Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 film - temat do refleksji, dyskusji i rozważań 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 08, 2003 12:33
Posty: 1
Post film - temat do refleksji, dyskusji i rozważań
Witam wszystkich
Chciałbym poznać tytuły filmów (niekoniecznie muszą być o tematyce stricte religinej), które poruszyły was do głębszej refleksji lub długo dyskutowaliście o tematyce filmu po obejrzeniu

pozdrawiam
dzięki za odp.


Śr paź 08, 2003 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 09, 2003 20:14
Posty: 7
Post 
Bardzo mi się ostatnio podobał, i wzruszył mnie, i rozśmieszył "Anioł w Krakowie" :D


Wt paź 21, 2003 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
a ja wspominam z drżeniem serca "Adwokata diabła" z Al Pacino - echh, pieknie ukazane motywy, jakie kierują naszym życiem i jak szatan wykorzystuje nasze slabości - ku przestrodze....


Pt lis 07, 2003 7:45
Zobacz profil
Post 
Skoro się tu licytują obejrzanymi filmami, to ja też podam swojego faworyta: Tytuł tego filmu "ROGER". Nie ma w nim "pif,paf" nie ma kochania się. Jest to natomiast opowieść o chłopcu, który jako nastolatek nie potrafił wypowiedzieć głoski "R", o jego radości, gdy sztukę tę opanował i o smutku z powodu nie zauważenia powodu jego radości przez rodziców. Bardzo mądry film, pouczający zwłaszcza dla każdego ojca i matki.
Pokój i dobro! tis.


Pt lis 07, 2003 11:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Polecam film o niegrzecznych siostrzyczkach: Siostry Magdalenki

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


Pn sie 30, 2004 12:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
A ja polecam Epokę Lodowcową :)
Ryczałem jak bóbr...

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sie 30, 2004 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Jest taki film "Telefon". Na początku był troche wulgarny (w srodku juz nie pamietam :) ) ale motyw był taki, ze do takiego biznesmena, ktory (jak to człowiek światowy) oszukiwał często ludzi i tez zdradzał żone. I szedł sobie on ulicą rozmawiajac z ludzmi i wciskajac im czesto kity i pewna budka telefoniczna zadzwoniła. Kiedy zdecydował się odebrać, okazało się że... Polecam do obejrzenia :D
Na poczatku kiedy był juz ze 5 min w tej budce, powiedziałem sobie, ze jak on tam bedzie siedział cały film, to wylaczam, ale był tam praktycznie przez cały film i trzymało w napięciu, nie wylaczylem, bo faktycznie bylem ciekaw jak to sie skonczy.
Refleksja: daje do zastanowienia, jak my sie obchodzimy z ludzmi, czy tez kogos oszukujemy (?).

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


Wt sie 31, 2004 11:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Cytuj:
Na początku był troche wulgarny (w srodku juz nie pamietam ) ale motyw był taki, ze do takiego biznesmena, ktory (jak to człowiek światowy) oszukiwał często ludzi i tez zdradzał żone


Sory, troche zdanie mi się posypało, jesli chodzi o polszczyzne. Nie przeczytałem tego, zanim wyslalem. Oczywiscie ma być:
"ale motyw był taki, ze był sobie biznesmen ktory oszukiwał czesto ludzi i zdradzał też zone"

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


Wt sie 31, 2004 11:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2004 20:02
Posty: 37
Post 
Usiłowałam przywołać z pamięci różne filmy, ale jeśli chodzi o przemyślenia, dyskusje (ustne, pisemne i jakie tylko chcecie) oraz zmianę niektórych moich nastawień, to żaden film nie przebije "PASJI".

_________________
Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków. Amen. Flp.4,20.


So wrz 04, 2004 19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL