Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Przesłanie kanału Mini Mini+ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 06, 2011 19:34
Posty: 20
Post Przesłanie kanału Mini Mini+
Co sądzicie o tematyce bajek emitowanych w stacji MiniMini+ :?:
Do niedawna był tylko Dobranocny ogród z kontrowersyjnymi praktykami buddystycznymi ( czas na jogo ) a teraz dorzucili jeszcze Rastamysz ( nawiązuje do ruchu Rastafari ). Szkoda że o kulturze KK zapomnieli, a Boże Narodzenie jest w większości prezentowanych tam bajek jako czas choinki przedstawiane :|


Pn gru 05, 2011 18:30
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
chodzi im o trafienie do jak najszerszego odbiorcy. Twoim zdaniem maja byc same bajki chrzescijanskie?
ta stacja nie ma religijnej tematyki wiec nie wiem czego sie spodziewasz


Pn gru 05, 2011 18:58

Dołączył(a): N lut 06, 2011 19:34
Posty: 20
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Margaret_ka napisał(a):
chodzi im o trafienie do jak najszerszego odbiorcy. Twoim zdaniem maja byc same bajki chrzescijanskie?
ta stacja nie ma religijnej tematyki wiec nie wiem czego sie spodziewasz


Po takiej ( dla dzieci ) stacji spodziewał bym się neutralnego podejścia do tematyki religii oni jednak jak widać forsują inne nurty religijne wobec nieświadomych niczego dzieci a tym bardziej rodziców którzy usadawiają swoje dzieci przed TV by mieć święty spokój.


Wt gru 06, 2011 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Nie przesadzaj. W porównaniu do innych kanałów dla dzieci minimini jest bardzo wyważone i w miarę normalne (nie licząc powtórek). Jeżeli dla ciebie jest kontrowersyjne to zawsze można zlikwidować kablówkę i puszczać bajki np na dvd wybrane i wyselekcjonowane.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Wt gru 06, 2011 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 0:41
Posty: 65
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Marcinn nie widziałem akurat tych pozycji, ale rada jest prosta: oglądać z dzieckiem to co mu się włącza i starać się nie pokazywać tego do czego nie masz przekonania. Tak samo jak nie bombardować dziecka blokami reklamowymi. A najlepiej od najmłodszych lat ukierunkowywać dziecko na inne działania typu rysowanie, czytanie książek, gry planszowe, eksperymenty (dostosowanie do wieku), rodzinne wycieczki w okolicy a czasami i dalej etc.
Wtedy samo nie będzie ciągnęło do tv.


Wt gru 06, 2011 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Dodam jeszcze, że ostatnio znalazłem w sieci bajki Fraglesy i jak puściłem moim dzieciakom to teraz nie chcą nic innego. :D Do tego sam z przyjenością oglądam i przypominam sobie dawne czasy :)
On line można znaleźc dużo, ciekawych rzeczy. Rzeczywiście współczesne bajki w większości są fatalne i naszikowane podtekstami. Trzeba ostrożności, ale też nie wylewać dziecka z kąpielą :)
Tak jak pisał acreed - czas poświęcony dziecku jest najcenniejszy.
piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Wt gru 06, 2011 12:07
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
marcinn napisał(a):
Co sądzicie o tematyce bajek emitowanych w stacji MiniMini+
Do niedawna był tylko Dobranocny ogród z kontrowersyjnymi praktykami buddystycznymi ( czas na jogo ) a teraz dorzucili jeszcze Rastamysz ( nawiązuje do ruchu Rastafari ). Szkoda że o kulturze KK zapomnieli, a Boże Narodzenie jest w większości prezentowanych tam bajek jako czas choinki przedstawiane

Ja sadze, ze to jest ich wlasna stacja, nie Kosciola i moga tam prezentowac co chca, a Kosciol ani zadna inna organizacja religijna, nie powinni sie tam wp*******c. Wybaczcie, ale gdy jestem wnerwiony, mam problemy z wyslowieniem sie gdy nie przeklinam.


Wt gru 06, 2011 13:34
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
jeszcze jedno. Bo czesto robimy z igly widly. Mozna zagadac z dzieckiem co ono mysli to np tej rasta myszy. Czesto dzieci nie kojarza pewnych bajek z niczym zlym chociaz my tam widzimy sekte za sekta :)


Wt gru 06, 2011 15:21

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Jejku ale macie problemy co dziecka obchodzi Buddyzm skoro nic o nim nie wie. Bajki to jedynie dobra rozrywka dla dziecka więc powinno oglądać ich jak najwięcej.


Wt gru 06, 2011 16:48
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
vulkan a zabawa z rówieśnikami? z rodzicami? rozwijanie zaintersowan jest be?


Wt gru 06, 2011 16:55

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Margaret_ka napisał(a):
vulkan a zabawa z rówieśnikami? z rodzicami? rozwijanie zaintersowan jest be?


Oczywiście to też ,jednak tematem są bajki nie zabawa z rówieśnikami. Ale nie widzę nic złego w oglądaniu bajek o tematyce buddyzmu. Widocznie niektórzy z was są ostrymi fanatykami katolickimi i przeszkadza wam wszystko.


Wt gru 06, 2011 17:00
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
vulkan tylko nie fanatyczny katolik :D wg niektorych na tym forum ja nie moge pretendowac do miana katolika :D


Wt gru 06, 2011 17:04

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
Nie pisałem akurat o tobie Margaret_ka.:)


Ostatnio edytowano Wt gru 06, 2011 17:26 przez vulkan, łącznie edytowano 2 razy



Wt gru 06, 2011 17:09
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
;)) kamień z serca ^^


Wt gru 06, 2011 17:22

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Przesłanie kanału Mini Mini+
A tak odbiegając od tematu jakiego jesteś wyznania bądź może jesteś bezwyznaniowa.? :D


Wt gru 06, 2011 17:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL