Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Andy72 napisał(a):
R27 napisał(a):
Dla jednego powstaniec warszawski będzie bandytą dla drugiego żołnierzem. Tak samo jak akcja pod arsenałem może być oceniana jako akcja zbrojna lub też akcja terrorystyczna.

Chyba dla hitlerowców.

Właśnie, to tylko hitlerowcy i część tzw żołnierzy wyklętych, nie rozróżniali walki z innym dorosłym żołnierzem od mordowania niewinnych i bezbronnych kobiet, dzieci i starców.


Śr kwi 11, 2018 14:02
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
No dobrze, ale uznanie bojowców za żołnierzy pociąga za sobą uznanie ich sprawy i w szczególności państwa, za które oni walczą i życie oddają – wszystko jedno, czy jest to państwo realnie uznane, czy tylko teoretyczne. Bojowcy antykomo walczyli przeciwko PRLowi i dlatego nazywanie ich żołnierzami prowadzi w konsekwencji do twierdzeń, jakoby po wojnie państwa polskiego w ogóle nie było. Nie wiadomo więc, kto np. negocjował granicę na Odrze i Nysie – pewnie robiła to jakaś, khem, banda, której podpisy w ogóle nie mają żadnej mocy prawnej i nie są obecnie wiążące.

Ale, dla ustalenia uwagi: III RP dlatego w ogóle jest podmiotem prawa międzynarodowego, że dziedziczy ten status po PRLu. Mam rozumieć, że R27 i felek uznają rząd pisowski za bandę, której poleceń słuchać wcale nie należy?


Śr kwi 11, 2018 14:35

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
W sensie że jak uznam członka armii czerwonej za żołnierza to oznacza to że popieram komunizm? 😀😀😀


Śr kwi 11, 2018 14:39
Zobacz profil
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Nie. W sensie, że jak uznasz krasnoarmiejca za żołnierza, to uznajesz też podmiotowość międzynarodową Sowietów i władzę, jaka tam w tym Sowietach była. A jak go uznajesz za bandytę, to odmawiasz władzy sowieckiej legitymizacji i twierdzisz, że w 1920 miała miejsce akcja policyjna – ot, wataha bandziorów chciała się rozwielmożnić w Kraju, chowając się za takim czy innym wykrętem.

No więc jest ta władza pisowska dla Ciebie władzą legalną, czy nie jest?


Śr kwi 11, 2018 14:51

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
To chyba oczywiste że istniała podmiotowość międzynarodowa sowietów. Ktoś twierdzi inaczej? Rząd polski uznał oficjalnie sowietów chyba w 1923


Śr kwi 11, 2018 15:02
Zobacz profil
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
ErgoProxy napisał(a):
No dobrze, ale uznanie bojowców za żołnierzy pociąga za sobą uznanie ich sprawy i w szczególności państwa, za które oni walczą i życie oddają

Nie, nie pociąga.

ErgoProxy napisał(a):
W sensie, że jak uznasz krasnoarmiejca za żołnierza, to uznajesz też podmiotowość międzynarodową Sowietów i władzę, jaka tam w tym Sowietach była.

Uznajesz fakt, że żołnierze Armii Czerwonej walczyli z kontrrewolucyjnymi wojskami białych?


Śr kwi 11, 2018 16:16
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Owszem, chociaż za cholerę nie mogę dojść, skąd się na Syberii wzięła druga Czechosłowacja. : PPP Ale jak nie pociąga, jak pociąga – chociaż racja, źle się wyraziłem: uznanie w takim sensie, że się z tymi Kurdami przysłowiowymi liczymy jak z partnerem politycznym i w razie czego popieramy ich kandydaturę do Oenzetu, niekoniecznie jednak przyjmując ich ideologię marksistowską za własną.


Śr kwi 11, 2018 20:29
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
R27 napisał(a):
Wybaczy ale wychowałem się w okolicy gdzie mało kto rozmawia w literackim języku polskim, u nas ludzie raczej pa prastom hawarać i nikamu nie preszkadzajut jak kto siebie po hahłacku hawarać. Z Bohom
A to już w ogóle nie kumam Twojej postawy wobec „wyklętych”. Jakiś syndrom sztokholmski, czy inne zaburzenie Cię dopadło?


Cz kwi 12, 2018 8:15

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Świat nie jest biało-czarny. Dla jednych wzorcem bohatera był i jest generał Bułak-Bałachowicz dla innych powsinogi i łachudry z Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi. Mój stosunek do podziemia antykomunistycznego jest obiektywny. To co było złe trzeba nazywać złem, to co było pozytywne trzeba doceniać.


Cz kwi 12, 2018 8:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
R27 napisał(a):
Wybaczy ale wychowałem się w okolicy gdzie mało kto rozmawia w literackim języku polskim, u nas ludzie raczej pa prastom hawarać i nikamu nie preszkadzajut jak kto siebie po hahłacku hawarać. Z Bohom


Po "swojomu" także strasznie kaleczysz stylizując to na okolice Sokółka/Dąbrowa/Krynki.


Cz kwi 12, 2018 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
na każdoj wiosku inaczej hawarać, i nie krynki i nie sokołka, ja prymak tak to słabo pa prastam hawarać


Cz kwi 12, 2018 12:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
R27 napisał(a):
na każdoj wiosku inaczej hawarać, i nie krynki i nie sokołka, ja prymak tak to słabo pa prastam hawarać

Ty ni czorta ni po polski, ni po swojski :D Jak już, to powinno być (ja ani prymak ani Krynki ni Sokółka; w dzieciństwie okolice Grabarki): na każdoj/kużdej wiosci howoriat po swojemu....., ja primak, tak to i po prostomu howoriu :P

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 12, 2018 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
a paszli usie w kiebieni maciery :D :D :D


Cz kwi 12, 2018 13:52
Zobacz profil
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Alus napisał(a):
Właśnie, to tylko hitlerowcy i część tzw żołnierzy wyklętych, nie rozróżniali walki z innym dorosłym żołnierzem od mordowania niewinnych i bezbronnych kobiet, dzieci i starców.

Nie tylko:

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/ ... stydzic/#2


Cz kwi 12, 2018 14:05

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Czy żołnierze wyklęci w ogóle byli żołnierzami?
Lepiej nie pisać i udawać głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Co ma do rodzaju gwary jaki oboje używacie, pójście mieszkać z żoną/rodzicami żony/do miejsca zamieszkania żony ( bo to oznaczają prymaki/prystupy ). Udawać/naśladować to trzeba chodź trochę umieć.


Cz kwi 12, 2018 14:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL