Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna strona
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Zen dzięki Ci, że napisałeś, że Bartas napisał spoilera! Dzięki temu go nie przeczytałam. Wielkie dzięki! I następnym razem naprawdę ostrzegajcie przed spoilerami...

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


N paź 14, 2007 10:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Co to jest spoiler?

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


N paź 14, 2007 19:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
To spoil znaczy w języku angielskim psuć, ale w takim znaczeniu jak w zwrotach "zepsuć zabawę", "popsuć przyjemność". Spoiler jest to informacja dotycząca fabuły filmu/książki/gry lub opowieści w innej formie, która niszczy przyjemność z czytania książki poprzez zdradzenie tajemnic/wydarzeń do których dochodzenie przez odbiorcę byłoby istotnym elementem odbioru dzieła.


N paź 14, 2007 20:01
Zobacz profil
Post 
Tak a propos spoilerów to słyszałam, że w Anglii koleś jeździł na rowerze koło kolejek po ostatnio tomik Pottera i zdradzał zakonczenie... :?

Co do książki Christie to ja tez nie wiedziałam kto jest morderca do ostatniej chwili... :-)


N paź 14, 2007 20:44

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Teresse napisał(a):
Tak a propos spoilerów to słyszałam, że w Anglii koleś jeździł na rowerze koło kolejek po ostatnio tomik Pottera i zdradzał zakonczenie... :?

O ja, ale chamstwo :P


N paź 14, 2007 21:16
Zobacz profil
Post 
Mnie spoilery nie przeszkadzają jesli ksiązka jest naprawde dobra i czyta się ją nie ze względu na fabułę- to samo z mangą czy filmem...ale spoiler dla ksiązki typu Potter to faktycznie chamstwo...


N paź 14, 2007 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 21:26
Posty: 520
Post 
NinaX napisał(a):
Zencognito napisał(a):
"Morderstwo w Orient Expressie" to Poirot, prawda? :-)


Owszem, Poirot :wink: A on sam już czeka na mnie w "Spotkaniu w Bagdadzie" i "Dziesięciu Murzynkach". !


Czy wiesz, że "Murzynki" mają już inny tytuł, bardziej poprawny politycznie? Nowy tytuł to "I nie było już nikogo" :-D

_________________
Make a good thing better.
Mój Bóg i moje wszystko.


Pn paź 15, 2007 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 21:26
Posty: 520
Post 
Zencognito napisał(a):
"Morderstwo w Orient Expressie" to Poirot, prawda? :-)

Fajnie, że tak dobrze wypowiadacie się o "Pachnidle", kolega już mi zapowiedział, że mi tą książkę pożyczy niedługo :-)


Tylko nie oglądaj filmu przed przeczytaniem książki :nauka: :nonono: .
A film też świetny, ja się nim nie rozczarowałam.

_________________
Make a good thing better.
Mój Bóg i moje wszystko.


Pn paź 15, 2007 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Paulo Coelho - Zahir

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt paź 16, 2007 21:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
I co z tym "Zahirem" :?:

Jak się pojawił, chciałem przeczytać. Ale koleżanka czytała i stwierdziła, w porównaniu z dotychczasową twórczością Coelho, że jest to dość słaba książka. Więc zrezygnowałem.

Ale jestem ciekaw opinii innych.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz paź 18, 2007 16:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
ToMu napisał(a):
I co z tym "Zahirem" :?:

Jak się pojawił, chciałem przeczytać. Ale koleżanka czytała i stwierdziła, w porównaniu z dotychczasową twórczością Coelho, że jest to dość słaba książka. Więc zrezygnowałem.

Ale jestem ciekaw opinii innych.


A dziś wieczorkiem skończę czytać (dwa dni przerwy miałem ;-) ) to podzielę się wrażeniami ;-)

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Cz paź 18, 2007 16:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Cóż, właśnie skończyłem czytać Zahira i muszę przyznać, że książka jest bardzo dobra. Nie jest to oczywiście dzieło na miarę świetnego - moim zdaniem - Alchemika, ale równie wyborna.

Książka opowiada o tym jak Ester, żona znanego pisarza, czyli Coelho znika bez wieści. On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jego Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. Musi ją odnaleźć, musi wyruszyć w długą podróż, która pozbawi go złudzeń i pozwoli na nowo narodzić się dla miłości.

Po jej przeczytaniu nasuwają mi się pewne refleksje. Czy miłość nie wyklucza wolności? Czy można kochać ponad wszystko, a jednocześnie być wolnym? Czym właściwie jest wolność? I wydaje mi się, że na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć Paulo Coelho w swojej książce. Jednak odpowiedzi czytelnik musi poszukać sam, w głębi siebie.

Moim zdaniem Zahir jest jedną z lepszych książek Coelho, trochę bardziej skomplikowaną niż poprzednie (szczególnie pierwsze), ale jakże piękna i wartościową. Ten człowiek naprawdę potrafi uwrażliwić wnętrze człowieka.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Cz paź 18, 2007 22:55
Zobacz profil WWW
Post 
Wszyscy lubimy ksiązki- więc polecam taką stronę, gdzie się klika i sponsor daje kasę na ksiązki dla biednych dzieci...

:)

http://www.theliteracysite.com/clickToGive/home.faces?siteId=6


Pt paź 19, 2007 18:27
Post 
Bartas napisał(a):

Moim zdaniem Zahir jest jedną z lepszych książek Coelho, trochę bardziej skomplikowaną niż poprzednie (szczególnie pierwsze), ale jakże piękna i wartościową. Ten człowiek naprawdę potrafi uwrażliwić wnętrze człowieka.


Twoim zdaniem ;) Moim - jest to najsłabsza, najnudniejsza książka tego autora wydana w Polsce. Dla mnie była wielkim rozczarowaniem ;-)

Natomiast skończyłam ostatnio czytać nową książkę Anny Onichimowskiej- "Dziesięć stron świata". To jest perełka ! :)


Pt paź 19, 2007 20:25
Post 
Ja ciągle zabieram się do przeczytania "No Logo" Naomi Klein, kiedyś juz zaczęłam, ale ona ma jakiś taki cięzki styl...Z drugiej strony jest tam duzo danych i faktów...

+

ma ktoś linki do jakichś fajnych książek audio?? Ostatnio bolą mnie oczy ...


Pt paź 19, 2007 20:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL