Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Postawa wobec "Kleru" 
Autor Wiadomość
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Nie no wiadomo problemow jest więcej...

Cytuj:
Mimo swej nieczystości i łachmanów podartych przez występki, z powodu oddzielenia się od mej miłości, nie przestają przynosić wam wielkich skarbów w sakramentach świętego Kościoła, z których czerpiecie łaskę, jeśli przystępujecie do nich w sposób godny. Winniście więc ich szanować, jakiekolwiek były ich błędy, przez miłość dla Mnie, Boga wiecznego,(...)
Dialog o Bożej Opatrzności

Cytuj:
"Jednak ci, którzy idą za nimi, nie mają usprawiedliwienia, gdyż nic nie może zmusić ich do grzechu śmiertelnego, ani diabli widzialni, ani niewidzialni; nie powinni jednak brać przykładu z ich życia, ani naśladować tego, co czynią. Czyńcie to, co wam rozkażą (Mt 23, 3), jak wam zaleca ma Prawda w świętej Ewangelii. (...) Nie naśladujcie ich złego życia, jeśli nie chcecie popaść w nieszczęście, na które zasługują; nie karzcie ich też, bo obrazilibyście Mnie. Nie patrzcie na ich złe życie i bierzcie od nich tylko naukę. Karę zostawcie Mnie, bo jestem Bogiem dobrym i wiecznym, który nagradza wszelki dobry czyn i karze wszelki grzech”.
Dialog o Bożej Opatrzności

Cytuj:
Wtem rzekł mi Jezus: Patrz i zobacz rodzaj ludzki w obecnym stanie. I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne: odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia Pana. Byli nimi kapłani, zakonnicy i zakonnice, i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwiło, byli ludzie świeccy różnego wieku i stanu - wszyscy wywierali swą złość na niewinnym Jezusie.
Dzienniczek


N wrz 30, 2018 20:05
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
No i? Ze Świątyni można bezbożnych wyrzucać (częsty argument wzorowych katolików) ale księżom należy dziękować za sam fakt istnienia? I w żadnym wypadku nie zauważać ich słabostek w postaci notorycznego łamania złożonych przyrzeczeń, bogacenia się na koszt (naiwnych) wiernych i jeżdżenia po pijaku?


N wrz 30, 2018 20:13
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Ja tylko przytaczam opinie autorytetów proszę się na mnie nie złościć :-o


Wyglądałoby z tego ze trzeba ich szanować tak czy siak...

Co do filmu- to tutaj materia jest delikatna- ktos moze sie przez niego zniechęcic do Kościoła i utracić życie wieczne - a przeciez nie opowiada on nawet historii prawdziwych księży...

Nie wiem czy rezyser jest chrześcijaninem- ale kto weźmie odpowiedzialność za efekty?


N wrz 30, 2018 20:33
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Ja tylko przytaczam opinie autorytetów

To może warto rozważyć by pójść do kina i samemu się przekonać?

Film "Kler" trzeba zobaczyć.
Bez względu na to czy się jest wierzącym czy nie.
Czy się praktykuje czy nie.


N wrz 30, 2018 20:49
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
A np. Filmu "mój przyjaciel Hachiko" nie trzeba obejrzeć? Choćby się było wierzącym lub nie wierzącym lub wierzącym niepraktykującym(co za oksymoron)


N wrz 30, 2018 20:53
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Believing napisał(a):
Teresse napisał(a):
Ja tylko przytaczam opinie autorytetów

To może warto rozważyć by pójść do kina i samemu się przekonać?

Film "Kler" trzeba zobaczyć.
Bez względu na to czy się jest wierzącym czy nie.
Czy się praktykuje czy nie.


Opinie autorytetów co do grzechów księży i co z tym fantem zrobic- nie co do filmu- chyba nie przeczytałes całego wątku :mrgreen:


N wrz 30, 2018 21:12

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
W kwestii formalnej, kazda z historii przedstawionych w filmie wydarzyla przedtem w rzeczywistosci.


N wrz 30, 2018 22:53
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse, szanowac ich mozesz ze wzgledu na Pana Jezusa. A napomniec ich, kiedy grzesza, to twoj obowiazek chrzescijanski zapisany w Pismie sw. Sw Pawel sw Piotra tez napomnial i to w o wiele mniej dramatycznej kwestii.


Pn paź 01, 2018 5:11
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Z tego co widziałam zwiastun to film nie porusza tematu pedofilii tylko "korek, worek, rozporek" :? ale moze sie myle...

Spotkałam kapłanów z problemami w korka - i to chlających w sztok, trzeźwiejących przez 2-3 dni.
Młody kapłan, pierwszy rok po seminarium, młodszy od mich dzieci, usiłował gimnastykować mnie, bo uznał, że kwota "co łaska" za intencję Mszy św jest według niego zbyt niska. Oczywiście nie dałam sie gówniarzowi i nie wykłócałam, ale wrzuciłam mu kilka cytatów z Biblii.
Za takim z problemami z rozporkiem proboszcz ganiał wieczorem gdy jeszcze nie była wybudowana plebania, bo ojcowie i mężowie nachodzili go ze skargami o kontakty księdza z ich córkami, żonami. Proboszcz po roku pozbył sie napalonego młokosa.
O rozporku, a konkretnie homoseksualizmu, jawnie w TV Republika dyskutowali kapłani w programie prowadzonym przez Terlikowskiego.
Te problemy tyczą zapewne niewielkiej części duchownych, ale reżyser nie wziął problemu z chmur.

Sądzisz, że bardziej zniechęci się ktoś przez film, czy przez osobisty kontakt z duchownymi mającymi tego rodzaju problemy.
Nie będę już opisywać w szczegółach, ale mój syn ministrant, zniechęcił sie do chodzenia do kościoła gdy był świadkiem traktowania Mszy i wiernych przez księdza, który przybył do kościoła odprawić mszę o godz 7,00 prosto z libacji alkoholowej. Msze odprawił w 16 minut, a ministrant musiał go podtrzymywać, żeby nie padł na pysk obok ołtarza.

Żeby nie było tak ponuro - znam mnóstwo wspaniałych duchownych, ale ten margines "korek, worek i rozporek" sprawia, że odium spada i na większość duchownych z powołania.


Pn paź 01, 2018 7:24
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Believing napisał(a):
Film "Kler" trzeba zobaczyć.
Ale jakieś uzasadnienie tej tezy będzie? Bo ludzie tym filmem „żyją” i kręcona jest atmosfera, że jest to film bardzo „ważny”, jednak jakoś nikt nie przedstawił mi sensownego argumentu, co obejrzenie tego filmu miałoby mi dać.


Pn paź 01, 2018 7:47

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
Believing napisał(a):
Film "Kler" trzeba zobaczyć.
Ale jakieś uzasadnienie tej tezy będzie? Bo ludzie tym filmem „żyją” i kręcona jest atmosfera, że jest to film bardzo „ważny”, jednak jakoś nikt nie przedstawił mi sensownego argumentu, co obejrzenie tego filmu miałoby mi dać.

Tobie może nic, patrzysz na świat taki jaki jest, a nie taki jakim chcesz go postrzegać. Jednak dla tych, którym jest on przykryty czernią, czy purpurą sutanny, film uchyla jej rąbek.
Co im może dać, myślę że na początku wielkie oburzenie, szok, tyle lat wierzyli w coś, szanowali uwielbiali, bez mała czcili, a tu ktoś ściąga maskę z bożka – ego zostaje pobudzone do granic wytrzymałości. Wielu założy ją ponownie, ale będą też i tacy którzy uświadomią sobie, że bożek to nie Bóg.


Pn paź 01, 2018 8:16
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
george45 napisał(a):
Tobie może nic, patrzysz na świat taki jaki jest, a nie taki jakim chcesz go postrzegać. Jednak dla tych, którym jest on przykryty czernią, czy purpurą sutanny, film uchyla jej rąbek.
Niczego nie uchyla, bo jest fikcją. Zresztą osoby, które są blisko Kościoła zwykle wiedzą na temat nieprawidłowości w Kościele więcej niż ci, co są dalej.
Cytuj:
Co im może dać, myślę że na początku wielkie oburzenie, szok, tyle lat wierzyli w coś, szanowali uwielbiali, bez mała czcili, a tu ktoś ściąga maskę z bożka
Nie rozumiem. Twoim zdaniem wierzyli, że nie da się zrobić filmu o księżach?


Pn paź 01, 2018 8:20
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
Believing napisał(a):
Film "Kler" trzeba zobaczyć.
Ale jakieś uzasadnienie tej tezy będzie? Bo ludzie tym filmem „żyją” i kręcona jest atmosfera, że jest to film bardzo „ważny”, jednak jakoś nikt nie przedstawił mi sensownego argumentu, co obejrzenie tego filmu miałoby mi dać.

To może ten argument
http://wiez.com.pl/2018/09/27/kler-to-j ... cijanskim/


Pn paź 01, 2018 8:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
george45 napisał(a):
patrzysz na świat taki jaki jest, a nie taki jakim chcesz go postrzegać.
?


Pn paź 01, 2018 8:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
Niczego nie uchyla, bo jest fikcją. Zresztą osoby, które są blisko Kościoła zwykle wiedzą na temat nieprawidłowości w Kościele więcej niż ci, co są dalej.
Cytuj:
Nie rozumiem. Twoim zdaniem wierzyli, że nie da się zrobić filmu o księżach?

Ad. 1
Masz rację, jest fikcją, rzeczywistością jest „TA CHWILA”. Gdy będziesz czytał to co napisałem, to będzie także fikcja. Rzeczywistością będzie „CHWILA”, w której będziesz czytał. To co było, będzie to wytwór naszego rozumu – świat wirtualny. Ksiądz pił, Ksiądz gwałcił, Ksiądz kradł… , tego nie ma. Czemu ludzkość przywiązuje tak wielką wagę do wirtualnych rzeczy?
Co do tych, którzy są blisko też masz rację, im bardziej bliższe stosunki, tym większa wiedza. Reasumując, jest to film dla tych którzy nie mają bliskich stosunków z Kościołem, i myślą że takich stosunków w Kościele nie ma.
Ad.2
Nie rozumiem na jakiej podstawie uważasz, że moim zdaniem ” wierzyli, że nie da się zrobić filmu o księżach”.


Pn paź 01, 2018 9:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL