Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Postawa wobec "Kleru" 
Autor Wiadomość
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Zalezy co rozumiemy pod pojeciem "molestowanie".
Jesli to po prostu propozycja to lepiej jest byc uprzejmym choc stanowczym (asertywnym)jesli zalezy nam na pracy a pochodzi od szefa... :-)
Jesli to nagabywanie w ciemnym zaułku przez pijakusia to tez lepiej go nie draznic a zwiac...
Modlcie sie za nieprzyjacioły wasze :-)

Po wcześniejszych wypowiedziach zauważyłem, że posługujesz się cytatami przypisywanymi świętym. Domniemam, że masz sporą wiedzę o nich, tym samym może wskażesz jakiegoś patrona ofiar pedofilii? Prosiłbym też, o wskazanie kiedy, ile razy, jaką i do kogo odmówić modlitwę, by nasze dzieci uchronić przed pedofilami, zarówno tymi świeckich jak i duchownymi.
Ps
Byłaś kiedyś nagabywana w ciemnym zaułku, czy może szef ci złożył jakąś seksualna propozycję?


Wt paź 02, 2018 19:22
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Cytuj:
Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła.


Teresse, nie wierzę! Jak ktoś by molestował twoje dziecko, czy też tam dziecko twojej siostry, to byś kazała być mu grzeczną, żeby "się nie zemścił"? Sorry, takie rzeczy sie zgłasza rodzicom i przełożonym namolnego faceta. A jemu samemu mówi wprost i to głośno:"ręce przy sobie, bo będę krzyczeć".
Tego należy uczyć dzieci. Im więcej głośnego oporu tym większe szanse, że ktoś się zainteresuje i pomoże, a przynajmniej sprawca się przestraszy rozgłosu. Będzie się mścił? Dlatego mówi się o tym wszystkim dookoła. Jak o nękaniu przez SBcję w socjalizmie.

A im ofiara cichsza i grzeczniejsza, tym większe nadzieje namolnego na "sukces". Że też dorosłej kobiecie takie oczywistości trzeba tłumaczyć! :o


Wt paź 02, 2018 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
SweetChild napisał(a):
Nie, nie tylko kino. Ale nie zamierzam nie znaczy, że nie obejrzę ;) Może ktoś mnie przekona, że warto... ale mocno w to wątpię.

W moim przypadku może być tak jak z "Drogówką", zacząłem, ale po niedługim już czasie nie dałem rady dalej tego czegoś oglądać. Natomiast "Wesele" to już chyba widziałem z dziesięć razy.


Wt paź 02, 2018 19:44
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
nolda napisał(a):
wcześniejszych wypowiedziach zauważyłem, że posługujesz się cytatami przypisywanymi świętym. Domniemam, że masz sporą wiedzę o nich, tym samym może wskażesz jakiegoś patrona ofiar pedofilii? Prosiłbym też, o wskazanie kiedy, ile razy, jaką i do kogo odmówić modlitwę, by nasze dzieci uchronić przed pedofilami, zarówno tymi świeckich jak i duchownymi.



Bł.Karolina Kózka-patronka osob molestowanych


Wt paź 02, 2018 20:31
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
nolda napisał(a):
wcześniejszych wypowiedziach zauważyłem, że posługujesz się cytatami przypisywanymi świętym. Domniemam, że masz sporą wiedzę o nich, tym samym może wskażesz jakiegoś patrona ofiar pedofilii? Prosiłbym też, o wskazanie kiedy, ile razy, jaką i do kogo odmówić modlitwę, by nasze dzieci uchronić przed pedofilami, zarówno tymi świeckich jak i duchownymi.

Bł.Karolina Kózka-patronka osob molestowanych

Prosiłem o patrona ofiar pedofilii. Mimo wszystko jestem wdzięczny za wskazanie Bł. Karoliny Kózki. Gdyby miała możliwość posłuchania twojej rady:
Teresse napisał(a):
Jesli to nagabywanie w ciemnym zaułku przez pijakusia to tez lepiej go nie draznic a zwiac...
zapewne ratowałaby się "zwiewaniem".


Wt paź 02, 2018 21:02
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
No, akurat Karolina Kozkowna probowala uciekac...
Tyle, ze Teresse, wychowana do cichosci i pokory, w szczegolnosci w stosunku do (meskich) "autorytetow" nie przyzna, ze to zly sposob na zycie ale dobry na (niepotrzebne) meczenstwo.
I na dokladke rozzuchwala napastnikow. Morderca sw Marii Goretti sie nawrocil, ale w wiezieniu. Gdyby Maria nie znosila pokornie jego namolnych awansow, najprawdopodobniej nie byloby tragedii.
https://kosciol.wiara.pl/doc/490644.Mar ... -Goretti/3


Wt paź 02, 2018 21:46

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
feelek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Nie, nie tylko kino. Ale nie zamierzam nie znaczy, że nie obejrzę ;) Może ktoś mnie przekona, że warto... ale mocno w to wątpię.

W moim przypadku może być tak jak z "Drogówką", zacząłem, ale po niedługim już czasie nie dałem rady dalej tego czegoś oglądać.

W moim przypadku też może być tak jak z "Drogówką": nie zamierzałem obejrzeć i do dziś nikt mnie nie przekonał, że warto.


Śr paź 03, 2018 7:51
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
nolda napisał(a):
wcześniejszych wypowiedziach zauważyłem, że posługujesz się cytatami przypisywanymi świętym. Domniemam, że masz sporą wiedzę o nich, tym samym może wskażesz jakiegoś patrona ofiar pedofilii? Prosiłbym też, o wskazanie kiedy, ile razy, jaką i do kogo odmówić modlitwę, by nasze dzieci uchronić przed pedofilami, zarówno tymi świeckich jak i duchownymi.



Bł.Karolina Kózka-patronka osob molestowanych

Tyle tylko, że Karolina nie zatrzymała sie przed goniącym ja żołdakiem, nie prawiła mu komplementów i nie usiłowała być wobec niego miła i uprzejma dbając aby go nie urazić..


Śr paź 03, 2018 8:23

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Kael napisał(a):
No, akurat Karolina Kozkowna probowala uciekac...
Tyle, ze Teresse, wychowana do cichosci i pokory, w szczegolnosci w stosunku do (meskich) "autorytetow" nie przyzna, ze to zly sposob na zycie ale dobry na (niepotrzebne) meczenstwo.
I na dokladke rozzuchwala napastnikow. Morderca sw Marii Goretti sie nawrocil, ale w wiezieniu. Gdyby Maria nie znosila pokornie jego namolnych awansow, najprawdopodobniej nie byloby tragedii.


Tak można wychowywać do cichości i pokory. Ale można to robić na różne sposoby. Oto jeden z takich sposobów


Ksiądz pedofil wydawał książki edukacyjne dla młodzieży.


Śr paź 03, 2018 8:59
Zobacz profil
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Alus napisał(a):
Teresse napisał(a):
Kratiuk, Karpiel: Obejrzeliśmy „Kler”, aby Państwo nie musieli
https://www.youtube.com/watch?v=KS06xJZY3cc

Jedni plują, inni dziękują
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... kiemu.html

Co utwierdza mnie w przekonaniu obejrzenia filmu dla wyrobienia sobie zdania.


Śr paź 03, 2018 9:33
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Alus napisał(a):
Alus napisał(a):
Teresse napisał(a):
Kratiuk, Karpiel: Obejrzeliśmy „Kler”, aby Państwo nie musieli
https://www.youtube.com/watch?v=KS06xJZY3cc

Jedni plują, inni dziękują
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... kiemu.html

Co utwierdza mnie w przekonaniu obejrzenia filmu dla wyrobienia sobie zdania.


I jeszcze jedna relacja wiarygodnego, powszechnie znanego zakonnika
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... video.html


Śr paź 03, 2018 9:55
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Jeszcze troche recenzji:

Ks. Zieliński: Mam wrażenie, że "Kler" był zrobiony na podstawie esbeckich kartotek
https://www.youtube.com/watch?v=959KQbmglYU&t=6s


Śr paź 03, 2018 16:15
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Jeszcze troche recenzji:

Ks. Zieliński: Mam wrażenie, że "Kler" był zrobiony na podstawie esbeckich kartotek
https://www.youtube.com/watch?v=959KQbmglYU&t=6s

Jednym słowem sądy wymierzające wyroki kapłanom pedofilom to esbecja.....bo jak przyznał wczoraj ks Kloch w "Kropce nad i" scenografia oparta jest na ujawnionych i ukaranych w okresie ostatnich 20 lat duchownych pedofilach. Nawet wiele dialogów można odnaleźć w aktach spraw.


Cz paź 04, 2018 7:18
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Scenografia czy scenariusz?

Cytuj:
scenografia «opracowanie plastycznej i architektonicznej oprawy widowiska, filmu itp.; też: oświetlenie, dekoracje, kostiumy i rekwizyty stanowiące taką oprawę»
:mrgreen:

Ks.Kloch w tym uczestniczył - bo słyszałam ze nie bylo asystenta kościelnego przy kreceniu filmu???

W kartotekach esbecji byly tez rzeczy prawdziwe... :twisted:


Cz paź 04, 2018 7:34
Post Re: Postawa wobec "Kleru"
Teresse napisał(a):
Scenografia czy scenariusz?

Cytuj:
scenografia «opracowanie plastycznej i architektonicznej oprawy widowiska, filmu itp.; też: oświetlenie, dekoracje, kostiumy i rekwizyty stanowiące taką oprawę»
:mrgreen:

Ks.Kloch w tym uczestniczył - bo słyszałam ze nie bylo asystenta kościelnego przy kreceniu filmu???

W kartotekach esbecji byly tez rzeczy prawdziwe... :twisted:

Oczywiście scenariusz, moja pomyłka :oops:
Z jakiej racji niby miał być asystent kościelny przy kręceniu filmu?
W kartotekach esbecji znajduje się wiele prawdziwych jak i spreparowanych informacji.
Ale "kartoteki esbeckie" są tak wyświechtanym i zakłamanym "argumentem", że godzi jedynie w przywołujących.
Godzi, bo dla wielu kartoteki esbeckie stanowią najbardziej wiarygodne źródło informacji i bezecną metodę uderzania w oponentów.


Cz paź 04, 2018 8:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL