Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Postawa wobec "Kleru" 
Autor Wiadomość
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
george45 napisał(a):
Masz rację, jest fikcją, rzeczywistością jest „TA CHWILA”.
Wybacz, ale jeśli będziesz się na mnie darł, to mnie do obejrzenia filmu nie przekonasz.
Cytuj:
Reasumując, jest to film dla tych którzy nie mają bliskich stosunków z Kościołem, i myślą że takich stosunków w Kościele nie ma.
Aha. Czyli adresat filmu się zmienił. Ale nadal nie wiemy, po co osoby, które nie mają o KRK pojęcia mają obejrzeć na jego temat fikcyjną historyjkę.
Cytuj:
Nie rozumiem na jakiej podstawie uważasz, że moim zdaniem ” wierzyli, że nie da się zrobić filmu o księżach”.
Twierdzisz, że ich opinia o klerze może się po filmie zmienić. Skoro zatem fakt, że ktoś zrobił film o księżach zmienia czyjąś opinię, to znaczy, że wcześniej wierzył, że nie da się zrobić filmu o księżach. No bo jak inaczej to interpretować?

@Alus – dzięki – taka recenzja może kogoś przekonać. Niestety w całej medialnej zawierusze nad „Klerem” takie głosy przepadają.


Pn paź 01, 2018 9:26
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
@Alus – dzięki – taka recenzja może kogoś przekonać. Niestety w całej medialnej zawierusze nad „Klerem” takie głosy przepadają.

W medialnej zawierusze najbardziej oburzają się ci najbardziej medialnie "katoliccy", którzy filmy nie widzieli.
Ocena kapłana, który film widział
http://grzegorzkramer.pl/o-pewnym-filmie/

To się o. Grzegorzowi zbierze :( ......


Pn paź 01, 2018 9:52
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
subadam napisał(a):
W kwestii formalnej, kazda z historii przedstawionych w filmie wydarzyla przedtem w rzeczywistosci.


Jakies dowody? Np. kim jest w rzeczywistosci biskup grany przez Gajosa? :?


Pn paź 01, 2018 10:19
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Z drugiej ręki, ale od wiarygodnej osoby: jakieś 30 lat temu do pewnego biskupa w Polsce zawitało w miare zamożne małżeństwo z europejskiej zagranicy (nie Polacy). Przypomnę, że były to czasy późnej komuny z przeróżnymi utrudnieniami dla ludności. Na końcu w sumie sympatycznego spotkania, zadali ks.biskupowi pytanie, czy byłyby jakieś ważne potrzeby, na które przydałyby się pieniądze? Ucieszony biskup zaprowadził ich do prywatnej kaplicy i powiedział, że przydałyby sie bardzo, bo on planuje nowe witraże.

Co do alkoholu:
https://www.rmf24.pl/fakty/news-elblag- ... nId,162442
A to był tylko moment kulminacyjny. Ponieważ ks biskup zapraszał często rożnych ludzi, więc widzieli oni na żywo, jak przyjęcia w rezydencji wyglądały.


Pn paź 01, 2018 10:50

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1475
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
Wybacz, ale jeśli będziesz się na mnie darł, to mnie do obejrzenia filmu nie przekonasz.

Ależ nie mam zamiaru ciebie zachęcać do obejrzenia filmu, bo i w jakim celu. No a to „darł”, to chyba wytwór twej wyobraźni.

zefciu napisał(a):
Twierdzisz, że ich opinia o klerze może się po filmie zmienić. Skoro zatem fakt, że ktoś zrobił film o księżach zmienia czyjąś opinię, to znaczy, że wcześniej wierzył, że nie da się zrobić filmu o księżach. No bo jak inaczej to interpretować?


No tu poszedłeś po bandzie, przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.


Ostatnio edytowano Pn paź 01, 2018 11:05 przez george45, łącznie edytowano 3 razy



Pn paź 01, 2018 10:58
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Kael napisał(a):
Z drugiej ręki, ale od wiarygodnej osoby: jakieś 30 lat temu do pewnego biskupa w Polsce zawitało w miare zamożne małżeństwo z europejskiej zagranicy (nie Polacy). Przypomnę, że były to czasy późnej komuny z przeróżnymi utrudnieniami dla ludności. Na końcu w sumie sympatycznego spotkania, zadali ks.biskupowi pytanie, czy byłyby jakieś ważne potrzeby, na które przydałyby się pieniądze? Ucieszony biskup zaprowadził ich do prywatnej kaplicy i powiedział, że przydałyby sie bardzo, bo on planuje nowe witraże.

.

Co w tym zlego?


Pn paź 01, 2018 11:02
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Na odtrutke dzien z zycia kameduly:

Cytuj:
Większość dni roku wygląda w eremie bielańskim tak samo. Oto plan dnia, według którego żyją zakonnicy i goście przebywający w klasztorze na indywidualnych rekolekcjach:
3.30 Bije dzwon (pobudka)
3.45-4.30 Godzina czytań i Anioł Pański (w kościele)
4.30-5.30 Czytanie duchowe (w celi)
5.30 Jutrznia, Msza Święta, modlitwa przedpołudniowa (w kościele)
7.30 Śniadanie (spożywane indywidualnie w celi)
8.15-11.45 Praca
12.00 Anioł Pański, modlitwa południowa (w kościele), Litania Loretańska do NMP
12.30 Obiad (spożywany indywidualnie w celi)
13.15-14.30 Czas wolny (sjesta)
14.30 Różaniec (w kościele), modlitwa popołudniowa (w kościele)
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia (odmawiana indywidualnie)
15.15-16.30 Praca
16.45 Kolacja (spożywana indywidualnie w celi)
17.30-18.00 Nieszpory, Anioł Pański
18.00-19.00 Czytanie duchowe (w celi)
19.15 Kompleta, Psalm 130 (w kościele), ŚWIĘTE MILCZENIE


Pn paź 01, 2018 11:05

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1475
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
zefciu napisał(a):
Aha. Czyli adresat filmu się zmienił. Ale nadal nie wiemy, po co osoby, które nie mają o KRK pojęcia mają obejrzeć na jego temat fikcyjną historyjkę.


Imputujesz, pisałem o tych którzy nie mają bliskich stosunków, a nie o tych którzy nie mają pojęcia. Możesz wyjaśnić skąd takie postępowanie się u ciebie bierze?


Pn paź 01, 2018 11:06
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
george45 napisał(a):
Ależ nie mam zamiaru ciebie zachęcać do obejrzenia filmu, bo i w jakim celu.
Nie wiem w jakim celu. Poprosiłem o argument na to, że film „trzeba obejrzeć”. W odpowiedzi przedstawiłeś mi takie a takie argumenty. Jaki był Twój cel – nie wiem.
Cytuj:
No a to „darł”, to chyba wytwór twej wyobraźni.
Wyobraziłem sobie te wersaliki?
Cytuj:
No tu poszedłeś po bandzie, przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.
Jeśli coś zrozumiałem błędnie, to wyjaśnij, jak powinienem był zrozumieć.


Pn paź 01, 2018 11:11

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Kael napisał(a):
Z drugiej ręki, ale od wiarygodnej osoby: jakieś 30 lat temu do pewnego biskupa w Polsce zawitało w miare zamożne małżeństwo z europejskiej zagranicy (nie Polacy). Przypomnę, że były to czasy późnej komuny z przeróżnymi utrudnieniami dla ludności. Na końcu w sumie sympatycznego spotkania, zadali ks.biskupowi pytanie, czy byłyby jakieś ważne potrzeby, na które przydałyby się pieniądze? Ucieszony biskup zaprowadził ich do prywatnej kaplicy i powiedział, że przydałyby sie bardzo, bo on planuje nowe witraże.

.

Co w tym zlego?


Jakbyś poszła do szkoły, zapytała dysponując pieniędzmi i chcąc pomóc szkole czy mają jakieś ważne potrzeby a dyrektorka zaprowadziłaby Cię do gabinetu i powiedziała że planuje sobie powiesić nowy żyrandol to też byłoby ok? Na marginesie wiesz że część dzieciaków pochodzi z bardzo biednych rodzin a szkoła nie dysponuje pomocami naukowymi...

Co w tym złego że dyrektorka za ważne potrzeby uważa żyrandol w swoim prywatnym gabinecie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 01, 2018 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
ja się obawiam że niedługo Smarzowski może odlecieć jak Pieczyński

z wywiadu w „Newsweeku":
(...)Na razie zmierzamy w kierunku wyznaniowego państwa totalitarnego. Tyle że po cichu liczę na niepokorność Polaków

(...)Ja nawet, gdy mam sprawę do załatwienia na Mokotowie, to omijam ulicę Woronicza, żeby mi nikt zdjęcia nie zrobił!


Pn paź 01, 2018 11:22
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
IrciaLilith napisał(a):
Teresse napisał(a):
Kael napisał(a):
Z drugiej ręki, ale od wiarygodnej osoby: jakieś 30 lat temu do pewnego biskupa w Polsce zawitało w miare zamożne małżeństwo z europejskiej zagranicy (nie Polacy). Przypomnę, że były to czasy późnej komuny z przeróżnymi utrudnieniami dla ludności. Na końcu w sumie sympatycznego spotkania, zadali ks.biskupowi pytanie, czy byłyby jakieś ważne potrzeby, na które przydałyby się pieniądze? Ucieszony biskup zaprowadził ich do prywatnej kaplicy i powiedział, że przydałyby sie bardzo, bo on planuje nowe witraże.

.

Co w tym zlego?


Jakbyś poszła do szkoły, zapytała dysponując pieniędzmi i chcąc pomóc szkole czy mają jakieś ważne potrzeby a dyrektorka zaprowadziłaby Cię do gabinetu i powiedziała że planuje sobie powiesić nowy żyrandol to też byłoby ok? Na marginesie wiesz że część dzieciaków pochodzi z bardzo biednych rodzin a szkoła nie dysponuje pomocami naukowymi...

Co w tym złego że dyrektorka za ważne potrzeby uważa żyrandol w swoim prywatnym gabinecie?


No to jest szerszy problem, który się sprowadza do tego czy dopóki są biedni mozna w ogole wydawac na takie rzeczy jak ołtarze, rzeźby, witraże, kościoły...

Rozwiązał ten problem Pan Jezus:

Cytuj:
Czemu to nie sprzedano raczej tego olejku za trzysta denarów i nie dano ubogim?" 6 A powiedział tak nie dlatego, że naprawdę mu zależało na ubogich, ale że był złodziejem i mając trzos, podkradał to, co w nim składano. 7 Na to Jezus odezwał się: "Zostaw ją, niech to sobie zachowa na dzień mojego pogrzebu. 8 Ubogich zawsze mieć będziecie u siebie, mnie nie zawsze mieć będziecie".


Co do tego małżeństwa to byli chyba kumaci i powiedział im ze to na witraż mogli nie dać...
:mrgreen:


Pn paź 01, 2018 11:29
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
subadam napisał(a):
W kwestii formalnej, kazda z historii przedstawionych w filmie wydarzyla przedtem w rzeczywistosci.


Jakies dowody? Np. kim jest w rzeczywistosci biskup grany przez Gajosa? :?

To sobie poszperaj i wyszukaj jakie rezydencje wybudowali sobie co poniektórzy biskupi na czas gdy po skończeniu 75 lat przejdą na zasłużoną emeryturę.

A gdy mowa o witrażach i złoceniach, to Jezus św Faustynie wyraźnie powiedział Nie w gmachach i wspaniałych urządzeniach upodobałem sobie, ale w sercach czystych.
Potrzeby Kościoła to potrzeby ludu stanowiącego Kościół, a nie wzniosłe budowle, kapiące złotem, wielkie figury Chrystusa.....te wzniosłe, kapiące złotem służą w wielu częściach świata jako muzea :(


Ostatnio edytowano Pn paź 01, 2018 12:00 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Pn paź 01, 2018 11:53
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Byli kumaci. Nie dali. Biednym też nie pomogli a mieli jeszcze w pamięci nieograniczone (i niestety czasem już wtedy nieuzasadnione) zaufanie do polskiego Kościoła z czasów stanu wojennego, kiedy to pół Europy słało paczki często via polskie parafie, żeby mieć pewność, że dojdą. A dlaczego nieuzasadnione? Bo wiem, że i wtedy pewien ksiądz rozbebeszał imienne paczki i pozwalał później adresatom wybrać z resztek, co im się przyda.

Teresse chciał przykład, to dostała. I co słyszymy? Że nowy witraż jest ważniejszy niż biedni. Niewątpliwie Pan Jezus Teresse na Sądzie Ostatecznym doda plusów i skróci czyściec za każdy datek na swój pomnik w Świebodzinie, a pomoc biednym, bądź jej brak, potraktuje wzruszeniem ramion, że to nieistotne.


Pn paź 01, 2018 11:58
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Alus napisał(a):
Teresse napisał(a):
subadam napisał(a):
W kwestii formalnej, kazda z historii przedstawionych w filmie wydarzyla przedtem w rzeczywistosci.


Jakies dowody? Np. kim jest w rzeczywistosci biskup grany przez Gajosa? :?

To sobie poszperaj i wyszukaj jakie rezydencje wybudowali sobie co poniektórzy biskupi na czas gdy po skończeniu 75 lat przejdą na zasłużoną emeryturę.

A gdy mowa o witrażach i złoceniach, to Jezus św Faustynie wyraźnie powiedział Nie w gmachach i wspaniałych urządzeniach upodobałem sobie, ale w sercach czystych.
Potrzeby Kościoła to potrzeby ludu stanowiącego Kościół, a nie wzniosłe budowle, kapiące złotem, wielkie figury Chrystusa.....te wzniosłe, kapiące złotem służą w wielu częściach świata jako muzea :(


Ale powiedział tez :Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.

Obraz to tez koszt tak jak Sanktuarium w Łagiewnikach, mógł powiedzieć daj na biednych...


Pn paź 01, 2018 12:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL