


So kwi 03, 2021 8:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Seriale
Proponuje w takim razie Mentalist - 7 sezonow i zadnego lobbowania, postac tytulowa konsultanta policyjnego dodaje troche wdzieku i humoru do poszczegolnych przypadkow, a takze proponuje inne spojrzenie na ludzkie reakcje.


So kwi 03, 2021 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seriale
białogłowa napisał(a):
Może tylko reklamy za czasów PRL-u były słabsze od tzw. filmów chrześcijańskich, więc tu się Tobie absolutnie nie dziwię. Tylko, że decydując się na taki film z góry wiesz, czego możesz się spodziewać. Ot, kolejna produkcja w stylu religijności pasa biblijnego. Natomiast wybierając serial kryminalny nie mam ochoty na jakieś ukryte, lobbowane, ideologiczne treści. Chcę po prostu obejrzeć film, który trzyma w napięciu. Nikt nie lubi, kiedy się go traktuje z góry.


IMHO to lustrzane odbicie tej samej mentalności pasa biblijnego z ich (nawiedzonymi najczęściej) telepastorami, kaznodziejami, samozwańczymi prorokami. Przynajmniej w tych serialach kryminalnych, w których podobny motyw widziałem. Chyba że masz na myśli jakiś konkretny serial, a do tego własną produkcję Netflixa. Bo przecież nie mówisz o "Lucyferze"?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr kwi 07, 2021 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 934
Post Re: Seriale
Subadam, ale to chyba musiałabym wrócić na netflix, żeby tego Mntalistę obejrzeć?
bert04 napisał(a):
Chyba że masz na myśli jakiś konkretny serial, a do tego własną produkcję Netflixa.

Kiedyś, gdy całkiem sporo tych seriali oglądałam, miałam je (te quasi-propagandowe) nawet spisane, żeby coś o tym zjawisku napisać, ale potem tę myśl zarzuciłam. Tak po prawdzie, to ciężko mi teraz przypomnieć sobie konkretny tytuł, chociaż chodzi mi po głowie Retribution. Oglądałeś?
A z takich kryminałow, gdzie nie czułam się "edukowana", to tylko Line of Duty mi utkwił.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr kwi 07, 2021 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Seriale
Eee nie. Mentalist jest obecnie na Amazon prime, nie wiem czy to jest w Polsce dostepne.


Śr kwi 07, 2021 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL