Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 iron maiden 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 18:46
Posty: 1
Post iron maiden
witam :) chcę zadać Wam pytanie dotyczące zespołu przywołanego w tytule: czy jest on satanistyczny? spotkałam dużo sprzecznych infomacji na ten temat, niemniej większość uważa, że są w porządku. nawet ostatnio przeczytałam, że perkusita zespołu niejaki Nicko McBrain otwarcie przyznaje sie do bycia chrzescijaninem. samej trudno mi ocenic, gdyz przez ponad rok sluchalam Metalliki, aż natrafiłam na to http://www.youtube.com/watch?v=ioW5i6Sf6IU . mysle, że dużo zależy od własnej interpretacji tekstow, lecz wole zapytac kogos starszego tudzież mądrzejszego o opinie. a tak przy okazji czy aerosmith i scopions są wg Was w jakiś sposób nieodpowiednie? będę niezwykle wdzięczna za odpowiedz :-D


Śr maja 04, 2011 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 14:29
Posty: 6
Post Re: iron maiden
goldfish napisał(a):
(...)większość uważa, że(...)
Nie radzę kierować się w życiu takimi argumentami.

To, że ktoś przyznaje się do bycia chrześcijaninem, nie oznacza, że nim jest. Podobno nawet Tom Araya powiedział w jakimś wywiadzie, że jest katolikiem.

Jest oczywiście różnica pomiędzy Iron Maiden, a zespołami black/death metalowymi opisywanymi w filmie, jednak pozostaje najważniejsze, moim zdaniem, pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć: "jak ta muzyka na Ciebie działa?"

Jeżeli chodzi o interpretację tekstów, to jak odbierasz np. utwór Holy Smoke lub The Number Of The Beast?

Ksiądz natomiast trochę się skompromitował, bo utwór "Am I Evil?" został napisany przez Diamond Head, Metallica nagrała tylko cover.


Pt maja 06, 2011 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2011 12:16
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Post Iron Maiden
To już bardziej Scorpions jest nieodpowiedni, niż Iron Maiden :twisted: (vide okładki płyt, z "Virgin Killer" na czele).

Pozdrawiam serdecznie <3

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PabloFromPoland


N sie 14, 2011 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: iron maiden
Oczywiście, że nie jest. Symbole satanistyczne wykorzystują niekiedy wyłącznie na zasadzie pastiszu. Wystarczy obejrzeć klipy do przywołanych utworów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 15, 2011 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: iron maiden
iron przywołuje tematyką egipskie bóstwa..
czyste pogaństwo..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn sie 15, 2011 18:38
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 07, 2011 12:15
Posty: 100
Post Re: iron maiden
Peter H. Gilmore, Church of Satan High Priest, w swojej ksiązce Satanic scriptures, stwierdza ze muzyka satanistyczna to muzyka symfoniczna i wśród "satanistycznych" twórców umieszcza m.in. Beethovena, Mahler'a, Szostakowicza, Brucknera...
Czy to znaczy, ze katolik również i ich muzyki nie powinien słuchać?


Pn sie 15, 2011 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: iron maiden
Nie każdy, kto śpiewa/mówi o egipskich bóstwach jest poganinem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sie 16, 2011 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 31, 2011 23:07
Posty: 17
Post Re: iron maiden
Jestem fanem Maidenów :) I hehe, nie jestem opętany jeżeli o to chodzi :) Do samych artystów, tekstów, i muzyki należy mieć dystans, ponieważ to o czym śpiewają często nie jest ich poglądem na coś, ale przedstawiają czyjąś perspektywę. Śpiewają o Horusie, Ozyrysie, Lucyferze, kapitalistach, fanatykach religijnych palących książki, przestrzeni transcendentnej postrzeganej przez Deja Vu, matce Rosji i.... Bogu w naszym rozumieniu :D Muzykę mają świetną, umieją postrzegać świat cudzymi oczyma, z zarzutów satanistycznych się śmieją. Satanistami nie są, poganami też nie, Nicko jest Katolikiem. Bruce(wokalista) jest strasznie negatwynie nakręcony na chrześcijański świat, na szczęście nie groźnie.


Wt wrz 20, 2011 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 20, 2021 19:59
Posty: 3
Post Re: iron maiden
Sorry, że odświeżam temat.
Tematyka antycheścijańska jest bardzo popularna teraz.
Słuchałem kiedyś Iron Maiden. Nie dużo, nie codziennie, ale jednak.
Warto zapoznać się z twórczością po to, aby wiedzieć co to jest.
Po latach jednak uważam, że mimo wszystko nie warto słuchać tego typu zespołów.
To zostaje, przypomina się po latach. Zwłaszcza jak trafia się w miejsca, gdzie podobna muzyka jest na porządku dziennym. Oczywiście jak ktoś się "nie wkręci" to to wychodzi, człowiek w końcu odcina się od treści i muzyki, w końcu ma spokój.
Odradzam mimo wszystko. Niekiedy nie wiesz skąd pojawia się złość i inne podobne uczucia. Może to być właśnie jedną z przyczyn?
Nie ma to sensu. Nie chodzi nawet o perspektywę katolicką, co czysto ludzką - praktyczną.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=kMOCiX6ll_0


So mar 20, 2021 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: iron maiden
Po pierwsze, jakież to straszne treści są w utworach Iron Maiden?
Po drugie, skoro piszesz o czysto ludzkiej perspektywie, to co w niej przemawia przeciw tej muzyce?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So mar 20, 2021 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 20, 2021 19:59
Posty: 3
Post Re: iron maiden
Myślę, że najpierw trzeba się zastanowić się nad sensem swojej egzystencji. Nad swoimi celami i priorytetami. Dokąd zmierzam, co chcę osiągnąć?
Czy słuchanie Iron Maiden mi w tym pomoże czy zaszkodzi? Czy nie ma innej muzyki lepiej działającej i współgrającej w drodze ku spełnieniu i realizacji planów?
Już samo to, że słuchacze innych zespołów (anty-katolickich) mówią o IM, że jest jeszcze bardziej mroczne mówi samo za siebie. A osoba wokalisty i liczne niejasności oraz wątpliwości związane z grafikami? Czy jest to sprzyjające życiu ludzkiemu? Czy wpływa pozytywnie na rozwój i przyszłość jednostki ludzkiej?
Po co słuchać czegoś co bardziej szkodzi/źle wpływa(jest wątpliwe i może wzbudzać wątpliwości) niż pomaga?
Po co tracić czas?
Odnośnie treści to wystarczy przeczytać: https://www.tekstowo.pl/wykonawca,iron_maiden.html
Kto umie czytać ze zrozumieniem ten zobaczy, że nie warto. Chyba, że w celach edukacyjnych.
Są ciekawsze zespoły - pozytywne.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=kMOCiX6ll_0


N mar 21, 2021 1:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL