Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Książki religijne dające nadzieję/pocieszające. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 01, 2018 16:17
Posty: 14
Post Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
Czy moglibyście polecić jakieś religijne książki, które dają nadzieję oraz pocieszają? Ja od siebie polecam książki Carvera Alana Amesa oraz książki Sary Young.


Cz maja 03, 2018 17:11
Zobacz profil
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
lavender napisał(a):
Czy moglibyście polecić jakieś religijne książki, które dają nadzieję oraz pocieszają? Ja od siebie polecam książki Carvera Alana Amesa oraz książki Sary Young.

Dla mnie od lat taką książkę stanowi Mój Chrystus połamany, Ramon Cue Romano SI.


Pt maja 04, 2018 7:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
Najlepszym pocieszycielem jest Chrystus i On jest dawcą nadziei. Czy książki mogą pocieszać? Ciekawe zagadnienie. Trochę w życiu przeczytałem lektur religijnych. Niektóre z nich przybliżały mnie do Boga, ale pocieszenia raczej szukałbym w bezpośredniej relacji, modlitwie, drugim człowieku. Oczywiście lektura Pisma Świętego, jako kontakt ze Słowem- to może być pocieszeniem. A może modlitwa brewiarzowa? Połączenie modlitwy i kontaktu ze Słowem, zwłaszcza, że teksty wielu psalmów są bardzo bliskie naszej ludzkiej egzystencji i rozterek jakie często przeżywamy.

_________________
laudare benedicere praedicare


So maja 05, 2018 19:08
Zobacz profil
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
brunero napisał(a):
Najlepszym pocieszycielem jest Chrystus i On jest dawcą nadziei. Czy książki mogą pocieszać? Ciekawe zagadnienie. Trochę w życiu przeczytałem lektur religijnych. Niektóre z nich przybliżały mnie do Boga, ale pocieszenia raczej szukałbym w bezpośredniej relacji, modlitwie, drugim człowieku. Oczywiście lektura Pisma Świętego, jako kontakt ze Słowem- to może być pocieszeniem. A może modlitwa brewiarzowa? Połączenie modlitwy i kontaktu ze Słowem, zwłaszcza, że teksty wielu psalmów są bardzo bliskie naszej ludzkiej egzystencji i rozterek jakie często przeżywamy.

Gdyby książki religijne nie niosły pocieszenia, to jaki zatem sens byłby w drukowaniu czy filmowaniu świadectw.


N maja 06, 2018 8:43

Dołączył(a): Wt maja 01, 2018 16:17
Posty: 14
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
A czy czytałeś książki Sary Young? Dla mnie słowa Jezusa(mniejsza o to czy te przekazy są prawdziwe), ale działały na mnie kojąco.

Tak samo jest z książkami Carvera Alana Amesa, szczególnie Oczami Jezusa bardzo mi się podoba.

Biblia? Niestety, ona mi nie przynosi pocieszenia. Kiedyś miałem bardzo duży związek z protestantyzmem, że teraz do Biblii w ogóle nie zaglądam... zwyczajnie ten protestantyzm obrzydził mi czytanie Biblii.


N maja 06, 2018 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
Co jednemu da pocieszenie, drugiego może rozdrażnić. Dla mnie nagromadzenie ckliwości w "Oczami Jezusa" Amesa było niemal nie do zniesienia i z trudem dotarłam do końca książki, którą wcześniej bez zastanowienia zgodziłam się przeczytać ;)
Jednak rozumiem, że Duch wieje kędy chce i może dać ukojenie w taki sposób, jak Mu się spodoba. Zresztą sama pamiętam, gdy pocieszenie niespodziewanie przyszło poprzez zwykły film, "Jezus" z 1999 http://www.filmweb.pl/film/Jezus-1999-6583

A może "Dzieje duszy" św. Teresy z Lisieux?

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn maja 07, 2018 8:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
lavender napisał(a):
A czy czytałeś książki Sary Young? Dla mnie słowa Jezusa(mniejsza o to czy te przekazy są prawdziwe), ale działały na mnie kojąco.

Tak samo jest z książkami Carvera Alana Amesa, szczególnie Oczami Jezusa bardzo mi się podoba.

Biblia? Niestety, ona mi nie przynosi pocieszenia. Kiedyś miałem bardzo duży związek z protestantyzmem, że teraz do Biblii w ogóle nie zaglądam... zwyczajnie ten protestantyzm obrzydził mi czytanie Biblii.

Nie czytałem Sary Young, choć słyszałem, że cieszą się dużą popularnością. Może w jakiejś wolnej chwili, zachęcony przez Ciebie zajrzę do tej lektury. Rzecz w tym, że chyba inaczej szukamy bliskości Boga. Na mniej bardziej "kojąco", żeby użyć Twojego określenia działają modlitwa i sakramenty. Książki przybliżają mnie do Boga o tyle, o ile pozwalają mi jakoś usystematyzować i tak niepojętą wiedzę o Nim, o relacjach z Nim, także poprzez relacje z bliźnimi. I żywoty świętych lubię, nie po to by ich naśladować, ale podejrzeć jak w tę bliską relację wchodzili, zachwycić się tym.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn maja 07, 2018 10:21
Zobacz profil
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
Opowieści z Narni C.S.Lewis- ale przyznaje widziałam tylko film :-)


Cz wrz 27, 2018 23:32

Dołączył(a): Śr paź 17, 2018 10:55
Posty: 6
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
Rozmowy z Bogiem - Neale Donald Walsch. Bardzo pozytywna lektura, dla ludzi szukających Boga.


Pt paź 26, 2018 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 01, 2018 14:45
Posty: 14
Post Re: Książki religijne dające nadzieję/pocieszające.
lavender napisał(a):
Czy moglibyście polecić jakieś religijne książki, które dają nadzieję oraz pocieszają?


Polecam książki ks. Dolindo Ruotolo, a obowiązkowo książkę "Jezu Ty się tym zajmij". Nie tylko daje nadzieję i pociesza, ale również pozwala spojrzeć zupełnie inaczej na życie. Szczerze polecam :)

_________________
Polskie kolędy --- Kolędy dla dzieci --- Kolędy karaoke


So gru 01, 2018 14:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL