Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Chopin zza grobu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Chopin zza grobu
Ponieważ ktoś mnie oto prosił to zapraszam do wysłuchania Rosemary Brown, najsłynniejsza na świecie pianistki mediumiczneji która otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych kompozytorów, między innymi od Liszta, Chopina, Griega, Schuberta, Debussy'ego, Beethovena.

Muzyka Rosemary Brown zadziwia - zdaniem specjalistów ta osoba po prostu nie mogła tworzyć tak różnorodnych stylistycznie i doskonale wykończonych utworów. Kompozytor Richard Rodney Bennett powiedział o niej: "Wielu ludzi potrafi improwizować, lecz nie można wykonywać takiej muzyki bez lat ćwiczeń. Ja sam nie potrafiłbym stworzyć imitacji muzyki Beethovena".

https://www.youtube.com/watch?v=d4w5FskT6_E


Wt maja 23, 2017 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chopin zza grobu
hansel napisał(a):
... która otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych kompozytorów, między innymi od Liszta, Chopina, Griega, Schuberta, Debussy'ego, Beethovena...
Nie otrzymała, ale jedynie twierdzi, że otrzymała. Niektórzy dostrzegają różnicę między faktami a fantazjowaniem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 23, 2017 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Chopin zza grobu
hansel napisał(a):
Muzyka Rosemary Brown zadziwia - zdaniem specjalistów ta osoba po prostu nie mogła tworzyć tak różnorodnych stylistycznie i doskonale wykończonych utworów. Kompozytor Richard Rodney Bennett powiedział o niej: "Wielu ludzi potrafi improwizować, lecz nie można wykonywać takiej muzyki bez lat ćwiczeń. Ja sam nie potrafiłbym stworzyć imitacji muzyki Beethovena".


Oczywiście źródeł na owe "zdanie specjalistów" raczył nie podać, bo wtedy wyszłaby na jaw jego mała manipulacja...

Dokładnie Richard Rodney Bennett powiedział:

''If she is a fake, she is a brilliant one, and must have had years of training,'' he said in an interview in Time magazine. ''Some of the music is awful, but some is marvelous. I couldn't have faked the Beethoven.''

"Jeżeli to oszustwo to jest ona genialna i musiała mieć lata treningu. Część muzyki jest paskuda, lecz część jest wspaniała. Nie potrafiłbym podrobić Beethovena".

(http://www.nytimes.com/2001/12/02/nyregion/rosemary-brown-a-friend-of-dead-composers-dies-at-85.html)

Troszeczkę inaczej, niż hansel był łaskaw to kłamliwie przedstawić...

Oczywiście poza kwestią manipulacja cherry pickingu, czyli dobierania tylko tych faktów dla hansela wygodnych,, na temat muzyki Rosemary Brown są również opinie krytyczne, jak na przykład André Previna, dyrygenta Londyńskiej Orkiestry symfonicznej, który powiedział odnosząc się do jakości jej utworów iż jeżeli rzeczywiście kompozycje pochodzą od kompozytorów to powinny pozostać w szufladzie. (http://www.nytimes.com/2001/12/02/nyreg ... at-85.html)

Opinii krytycznych, w tym pochodzących od psychologów i muzyków jest oczywiście znacznie więcej.


Wt maja 23, 2017 15:34
Zobacz profil
Post Re: Chopin zza grobu
Moze jest chora po prostu?


Cz maja 25, 2017 17:05

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Chopin zza grobu
Teresse napisał(a):
Moze jest chora po prostu?
Jaką chorobę masz na myśli?


So cze 10, 2017 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Chopin zza grobu
Chociażby zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Zresztą to nieistotne – nic nie wskazuje na to, że tytuł wątku ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.


So cze 10, 2017 11:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Chopin zza grobu
Absurd! Czyli ja jako programista w niebie będę dalej tworzył kod na jakimś wypasionym niebiańskim sprzęcie? A do tej pory myślałem że będę tam chwalił Boga z cherubinami i serafinami...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 10, 2017 16:32
Zobacz profil
Post Re: Chopin zza grobu
hansel napisał(a):
Teresse napisał(a):
Moze jest chora po prostu?
Jaką chorobę masz na myśli?


Schizofrenię.


N cze 11, 2017 16:56

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Chopin zza grobu
A czemu Chopin nie miał by go chwalić Boga tworząc dalej muzykę ?


Śr cze 14, 2017 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Chopin zza grobu
Wyobrażasz sobie że życie w tym "niebie" to kontynuacja naszego życia?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 14, 2017 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Chopin zza grobu
hansel napisał(a):
A czemu Chopin nie miał by go chwalić Boga tworząc dalej muzykę ?


Raczysz się odnieść do tego co napisałem względem Twojej wypowiedzi czy dalej będziesz udawał że tego nie ma?


Śr cze 14, 2017 22:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL