Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Postawa wobec "Kleru" 
Autor Wiadomość
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Mrs_Hadley napisał(a):
Brakuje realizmu, ukazania niejednoznacznych postaci, które wprawdzie mają swoje wady, ale nie są klinicznymi przypadkami degeneracji, ludzi w których sytuację widz może się wczuć, zrozumieć motywy jego działania, trudności z jakimi się zmagał.
W „Domu złym” porucznik Mróz jest wręcz kryształową postacią.


Pn wrz 24, 2018 13:18
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Film "Kler" w recenzji Kinomaniaka.
https://www.youtube.com/watch?v=8fTTO-DvVVc

Moje spostrzeżenia:
Wizyta Papieża Franciszka w Dublinie - tego nie się da ukryć, ani zamieść pod dywan.
Odbudowywanie kościoła przez Papieża Franciszka, z...każdy wie, jaki jest kościół w Polsce.

A tak na marginesie, jak powinien zachować się katolik, chrześcijanin, Polak, obywatel, gdy widzi jak w niedzielę niehandlową pod kościołem handlują książkami katolickiej księgarni, o czym ksiądz proboszcz informuje i zachęca w ogłoszeniach parafialnych?

Żyjemy w przełomowych czasach, w których rozeznawanie ma szczególną rację bytu.
Coraz bardziej przekonujemy się, że wiara ma niewiele wspólnego z religią. O czym wspominał sam Papież Franciszek podczas pielgrzymki na Litwę, Łotwę i Estonię mówiąc o rosnącej liczbie ludzi wierzących którzy odchodzą od kościoła.


Śr wrz 26, 2018 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
JedenPost napisał(a):
Powiem tak: mam nadzieję, że zwiastun filmu nie jest dla niego reprezentatywny, bo jeśli ma być to krytyka na takim poziomie, to słabo.

Jak jest "reprezentatywny" to się nie wybieram, bo niczego sensownego i dobrego spodziewać się nie mogę. Jeśli zaś jest "niereprezentatywny", to dlaczego miałbym pójść w sytuacji gdy producent oszukuje mnie na samym początku i pokazuje nieprawdę o swoim filmie?
Zakładam jednak dobrą wolę producenta i wierzę mu, że film jest tak samo żenujący jak pokazuje to w zwiastunie.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pt wrz 28, 2018 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
brunero napisał(a):
Jeśli zaś jest "niereprezentatywny", to dlaczego miałbym pójść w sytuacji gdy producent oszukuje mnie na samym początku i pokazuje nieprawdę o swoim filmie?


Bo w takim wypadku może być niezły, a producent nie jest twórcą filmu. Cele producenta i twórcy nie w 100% muszą się pokrywać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt wrz 28, 2018 10:15
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
brunero napisał(a):
Jak jest "reprezentatywny" to się nie wybieram, bo niczego sensownego i dobrego spodziewać się nie mogę. Jeśli zaś jest "niereprezentatywny", to dlaczego miałbym pójść w sytuacji gdy producent oszukuje mnie na samym początku i pokazuje nieprawdę o swoim filmie?
A ty nie masz przypadkiem na imię Omar? Powiadają, że kalif Omar, kiedy po zdobyciu Aleksandrii zapytano go, co zrobić z księgami z Biblioteki Aleksandryjskiej, odpowiedział: "Jeśli te książki mówią to, co jest w Koranie, to są bezużyteczne, a jeśli są coś innego, to są szkodliwe". Spalono wszystkie.


Pt wrz 28, 2018 10:17

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
JedenPost napisał(a):
Bo w takim wypadku może być niezły, a producent nie jest twórcą filmu. Cele producenta i twórcy nie w 100% muszą się pokrywać.

Wydawało mi się, że producent chce na tym zarobić, więc chyba powinien wypuścić zwiastun taki, aby zachęcić potencjalnych widzów, ale mogę się mylić. Jeszcze się nie spotkałem z filmem, który byłby lepszy niż sugerowałby to zwiastun.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt wrz 28, 2018 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
A ja z wieloma takimi sie spotkalem, zwiastuny maja przede wszystkim przyciagnac widza wiec staraja sie epatowac najostrzejszymi scenami z filmu.


Pt wrz 28, 2018 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Padre77 napisał(a):
Wydawało mi się, że producent chce na tym zarobić, więc chyba powinien wypuścić zwiastun taki, aby zachęcić potencjalnych widzów, ale mogę się mylić.


No i ten na taki wygląda: sprawia wrażenie, jakby cały film był ciągiem łatwo przyswajalnych, lecących po stereotypach o klerze skeczy, bo coś takiego przemawia niestety do tzw. szerokiej publiki, tymczasem nie jest mimo wszystko powiedziane, czy czas miedzy tymi skeczami wypełniają kolejne im podobne, czy może jest tam jednak zawarta jakaś sensowniejsza sfabuła i ciekawsze przedstawienie postaci.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt wrz 28, 2018 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Na to pytanie jest jedna odpowiedz, obejrzec film.
Podobno kina pekaja w szwach :).


So wrz 29, 2018 0:52
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Cytuj:
Jeśli spytasz Mnie, dlaczego grzech tych, co prześladują święty Kościół, jest cięższy niż wszystkie inne, i czemu mimo grzechów mych kapłanów nie chcę, by cześć dla nich się umniejszała, odpowiem: Bo wszelką cześć, jaką się im świadczy, oddaje się nie im, lecz Mnie, przez moc Krwi, którą im powierzyłem do rozdawania. Bez tego mielibyście tyle czci dla nich, co dla innych ludzi, nie więcej. Z powodu tej służby, którą spełniają, winniście ich szanować. I jesteście zmuszeni przychodzić do ich rąk nie dla nich samych, lecz dla władzy, którą poruczyłem im, jeśli chcecie przyjmować święte sakramenty Kościoła; i jeśli mogąc je przyjąć, nie chcecie tego uczynić, będziecie i umrzecie w stanie potępienia. -Nie im więc, lecz Mnie oddaje się tę cześć i tej chwalebnej Krwi (która jest jednym ze Mną, przez zjednoczenie natury boskiej i natury ludzkiej). Jeżeli ku Mnie zwraca się cześć, tak samo Mnie dotyczy brak czci. Jak ci już rzekłem, winniście ich szanować, nie dla nich samych, lecz dla władzy, którą im dałem. Podobnie obrażając ich, obrażacie nie ich, lecz Mnie. Zabroniłem tego słowami: Nie tykajcie moich pomazańców. Nie chcę tego. Niech nikt nie tłumaczy się, mówiąc: „Nie znieważam świętego Kościoła, nie buntuję się przeciwko niemu, powstaję tylko przeciw grzechom złych pasterzy”. Kto tak mówi, kłamie wierutnie. Miłość własna zaślepia go i nie pozwala mu widzieć jasno, lub raczej, on widzi, lecz udaje, że nie widzi, aby zagłuszyć wyrzut sumienia. Gdyby był szczery, widziałby i nawet widzi, że prześladuje nie ludzi, lecz krew Syna mego. Moja jest obraza, jak moja jest cześć. I moje też są wszystkie szkody, obelgi, zniewagi, hańby i nagany czynione moim kapłanom. Uważam za wyrządzone Mi wszystko, co im się wyrządza, gdyż rzekłem i powtarzam: Nie chcę, aby tykano moich pomazańców! Ja sam mam ich karać, nikt inny.

sw Katarzyna ze Sieny Dialog o Bożej Opatrzności


N wrz 30, 2018 3:21
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse, nie wierze, ze uwazasz, ze jesli ksiadz ciebie zgwalci, albo po pijanemu ci dziecko przejedzie, to mu jeszcze podziekujesz i nie powiesz o tym nikomu.
A jesli ktos osmieli sie pdac sprawe przeciw ksiedzu, ktory mu zgwalcil dziecko do sadu, to ty go przeklniesz za przesladowanie Pana Jezusa.

Prawda nas wyzwoli. Wierzysz w to?


N wrz 30, 2018 11:18
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
To nam mowi sw. Katarzyna ze Sieny- Doktor Kościoła

Pozostaje sie zastosowac :-)

Tam jest nawet fragment:

Cytuj:
Ponieważ On ustanowił ich swymi pomocnikami, więc do Niego też należy karcenie ich błędów. I chcę, aby tak było. Ze względu na ich dostojeństwo i godność, którymi ich obdarzyłem, wyrwałem ich ze służebnictwa, to jest, z poddaństwa u książąt doczesnych. Prawo cywilne nie może wymierzać im kary; zależą oni tylko od tego, kto ma władzę rządzenia i zawiadywania wedle prawa boskiego. Są to moi pomazańcy i przeto mówi Pismo: Nie tykajcie moich pomazańców (Ps 104, 15). W największe nieszczęście wpada człowiek, który wymierza im kary.


N wrz 30, 2018 12:21
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
To nam mowi sw. Katarzyna ze Sieny- Doktor Kościoła
Cytuj:
Ponieważ On ustanowił ich swymi pomocnikami, więc do Niego też należy karcenie ich błędów. I chcę, aby tak było. Ze względu na ich dostojeństwo i godność, którymi ich obdarzyłem, wyrwałem ich ze służebnictwa, to jest, z poddaństwa u książąt doczesnych. Prawo cywilne nie może wymierzać im kary; zależą oni tylko od tego, kto ma władzę rządzenia i Zawiadówania wedle prawa boskiego. Są to moi pomazańcy i przeto mówi Pismo: Nie tykajcie moich pomazańców (Ps 104, 15). W największe nieszczęście wpada człowiek, który wymierza im kary.


Co doktor to diagnoza. Tu niby pomazaniec, a tu dziecko diabła. Bóg się pomylił?

(1 J 3, 6–8).
6 Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy,
żaden zaś z tych, którzy grzeszą,
nie widział Go ani Go nie poznał.
7 Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu;
kto postępuje sprawiedliwie,
jest sprawiedliwy,
tak jak On jest sprawiedliwy.
8 Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,
ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.
Syn Boży objawił się po to,
aby zniszczyć dzieła diabła.

9 Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga.

Może, prze ten film Syn Boży chce zniszczyć dzieła diabła?


N wrz 30, 2018 13:53
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Doktor Kościola w sprawach wiary też nie jest nieomylny w każdej kwestii.
A takie "uprzywilejowanie z niebios" spowodowało właśnie to co mamy: ziemską bezkarność wyświęconych.
Jak Teresse chce wyjaśnić światu coraz bardziej oddalonemu od Boga, że Jego wybrani słudzy nie podlegają ziemskim sądom? To ma być światło świata? Już dziś to jest głównym zarzutem: Kościół sam decyduje, które akta ujawni, a kogo dalej będzie chronił.
Gdzie tu jest zbliżanie się do światła? Jak Teresse chce przyprowadzić kogoś do Chrystusa w Kościele, jeśli powie, że księdzu wolno wszystko bezkarnie, bo Pan Bóg go osądzi?

Nie życzę ani tobie ani twoim dzieciom trafienia na ten promil bezkarnych kapłanów. Choć wydaje mi się, że ty byś jeszcze własne dziecko ukarała, za "uwiedzenie świętego kapłana"!


N wrz 30, 2018 14:08
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Nie mam dzieci :-o

A do tematu - wydaje mi sie ze jest różnica jak kogos to osobiscie dotyka i jest ofiarą a ktos przyłącza sie do tłumu "zgorszonych".

Dziadek pewnej pani mowil: jej "na księży mow tyle ile zdołasz utrzymac palec we wrzątku." Bardzo mi się to podoba. :-o

Cytuj:
Gniew bowiem męża nie wykonuje sprawiedliwości Bożej.


N wrz 30, 2018 15:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL