Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Ergo Proxy i inne animce 
Autor Wiadomość
Post Re: Ergo Proxy i inne animce
Lurker napisał(a):
O, a ja miałem nadzieję, że maszyneria społeczna odeszła już do lamusa razem z lokomotywą postępu. To jest koszmarna metafora, bo społeczeństwo raczej przypomina organizm. I teraz zważ dokładnie: w organizmie występuje coś takiego jak apoptoza.

Nazywam to maszynerią z uwagi na nieludzki charakter. Jesteś ważny tak długo, póki użyteczny. Potem są służby pomocowe, niech się zajmą tym co niepotrzebne. Maszyneria musi być sprawna w całości, wyrzuty sumienia są anachronizmem.
Apoptoza jest procesem naturalnym, więc należy spokojnie się na nią przygotować. Bez pośpiechu, Komórka po komórce same się dogadają/raczej policzą. Temu przygotowaniu służy życie i pozwolenie na umieranie ego, które nas przekonuje o fałszywej naszej wartości.
Cytuj:
Tymczasem śmierć jest rzeczą tego, który ją przeżywa. Należy więc postawić kubeczek z wodą, połozyć pigułkę i zostawić rzeczy swojemu biegowi. O ile jest to mozliwe.

Nie. Należy być możliwie blisko, by nie było trzeba stawiać pigułki czy szukać miejsca iniekcji.

Wywołałam przypadkowo temat śmierci, czy wkradł się jako soblokator Lurkera?


N gru 01, 2013 21:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ergo Proxy i inne animce
Lurker zdjął maskę, która nigdy nie była kompletna.

Podejście "możliwie blisko" wiąże mi się z fałszywą nadzieją "może jeszcze nie tym razem". Tymczasem śmierć jest nieunikniona. Owszem, kiedyś bliscy i przyjaciele zbierali się przy łożu konającego, ale nie po to, by pazurami Śmierci oczy wydrapać, kiedy się pokaże, ale by towarzyszyć jemu w ważnym momencie życia.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N gru 01, 2013 21:30
Zobacz profil
Post Re: Ergo Proxy i inne animce
Lurker napisał(a):
Lurker zdjął maskę, która nigdy nie była kompletna.

Podejście "możliwie blisko" wiąże mi się z fałszywą nadzieją "może jeszcze nie tym razem".

Ja wiążę z wiarą, udziałem we wspólnocie, przyjaźnią i oparciem w drugim człowieku (chociaż jednym). Nie pojawią się myśli o eliksirze na 'e'.
Cytuj:
Tymczasem śmierć jest nieunikniona. Owszem, kiedyś bliscy i przyjaciele zbierali się przy łożu konającego, ale nie po to, by pazurami Śmierci oczy wydrapać, kiedy się pokaże, ale by towarzyszyć jemu w ważnym momencie życia.

Dziś mamy sterylne i bezduszne warunki. A umierającemu dodaje otuchy dłoń pielęgniarki.


N gru 01, 2013 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Ergo Proxy i inne animce
Wobec śmierci zawsze jest się takim bezradnym. Pamiętam, jak nagle umarł mój ojciec. Mieliśmy jeszcze przegadać parę spraw a tu taki bezwzględny betonowy mur śmierci.
Dziś wszyscy jesteśmy daleko od śmierci, jest cały przemysł, który wszystkie czynności około-pogrzebowe załatwia za nas. Oni oddają tylko ciało - już gotowe do pogrzebu.
Dlatego taki szok. Śmierć - niby każdy wie, że jest, ale mało kto się z nią zetknął.

Może dlatego żyjemy tak, jakby śmierci nie było? Nie przygotowujemy się na nią, oddalamy od siebie a później nie umiemy przyjąć rzeczywistości śmierci, jeśli zaczyna również nas dotyczyć w wyniku choroby?

Widzi się czasami ludzi, którzy walczą o życie w chorobie, nawołują innych do tej walki. Ale takiej walki do upadłego, do końca.
Czy jest tam w tej walce czas na pogodzenie się?
A jak ja bym się zachował?

Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N gru 01, 2013 22:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL