Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Następna strona
 Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Umówmy się, że Sumliński coś tam przepisał w sprawach mało zasadniczych. Popełnił plagiat w sposobie przedstawiania niektórych bohaterów, niektórych spotkań.
Ważniejsze jest czy i co napisał merytorycznie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz wrz 29, 2016 8:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 17:36
Posty: 64
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Johnny99 napisał(a):
Spadkobiercy MacLeana i Chandlera raczej nie interesują się tym, że jakiś Sumliński w jakiejś Polsce coś tam przepisał z ich powieści, więc nie ma procesów - ale to nie znaczy, że nie przepisał.

''Sumliński przyznał się że w ostatnich książkach celowo i śladowo nawiązałem do klimatu czy stylu klasyków, na których się wychowywałem, jak McLean, czy Chandler.'' Piszą że popełnił plagiat ,a nikt
nie odnosi się do opisywanych w książce osób wymienionych z imienia i nazwiska ,nikt nie wytoczył procesu,a książki Sumlińskiego są zamilczane

_________________
Kiedy człowiek z otwartym sercem kroczy drogą wiary, może zbliżyć się do Boga i czynić cuda.


So paź 01, 2016 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Hieronim napisał(a):
Nikt procesów nie wytoczył Sumlińskiemu więc nie można mówić że to plagiaty.


Znajdź 9 różnic:


Cytuj:
Czytałem powoli i z uwagą, żeby nie przeoczyć żadnego istotnego szczegółu. Zanim późnym wieczorem zamknąłem pierwszą teczkę, zdążyłem zapisać w notesie kilka stron. Porządkowałem informacje w punktach i pytaniach, na które miałem znaleźć odpowiedzi na kolejnych kartach. Nie byłem pewien, czy chronologiczny porządek był dziełem nadkomisarza, czy innych policjantów, którzy wedle tego systemu prowadzili śledztwo.


vs.

Cytuj:
Czytał powoli i z uwagą, żeby nie przeoczyć żadnego szczegółu. Zanim późnym wieczorem zamknął teczkę, zdążył zapisać w notesie kilka stron. Porządkował informacje w punktach i w pytaniach, na które miał nadzieję znaleźć odpowiedź w kolejnych tomach. Nie był pewien, czy chronologiczny porządek dokumentów był dziełem Henrika czy wedle tego systemu pracowała policja w latach sześćdziesiątych.


tudzież

Cytuj:
- Bądźmy zupełnie szczerzy, panowie. Spodziewałem się, miałem prawo się spodziewać całkowitego poparcia z waszej strony i pełnej współpracy przy jak najspieszniejszym załatwieniu tej nieprzyjemnej sprawy. Nieprzyjemna sprawa? - Uśmiechnął się kwaśno. - Dobieranie słów nic nie pomoże. [...] A tymczasem co zastałem? - Powiódł wzrokiem wokół stołu. - Oficerowie floty Jego Królewskiej Mości, łącznie z dowódcą okrętu flagowego, jeśli nie popierają, to sympatyzują z buntem załogi maszynowej!
Przesadza! - pomyślał z trudem Vallery. - Prowokuje (...)


vs.

Cytuj:

- Bądźmy zupełnie szczerzy panowie. Spodziewałem się, miałem prawo się spodziewać, poparcia z waszej strony i pełnej współpracy przy jak najspieszniejszym załatwieniu tej nieprzyjemnej sprawy. Nieprzyjemna sprawa? - Uśmiechnął się kwaśno. - Dobieranie słów nic nie pomoże. [...] Co tymczasem zastałem? - Powiódł wzrokiem po zebranych. - Oficerowie dowodzący jednostką jawnie sympatyzują z wyrazicielami buntowniczych poglądów.
- Przesada - pomyślałem. - Prowokuje...


:lol:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 01, 2016 12:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Już raz wyraźnie napisano: Sumliński faktycznie napisał tak, jakby napisali wymienieni autorzy kryminałów. Ba, wykorzystał całe ich zdania.
Rozumiem, że w związku z tym merytoryczna zwartość książki nie będzie w ogóle brana pod uwagę?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 01, 2016 15:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
medieval_man napisał(a):
Już raz wyraźnie napisano: Sumliński faktycznie napisał tak, jakby napisali wymienieni autorzy kryminałów. Ba, wykorzystał całe ich zdania.
Rozumiem, że w związku z tym merytoryczna zwartość książki nie będzie w ogóle brana pod uwagę?

Pytanie gdzie szukać tej merytoryki.


So paź 01, 2016 16:25

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
medieval_man napisał(a):
Już raz wyraźnie napisano: Sumliński faktycznie napisał tak, jakby napisali wymienieni autorzy kryminałów. Ba, wykorzystał całe ich zdania.
Rozumiem, że w związku z tym merytoryczna zwartość książki nie będzie w ogóle brana pod uwagę?


Powinna być rzecz jasna rozważana, tylko widzisz: te książki mają za zadanie wpłynąć na wizerunek pewnych osób, toteż pisanie o ich zachowaniu zdaniami żywcem wyjętymi z kryminałów mocno śmierdzi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 01, 2016 17:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Wiesz, m_m, ja mam tę książkę i nawet zacząłem ją czytać. I tak czytałem, czytałem i czekałem, aż skończą się te "literackie" fragmenty przepisane z Chandlera, MacLeana i innych (bo to bynajmniej nie wszyscy) i zacznie się merytoryka. Niestety, odechciało mi się, zanim do nich dotarłem. Tak więc mam prośbę: jeżeli ktoś ma tę książkę, niech mi wskaże, na których stronach znajdują się te merytoryczne fragmenty, bo już mi się nie chce ich wyszukiwać spod "literatury". Ok? Będę wdzięczny.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 03, 2016 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Teresse napisał(a):
co prawda nie czytała "Wyznan" ale czytalam "Egzorcyści i psychiatrzy" tez ks. Amortha i nie wiem, mam mieszane uczucia...Jakoś nie do konca wierzę, że rzucanie uroków powoduje opetanie albo jakieś "złe oko" albo "macumby"... :?
Dokładnie.
Bartas napisał(a):
Właśnie zabieram się (po raz kolejny) za Buszującego w Zbożu. Salingera To jest perełka, słuchajcie!!!! :-) Chyba moja ukochana książka. Po skończeniu myślę, że będzie to ... Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa (po raz drugi). Równie świetna w przeciwieństwie do nudnej i słabo wypadającej w rosyjskiej literaturze Zbrodni i kary Dostojewskiego oraz Wojny i pokoju Tołstoja.
Buszujący koszmar. Bułhakow :)
Bartas napisał(a):
Przeczytałem Fortepian w dwie godziny. (...) Powieść dobra, ale filmu chyba nie obejrzę ;-)
A ja na odwrót. Znam film i bardzo żałuję obejrzenia.
Bartas napisał(a):
Anetta napisał(a):
Jądro ciemności. Ale nuuuda
Zgadzam się w pełnej rozciągłości.
Na szczęście nie znam.
ToMu napisał(a):
Bartas napisał(a):
ToMu napisał(a):
W ogóle, książki Browna - nie wnikając w prawdziwość tego, co opisują - napisane są świetnie i naprawdę wciągają :)
A nie uważasz, że są heretyckie i obrażają nas, chrześcijan? Ty chyba chrześcijanin jesteś, więc dziwi mnie, że Ciebie nie razi to, co on pisze.
Wiesz, zaczytuję się sensacjami, thrillerami. I rozróżniam fikcję, wymysły autora które składają się na ciekawą fabułę (nawet gdy zawiera przekłamania) od tego, w co wierzę. Książka to rozrywka, przyjemność, relaks. To, że jego powieści lubię - to nie znaczy, że wierzę w to, co tam pisze, albo się z tym zgadzam.
Na temat Browna: Nie ma nic bardziej zabójczego dla książki niż przyjęcie przez autora założenia, że czytelnik jest kretynem. http://esensja.pl/magazyn/2004/06/iso/13_42.html
http://opusdei.pl/pl-pl/article/rzeczywistosc-historyczna-deformowana-przezkod-leonarda-da-vinci/ próbka erudycji Browna : „jedzenie boga”, czyli Komunia Święta została zapożyczona od Azteków. Nawet koncepcja Chrystusa umierającego na krzyżu za nasze grzechy prawdopodobnie nie jest wyłącznie chrześcijańska, gdyż poświęcenie się młodego człowieka dla zmazania grzechów swojego ludu pojawia się w najwcześniejszych podaniach związanych z kultem Quetzalcoatla. (Anioły i demony rdz 60 podkreślenie moje)

O Danikenie
-Borys- napisał(a):
Czytałem nawet kilka jego pozycji i rzeczywiście, on twierdził, że jesteśmy ich "dziećmi" - zrodzonymi z mieszanki genów kosmitów i małpy.
Lecz i tu Däniken nie jest oryginalny, wcześniej Francuz Robert Charroux w "Dziedzictwie bogów" odkrył że "Około dwunastu tysięcy lat temu warunki życia na Marsie pogorszyły się do tego stopnia, że konieczna stała się szybka ewakuacja mieszkańców. Na nowe miejsce zamieszkania wybrano naturalnie Ziemię. Ta tytaniczna emigracja zabrała trzydzieści lat lotów w tę i z powrotem pomiędzy czerwoną planetą – Marsem i błękitną planetą – Ziemią. Marsjańscy Mongołowie zdecydowali osiedlić się w Tybecie, na wyniosłej wyżynie przypominającej ich strony rodzinne. Tutaj też zaczęli płodzić potomstwo z ziemskimi kobietami. Takie właśnie jest pochodzenie pozaziemskiej domieszki we krwi wszystkich ludzi rasy żółtej na naszej planecie, a mówiąc bardziej precyzyjnie, pochodzenie bezpośrednich przodków Chińczyków, Japończyków, Koreańczyków, a także Majów z Ameryki Południowej, których mongolscy antenaci przywędrowali tam przez Cieśninę Beringa." NB Od kiedy Meksyk jest w Ameryce Południowej? Jeszcze wcześniej podobne rewelacje wygłaszał Amerykanin polskiego pochodzenia George Adamski.

O Terlikowskim
Johnny99 napisał(a):
Książka słabo napisana - nie lubię fabuł, których jedynym celem jest przekazanie takich to a takich poglądów, i na dodatek tego celu nikt nawet nie próbuje ukryć. To jest słabość fabularnych książek Łysiaka, i z tą jest tak samo. Ale wizja interesująca.
Łagodnie mym zdaniem.

Wawi napisał(a):
M. Grzesiak - "Ego-rcyzmy".
Bardzo ciekawa książka, ocierająca się też o tematykę religii.
A coehlo to pseudo-pisarz.
Dobre.
Po przeczytaniu Bardzo Mądrej Książki Pana Coelho stwierdziłam, że pisanie takich bzdur podlega pewnemu schematowi. Jego opanowanie jest równie proste i nieskomplikowane jak fabuła Alchemika. Stwórzmy więc Początek Bardzo Mądrej Książki:

1. Wymyśl jakieś zdanie, które opisuje uczucie w najprostszy sposób. Np. Kocham bajki.

2. Złota zasada brzmi: myśli są w głowie, uczucia w sercu! Tak więc przetłumacz te uczucie na spojrzenie zewnętrzne: np. zamiast "kocham bajki" na "w moim sercu jest miłość do bajek".

3. Teraz zwykłe słowa trzeba zamienić na Słowa. Dlatego zastąp pospolite wyrazy jak "jest" czy "moim" na wznioślejsze: np. "w mym sercu płonie miłość do bajek".

4. Obiekt naszej miłości trzeba oczywiście odpowiednio nazwać. Nie mogą to być zwykłe "bajki". Trzeba je przerobić na "skarbnice mądrości ludowej".

5. Żeby efekt był piorunujący zastosuj porównanie do życia lub miłości. Wybieram życie i po połączeniu mamy: "Życie to płonąca w mym sercu miłość do skarbnic mądrości ludowej"

6. Efektu dopełni wstawienie dużych liter przy niektórych Słowach, a także nieco inwersji językowej. Nie wahajmy się przed dodaniem słów życie, miłość, uczucie! I tak powstaje: "Życie to w Sercu płonąca Miłość do życiowych skarbnic Mądrości Ludowych".

Po skomponowaniu tego Arcyznaczącego zdania, sięgaj po następne, np. Lubię pomidory, albo widzę stół i zamieniaj na Zdania. Potem stwórz z nich książkę i sprzedawaj z równym powodzeniem co Pan Coelho :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35932/alchemik

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Śr paź 05, 2016 18:31
Zobacz profil
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Co teraz czytam? Hm... Aktualnie na tapecie jest:

Rafał Dębski "Żar Tajemnicy".

Od czwartku:

Terry Pratchett "Ruchome obrazki"


Pn paź 10, 2016 13:46

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
dopiero teraz czytam :

http://sanctus.com.pl/szczegoly/78/mist ... ki_boskiej

i żałuję, że dopiero teraz, bardzo ważna pozycja dla Katolika.

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


So paź 22, 2016 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Wzięłam pod uwagę załączony link do książki "Mistyczne miasto Boże". Chcę przeczytać jak tylko ją zakupię:-)

Teraz zaś czytam pokażną książkę Elżbiety Cherezińskiej LEGION.
To świetna lektura niezwyczajnie napisana o bohaterach Polski,
którzy nie poddali się nikomu...Trudno oderwać się od niej-polecam!


Wt paź 25, 2016 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 29, 2016 9:52
Posty: 3
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
ostatnio zainteresowała mnie literatura faktu - już trzecią książkę Kapuścińskiego kończę


Wt lis 29, 2016 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2017 17:56
Posty: 4
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Horst Jorn Lier - Gry mrok zapada


So sty 07, 2017 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 17:36
Posty: 64
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Oriana fallaci-"Wywiad z sobą samą. Apokalipsa"

_________________
Kiedy człowiek z otwartym sercem kroczy drogą wiary, może zbliżyć się do Boga i czynić cuda.


N sty 15, 2017 11:32
Zobacz profil
Post Re: Jaką książkę czytam w tej chwili/teraz?
Zółty zeszyt ostatnie rozmowy sw Teresy od Dzieciątka Jezus- rewolucjonizuje myslenie - polecam


N kwi 23, 2017 18:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL