Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Spoonman napisał(a):
Czeka Jezus z Nazaretu Benedykta XVI - dziewczyna mówi, że ciężki kaliber.

:)


Nie zrażaj się. Mnie ta książka zachwyciła. Z niecierpliwością będę czekał na jej zapowiedzianą kontynuację.

Widzę że nie kibelek jest nie tylko w moim przypadku miejscem sprzyjającym skupieniu i lekturze ;)

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


So paź 13, 2007 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
"Poststructuralism and postprocessual archaeologies"- Robert W. Preucel

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So paź 13, 2007 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Zencognito napisał(a):
"Morderstwo w Orient Expressie" to Poirot, prawda? :-)


Owszem, Poirot :wink: A on sam już czeka na mnie w "Spotkaniu w Bagdadzie" i "Dziesięciu Murzynkach". Czeka grzecznie na półce, myślę, że jutro przynajmniej z jedną z tych książek się zaznajomię. Bo "Morderstwo..." skończyłam i zakończenie mnie zaskoczyło!

Zencognito napisał(a):
Fajnie, że tak dobrze wypowiadacie się o "Pachnidle", kolega już mi zapowiedział, że mi tą książkę pożyczy niedługo :-)


Nie zawiedziesz się :) Tę książkę naprawdę warto przeczytać. Nawet nie umiem dokładnie opisać moich uczuć na jej temat. Po prostu trzeba samemu ją przeczytać. Ale wrażenie robi!

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


So paź 13, 2007 19:18
Zobacz profil WWW
Post 
Dla mnie jedna z najlepszych ksiażek Christie to "Nie bylo juz nikogo"...

Moze dlatego, że lubię jak akcja ma miejsce w jakims odizolowanym miejscu, gdzie wiadomo, ze morduje ktos z zebranych...


So paź 13, 2007 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Zaczynam czytać Erich Fromm - O sztuce miłości

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So paź 13, 2007 20:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Teresse napisał(a):
Dla mnie jedna z najlepszych ksiażek Christie to "Nie bylo juz nikogo"...

Moze dlatego, że lubię jak akcja ma miejsce w jakims odizolowanym miejscu, gdzie wiadomo, ze morduje ktos z zebranych...


A dla mnie Dziesięciu Murzynków, Dlaczego Nie Evans? oraz Morderstwo Na Plebanii. Przygody z Poirotem mnie nudzą, nie ma tej akcji, a poza tym to wolno myślący człowiek ;-) ;-)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So paź 13, 2007 20:42
Zobacz profil WWW
Post 
Bartas "Dziesięciu murzynków" i "Nie było juz nikogo" to to samo- tylko tytuł został zmieniony, bo określenie "Murzyn" budzi różne emocje, moze byc uznane za pogardliwe...

:)


So paź 13, 2007 20:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Teresse napisał(a):
Bartas "Dziesięciu murzynków" i "Nie było juz nikogo" to to samo- tylko tytuł został zmieniony, bo określenie "Murzyn" budzi różne emocje, moze byc uznane za pogardliwe...

:)



Mhm. Przepraszam i zwracam honor :-).
Poniżej tylko pozornie nie ma tekstu. Jeśli chcesz przeczytać zakończenie książki, zaznacz pole ;)

Niemniej jednak to bardzo fajna i wciągająca książka. Mordercą okazuje się ten sędzia, prawnik, który też fikcyjnie niby zginął. Na samym końcu książki się dowiadujemy o tym, prawda? Ten człowiek jeszcze przed wyjazdem na tę wyspę opisuje swoje znajomości z tymi ludźmi oraz to jaką nienawiść do nich żywi. Chociaż ja, czytając ją, cały czas byłem święcie przekonany, że to doktor Armstrong jest mordercą (choćby przez tą strzykawkę, której nie miał w tej swojej lekarskiej torbie oraz kilka innych sytuacji), ale on sam ginie. Na końcu wszyscy poginęli. Kobieta zabiła sędziego i na końcu się powiesiła. Niezła książka. :-)

Pozwoliłam sobie to poprawić ;)
- baranek

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So paź 13, 2007 21:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Brawo Bartas, super postąpiłeś względem osób które chciałyby przeczytać tą książkę, zdradzając zakończenie i psując im całą zabawę megaspoilerem.
-_-'


So paź 13, 2007 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Zencognito napisał(a):
Brawo Bartas, super postąpiłeś względem osób które chciałyby przeczytać tą książkę, zdradzając zakończenie i psując im całą zabawę megaspoilerem.
-_-'


PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!!!!! Chciałem po prostu z kimś podyskutować na temat przeczytanej książki i podzielić się wrażeniami po jej przeczytaniu. :cry: :cry: :cry: :-( :-(

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


So paź 13, 2007 21:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
No to chyba można to zrobić, bez zdradzania fabuły?

A jeśli już daje się spoiler możnaby to zrobić w takiej formie:

SPOILER - ZAZNACZ TEKST ABY PRZECZYTAĆ
Bla bla bla, zdradzam fabułę, bla, bla, teraz wiecie kto zabił, bla bla, no i zakończenie też już znacie, bla bla bla
KONIEC SPOILERA


So paź 13, 2007 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ok, na jasnym tle żółte literki są nie do przeczytania bez zaznaczenia. Teraz test jak będzie to wyglądało na ciemniejszym:

test test test spoilera, Zencognito jest wspaniały i pomysłowy, niah niah


So paź 13, 2007 22:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ok, na ciemniejszym tle też się sprawdza, proponuję więc, aby na przyszłość dawać spoilery w takiej formie - czyli żółtą czcionką i otwierane oraz zamykane wyrażną informacją, że dany tekst to spoiler. Co o tym myślicie?


So paź 13, 2007 22:14
Zobacz profil
Post 
Zacząłem czytać "Barbarę Radziwiłłównę z Jaworzna-Szczakowej" Witkowskiego. Wcześniej czytałem "Lubiewo", a potem biorę się za "Fototapetę".


N paź 14, 2007 4:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Obrazek

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N paź 14, 2007 8:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL