Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Grzegorz Braun o Lutrze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Grzegorz Braun o Lutrze
W jaki sposób można nabyć film Grzegorza Brauna o Lutrze? czy wysyłana jest fizyczna płyta DVD czy link do pliku z filmem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 15, 2017 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Grzegorz Braun o Lutrze
Andy72 napisał(a):
W jaki sposób można nabyć film Grzegorza Brauna o Lutrze?
A w jaki? No, w jaki?!
Andy ma Google, czy mu zbanowali? A może pości od Google'a? Może bing.com mu pomoże?

https://braunmovies.com/product/luter-i-rewolucja-protestancka-polski-plyta-dvd/

Jakiś problem z tym był?

Andy72 napisał(a):
czy wysyłana jest fizyczna płyta DVD czy link do pliku z filmem?
Jak widać wyżej, wysyłana jest płyta. Przygotowana jest też wersja z książką, ale aktualnie nie ma jej w magazynie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr lis 15, 2017 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzegorz Braun o Lutrze
Rzeczywiście nie miałem problemu ze znalezieniem odpowiedzi,jest na braunmovies.
Przed chwilą zakupiłem płytę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 15, 2017 20:18
Zobacz profil
Post Re: Grzegorz Braun o Lutrze
I co Andy? Polecasz film?


So paź 13, 2018 11:32

Dołączył(a): Wt lip 20, 2021 14:38
Posty: 10
Post Re: Grzegorz Braun o Lutrze
Ja widziałem ten film.
Tendencyjny i bardzo uprzedzony względem protestantów. Przedstawia zupełnie czarno-biały obraz tamtych wydarzeń: katolicyzm - samo dobro, prawo, prawda, sprawiedliwość, rycerskość, światło, cnota, cywilizacja; protestantyzm - samo zło, mrok, zepsucie, kłamstwo, okrucieństwo, podłość, zazdrość, zawiść, zgnilizna moralna, złodziejstwo, złamanie wszystkich przykazań, siedem grzechów głównych, grzechy cudze i grzechy wołające o pomstę do nieba na sterydach.
Film całkowicie pomija błędy i przewinienia ówczesnego Kościoła Katolickiego i papieży, demonizuje reformację.
Implikuje pogląd, że życie w Europie przed reformacją było sielanką którą Luter i Kalwin zamienili w piekło na ziemi; że w Europie przed chrystianizacją praktycznie nie istniała żadna cywilizacja, żadna kultura, a ludzie żyli jak zwierzęta; oraz że Jan Hus zasłużył na swój los.
Ukazuje protestantyzm jako jedyny - podkreślam: nie jeden z wielu, jedyny - korzeń z którego wykiełkowały masoneria, rewolucja francuska, marksizm, socjalizm, komunizm, imperializm, faszyzm, nazizm, szowinizm, materializm, relatywizm, nihilizm, agnostycyzm, ateizm.
Nie ma dyskusji: wszyscy goście ukazani w filmie przedstawiają wydarzenia XVI wieku z katolickiego punktu widzenia.
Mimo to zawiera w sobie wiele informacji o życiu prywatnym Marcina Lutra, oraz o działaniu średniowiecznego społeczeństwa. Przemyca też fakty historyczne potwierdzone przez badaczy.
Można zaryzykować stwierdzenie że z filmu bije fundamentalizm katolicki jego reżysera. Nie różni się wiele od paszkwili przeciwko katolikom publikowanych przez fanatycznych protestantów z Pasa Biblijnego w USA (tylko że Braun w swoim filmie nie neguje nauki) czy wojujących ateistów.


Śr gru 22, 2021 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL