Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Poproszę o tytuł książki (może być fragment), która rozwesela. Coś lekkiego, niezbyt długiego, co pozwala odetchnąć, najlepiej na tu i teraz.


N cze 04, 2023 7:56
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Na szybko i spontanicznie, to mi tylko Joanna Chmielewska przychodzi do glowy. Wszystkie starsze pozycje: "Lesio", "Wszystko czerwone", "Cale zdanie nieboszczyka", "Zwyczjne zycie", Wiekszy kawalek swiata".


N cze 04, 2023 14:31
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Cytuj:
„Taniec życia” Mirosława Prandoty to powieść satyryczna. Bohaterem książki jest inteligentny sanitariusz Bartek, mąż niezbyt rozgarniętej lekarki, podejmujący w nieskończoność próby przeciwstawiania się nonsensom codziennego życia.

Jedna z ulubionych, oprócz "Mikołajka" ma się rozumieć. Jak mówi starsza pani "Nawet psy i koty mają swoje kłopoty", tudzież gorsze dni.

Kael napisał(a):
"Cale zdanie nieboszczyka"

Brzmi zachęcająco.
Dzięki Kael, za listę książek na "pochmurne dni".


So cze 10, 2023 8:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Polecam opowiadania Mrożka. Niektóre są bardzo rozbudowane inne sa to male prozy.
Świetny język, cięta satyra, przy tym wiele dobrego humoru.
Mogę tu wymienić np.:"Śpiąca królewna", "Podejrzenie", "Artysta", "Praxis", "Pamięć" to mistrzowskie małe prozy. To tylko niektóre z wielu opowiadań. Można od raz poprawić sobie humor.

_________________
ksiądz


Pn cze 12, 2023 20:38
Zobacz profil
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Mistrzowskie małe prozy przeczytałam według podanej listy :) Dziękuję. Wszystkie znalazłam w Sieci. A tuż obok mnie, leżą na biurku "Krótkie ale całe historie - Opowiadania wybrane" S. Mrożka.
Aby zgłębić jeszcze bardziej siebie samą, pomyślałam że zakupię małe kompendium wiedzy, autorstwa Mirosława Prandota "Zdrowie pod kontrolą - wszystko co musisz wiedzieć, aby przedwcześnie nie zostać pacjentem".

"Śpiąca królewna." vs "Mikołajek - Warcaby." i Jadwina.


So cze 17, 2023 7:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Zaczynam Ziemkiewicza "Strollowana rewolucja" , ciekawie się zaczyna.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 12, 2023 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Robert Lanza „Biocentryzm: Jak życie i świadomość są kluczem do zrozumienia natury wszechświata”

Opis:
Lanza został uznany przez New York Times’a za trzeciego najważniejszego żyjącego naukowca. Uczony głosi od jakiegoś czasu teorię biocentryzmu. Według tej hipotezy to świadomość jest podstawą wszechświata. Tworzy ona materialny wszechświat, a nie odwrotnie. Lanza wskazuje na to, że prawa natury i stałe kosmologiczne wydają się być dostrojone do tego, aby istniało życie. Jego zdaniem wynika z tego, że inteligencja istniała przed materią.
Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jeśli zna się przypadek tak zwanego paradoksu obserwatora. Na poziomie kwantowym sam fakt obserwacji danego układu odniesienia ingeruje w ten układ determinując konkretny stan. Oznacza to, że bez obserwatora zjawiska fizyczne mogą po prostu nie istnieć. Teoria biocentryzmu zakłada, że śmierć świadomości po prostu nie istnieje. Śmierć jest tworem funkcjonującym tylko w myślach, ponieważ ludzie identyfikują się ze swoim ciałem. Materialna powłoka prędzej czy później musi umrzeć i wydaje się, że to samo dzieje się ze świadomością.


N sie 13, 2023 21:54
Zobacz profil
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Cytuj:
Jak stwierdza jeden z wybranych tekstów, rozeznawanie „opiera się na przekonaniu, że Bóg działa w historii świata, w życiowych wydarzeniach, w ludziach, których spotykam i z którymi rozmawiam”. Zakłada zatem, że historia jest ukierunkowana na dobro, dlatego właśnie jest aktem nadziei i wiary, której przewodnim kryterium jest radość Ewangelii. To w takim odczytywaniu rzeczywistości w wierze i nadziei zakorzenione są trzy etapy – rozpoznanie, interpretacja i wybór – dzięki którym papież Franciszek charakteryzuje proces rozeznawania; odnoszą się one bowiem do teologicznej głębi rzeczywistości i ludzkiego serca, w obrębie którego działa doby i zły duch. Kluczowe zatem staje się rozważenie roli sumienia, miejsca spotkania i dialogu z wewnętrznym Mistrzem, które pomaga uniknąć pokusy schowania się za sztywnymi normami lub za wyidealizowanym obrazem wolności
https://wydawnictwowam.pl/prod.rozeznaw ... +graficzna

Rozeznawanie, to fundament duchowości ignacjańskiej. Piękny dar św. Ignacego z Loyoli, by móc wybierać w życiu to, co buduje i cieszy. W taki prosty, ludzki sposób, małymi krokami, każdego dnia.


Pn sie 14, 2023 7:43
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Dodając:


Pn sie 14, 2023 8:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Zaczęłam czytać "Życie Jezusa Chrystusa" Fulton J. SHEEN
ponad 700 stron (!)
czytał ktoś z was?


Pn sie 14, 2023 18:53
Zobacz profil
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Dla tych co nie lubią czytać:
Cytuj:
Niewidzialne książki: #151 Barry Glassner - The Culture of Fear
https://www.youtube.com/watch?v=6QOxXcBNZ54


Po wysłuchaniu tak sobie pomyślałam o czterech pytaniach referendalnych. Brakuje mi jeszcze jednego, które również dotyczy społeczeństwa. Choć przyznam, że w większym stopniu dotyczy piękniejszej części. Jak ono (pytanie) mogłoby brzmieć nie trudno się domyślić.


Wt sie 15, 2023 19:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL