Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Post Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Skoro jest temat o muzyce, to o książkach tez powinien być...wiem, ze jest podobny temat o książkach do poduszki, ale tu rozmawiamy o książkach w ogóle :-)

Mozna pisac mini recenzje, zabawne cytaty...albo po prostu tytuły...

Ja teraz czytam "Państwo Boże" sw. Augustyna i ku mojemu zdziwieniu lektura rozbawiła mnie niemalze do łez, jak Augustyn wyśmiewał bożki pogańskie... :-)

Ksiązkę czyta się przyjemnie- nawet gdy tak jak ja ma się wstręt do filozofii... :-)


N paź 07, 2007 14:18

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz ??
Teresse napisał(a):
Ja teraz czytam "Państwo Boże" sw. Augustyna i ku mojemu zdziwieniu lektura rozbawiła mnie niemalze do łez, jak Augustyn wyśmiewał bożki pogańskie... :-)

Ja myślę, że naśmiewanie się z innych religii nie jest godne pochwały :roll: Nawet jeśli to są średniowieczne i antyczne religie politeistyczne.

Obecnie nadal czytam "Annę Karenin" Lwa Tołstoja. Ponad 800 stron ma, ja dobijam do siedemsetnej i trochę mi już się nie chce dalej czytać o losach Wrońskiego, Anny, Kitty i Lewina. No ale jak zacząłem to skończę :-)


N paź 07, 2007 14:35
Zobacz profil
Post 
To jest takie intelektualne wyśmiewanie...na wysokim poziomie... :-)

Wrzucę może potem trochę cytatów...

Co do Anny Kareniny...To jak to przeczytałam to miałam takiego zonka- o co właściwie autorowi chodziło??
Niby chciał pokazać, ze kobieta, która zyla "w prawdzie" z kochankiem była odrzucona przez otoczenie a te, które miały kochanków potajemnie były w porzo... :?

A juz ten wątek Kitty-Lewin...bleeeh...Nie cierpię kobietek typu Kitty, co zbierają resztki po innych :D

W ogóle ten caly "kryzys" Lewina to po prostu żenada...I w pewnym momencie jak zabiera się do pracy i ktoś- chyba narrator mówi, że praca uleczy wszystkich nerwowo chorych... :-) Większej bzdury nie słyszałam- niech by tak zamkneli szpitale psychiatryczne i wszystkich chorych ziuu do kamieniołomów... :D


N paź 07, 2007 14:43

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
No właśnie też się zawiodłem na tej książce. Lubię książki w których jest jeden główny bohater albo para bohaterów, a nie tak jak w "Annie Karenin" grupa bohaterów po których akcja skacze jak pszczoła po kwiatach. Z tego samego powodu nie podobała mi się "Sto lat samotności" Marqueza, choć napisana była doskonale. Wolę książki które skupiają się na ludzkich wyborach, przeżyciach, uczuciach, przemianach a nie na problemach społecznych.


N paź 07, 2007 15:04
Zobacz profil
Post 
Czytałeś Germinal?? Mocne...Czytając takie ksiązki az człowieka swierzbi, żeby zostac komunistą...gdyby nie był katolikiem of course...


N paź 07, 2007 15:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Kończę czytać My, dzieci z Dworca Zoo

Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christine F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, z których wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać z nałogiem. Historia Christiny F. więcej mówi o sytuacji części młodzieży niż najbardziej nawet starannie udokumentowany raport.

Polecam.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


N paź 07, 2007 15:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
Ja jakoś po przeczytaniu "Dzieci z dworca ZOO" czuję pewnien niedosyt,bo jak się okazuje dziewczyna wyszła z nałogu,a w połowie książki inaczej się wszystko przedstawiało. ;)
Obecnie zabrałam się za czytanie "Wyznań Egzorcysty".

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


N paź 07, 2007 19:03
Zobacz profil
Post 
co prawda nie czytała "Wyznan" ale czytalam "Egzorcyści i psychiatrzy" tez ks. Amortha i nie wiem, mam mieszane uczucia...Jakoś nie do konca wierzę, że rzucanie uroków powoduje opetanie albo jakieś "złe oko" albo "macumby"... :?


N paź 07, 2007 19:08

Dołączył(a): So paź 06, 2007 21:58
Posty: 38
Post 
aktualnie 'logika praktyczna' ziembinskiego (potrzebne na studiach... :))

_________________
Oden! Guide our ships
Our axes, spears and swords
Guide us through storms that whip
And in brutal war!


N paź 07, 2007 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
A ja czytałam dziś "Wieszać każdy może" Pilipiuka. Kolejna książka o Jakubie Wędrowyczu :-)

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


N paź 07, 2007 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 06, 2007 21:58
Posty: 38
Post 
aa, czytalem 'kroniki' ale ze wzgledu na brak czasu nie dokonczylem. :/

ale bardzo mi sie podobalo i jak tylko bede mial wolne to sie zabiore za te ksiazke :)

_________________
Oden! Guide our ships
Our axes, spears and swords
Guide us through storms that whip
And in brutal war!


N paź 07, 2007 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
Stigandr napisał(a):
aktualnie 'logika praktyczna' ziembinskiego (potrzebne na studiach... :))


gdzieś się jeszcze z tego korzysta? :o

Jakub Wędrowycz... lubię ten klimat :)

czytam Ordynację Podatkową. Nie polecam, nieciekawe :?


N paź 07, 2007 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 06, 2007 21:58
Posty: 38
Post 
dlaczego mialoby sie nie uzywac?

_________________
Oden! Guide our ships
Our axes, spears and swords
Guide us through storms that whip
And in brutal war!


N paź 07, 2007 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
a ja czytam "Happy Birthday, Tuerke!", Jakob Arjouni. Polecam, jeśli ktos chce liznąć kanaka :P

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Pn paź 08, 2007 5:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Teresse napisał(a):
Co do Anny Kareniny...To jak to przeczytałam to miałam takiego zonka- o co właściwie autorowi chodziło??

Ja tak miałem po skończeniu "Wojny i pokoju". Po zamknięciu okładki na usta cisnęło mi się westchnienie: "a puenta...?"

Ja po żenujących "Dzieciach Graala" Petera Berlinga, "Jezusie z Nazaretu" Benedytka XVI (polecam), relaksie z "Kronikami braciszka Cadfaela" i przeżyciu katharsis przy czytaniu "Dzieci Húrina" zabrałem się za Ewangelię Mateusza (jestem na 15 rozdziale). Kiedy zechcę znowu relaksu (zobaczymy czy dojadę do końca synoptyków, czy Ewangelii, czy z rozpędu "zaliczę" i Dzieje) - na półce czeka "Turms Nieśmiertelny" Mika Waltari'ego.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pn paź 08, 2007 7:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL