Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Następna strona
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Programming in lua - Roberto Ierusalimschy

bo wszyscy jesteśmy 0110110101100001011100100110111001101001

_________________
Mors dicit


Pn lis 05, 2007 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Ja niestety muszę przerwać czytanie jakichkolwiek książek, aż do piątkowego zaliczenia z misjologii z tych dokumentów, o których pisałem. Teraz wkuwam ostro streszczenie ich, a tak mi się nie chce, że szok :(:(:(

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt lis 06, 2007 15:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
A ja czytam właśnie biografię Dickensa.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr lis 07, 2007 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
"Prawo karne komputerowe" Andrzeja Adamskiego :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lis 08, 2007 17:48
Zobacz profil WWW
Post 
"Nieoczekiwana droga Nawrócenie z buddyzmu na katolicyzm"
Paul Wiliams

Już samo postawienie problemu jest niezwykłe. Spotkamy bowiem chrześcijan, którzy porwani modą czy filozofią Wschodu przechodzą na buddyzm. Williams opisuje drogę przeciwną. Po 20 latach praktykowania a nawet nauczania buddyzmu tybetańskiego, zadziwiając rodzinę i przyjaciół, nawrócił się na katolicyzm. Pokazał na swoim przykładzie, że ten proces jest niemniej racjonalny niż przejście z katolicyzmu na buddyzm.
Autor już we wstępie zapowiada, że jego książka jest zbiorem osobistych medytacji i przemyśleń, spisanych w pierwszych miesiącach po przejściu na katolicyzm. Pisze więc przede wszystkim o sobie. Nie polemizuje z buddyzmem i innymi religiami, ale po prostu wyznaje swoją wiarę. Jak sam pisze: broni siebie przede wszystkim przed samym sobą, przyznając, że dla buddystów jest apostatą. Nie mógł jednak postąpić inaczej w momencie, gdy doszedł do przekonania, że prawda jest w chrześcijaństwie. Nie znajdziemy w książce żadnych opinii potępiających buddyzm, żadnej polemiki, natomiast uświadomimy sobie, że najgłębszym pragnieniem Autora jest poszukiwanie prawdy.
Proste i przekonujące argumenty Autora mają charakter filozoficzny. W tym duchu stara się też wyjaśnić takie problemy jak: istnienie Boga, woli, cierpienia, szczęścia, moralności, stworzenia, celu życia, małżeństwa, zbawienia, grzechu, chrztu, krzyża, modlitwy, seksu... Dla chrześcijan te przemyślenia mogą stanowić przestrogę. Te refleksje pomagają też zobaczyć, że chrześcijaństwo nie jest ślepym zawierzeniem, ale jest wiarą rozumną.
Swoje rozważania Autor pisze ex post, kiedy już jest katolikiem. Zdaje sobie sprawę, że teraz kiedy już dokonał wyboru, jego katolicyzm nie powinien się objawić tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. (opinia wydawnicza - Jerzy Sermak SJ)


Obrazek


Wt lis 13, 2007 20:44
Post 
ja przeczytalem "Wyznania Exorcysty" "NoweWyznania Exorcysty" oraz "Exorcysci i psychiatrzy" ksiedza Gabriela Amotha - watykańskiego egzorcysty ...znał osobiśćie Ojca Pio w książkach opisuje przykładowe opętania itd ... ateraz czytam "Bezsenność" Kinga ... wogole ostatnio coś mnie wzieły książki religijne oraz kryminały i horrory ...


Wt lis 13, 2007 20:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Konstytucja o Świętej Liturgii (Sacrosanctum Consilium) Vaticanum Secundum

A w przerwach po raz kolejny Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa

Nie mogę się oderwać i chyba za niedługo posiądę tę książkę na własność. Na razie tylko z biblioteki :-)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt lis 13, 2007 23:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 18:31
Posty: 228
Post 
Jak tak patrzę, co tu inni czytają, to jestem pełen podziwu dla samozaparcia. Ostatnio przeczytałem "Sługę bożego" Jacka Piekary, teraz się zabieram za kontynuację: "Młot na czarownice". - można sobie rzucić okiem :) : http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,491234.html


So lis 17, 2007 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Obrazek

Nelson DeMille
"Żywioł ognia"

Znak 2007

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lis 19, 2007 9:01
Zobacz profil WWW
Post 
to informacja dla wzystkich malostowych postaci z tego forum
buhahahahahaha
nieustannie uwieranych przez moją manierę pisania na tym pseudokatolickim forum :D

Edytorstwo - Tekstologia :D Z. Goliński
Edytorstwo Publikacji Naukowych :D L. Marszałek
Tekstologia i Edytorstwo Dzieł Literackich :D K. Górski
Sztuka Edytorska :D K. Górski

wiem... tytuły nie porażają....
buhahahahahahaha
ale cóż... taka praca :D


Pn lis 19, 2007 11:47
Post 
Wieczór Susan Minot
Inny wymiar L.D.


Pn lis 19, 2007 19:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Czy ktoś czytał takie dwie książki Coelho:

- Wojownik Światła
- Podręcznik Wojownika Światła :?:

I ogólnie - o ile czytaliście - co polecacie tego autora, co odradzacie :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lis 19, 2007 22:35
Zobacz profil WWW
Post 
Ja czytałam,
Najlepiej jest jednak samemu przeczytac i samemu ocenic:)
Ciekawe ujecie,tyle ode mnie.


Pn lis 19, 2007 22:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
ToMu napisał(a):
Czy ktoś czytał takie dwie książki Coelho:

- Wojownik Światła
- Podręcznik Wojownika Światła :?:


Tych nie czytałem, niestety :(

ToMu napisał(a):
I ogólnie co polecacie tego autora, co odradzacie


Bardzo lubię książki tego autora i wbrew opinii Kościoła nie są to książki, które nie sprzyjają duchowości chrześcijanina. Wręcz przeciwnie. Książki Coelho to balsam dla ducha. Autor bardzo często w swych książkach odwołuje się do Nauki Chrystusa i pokazuje ten świat bez Niego. Ja przynajmniej tak interpretuję go.

Co polecam? W pierwszym rzędzie Alhemik oraz Piąta Góra. Ta druga jest niezwykle wzruszająca. Następnie Weronika postanawia umrzeć również świetna książka o tym, jak to nasze życie jest wielkim darem od Boga i świętością. Dalej Być jak płynąca rzeka - to takie osobiste przemyślenia, refleksje życiowe autora oraz Jedenaście Mint
Dobre natomiast są Demon i Panna Prym oraz - niemiłosiernie "zjechany" - Zahir. Przeciętne Pielgrzym

Generalnie mówiąc: niczego nie odradzam, bo każdy w książkach Coelho znajdzie coś dla siebie :-)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt lis 20, 2007 10:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
ToMu napisał(a):
I ogólnie - o ile czytaliście - co polecacie tego autora, co odradzacie :?:

Zdecydowanie odradzam "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." - daaawno czytałam, ale bardzo mi się nie podobało. "Zahir" w ogóle odłożyłam w połowie, co zdarza mi się bardzo rzadko. Generalnie w tym momencie nowych książek Coelho w ogóle nie czytam, bo się zniechęciłam.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt lis 20, 2007 19:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL