Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Serwis VOD dla katolików 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Serwis VOD dla katolików
Do niedawna korzystałam z Netflixa, ciesząc się, że mam dostęp do legalnych materiałów i nie popełniam grzechu piractwa. Jednak niedawno przeczytałam, że Netflix popiera aborcję. Wcześniej, z przyczyn finansowych, zrezygnowałam z Netflixa, jednak teraz, po zapoznaniu się z tą informacją, postanowiłam nie wznawiać subskrypcji, nawet jak już byłoby mnie na to stać. Czy jest jakaś alternatywa dla Netflixa? Po krótkim researchu w internecie, dowiedziałam się, że inne firmy VOD, jak HBO i Amazon, również popierają zabijanie nienarodzonych dzieci, więc tak samo jak z Netflixa, katolik nie powinien korzystać również z nich.

Nie jest dla mnie problemem całkowita rezygnacja z oglądania seriali, trochę martwi mnie tylko to, że moje umiejętności językowe z angielskiego pogorszą się znacznie, jeśli nie będę nic oglądała, bo Netflixa używałam głównie do oglądania anglojęzycznych seriali i ćwiczenia w ten sposób języka. Właściwie nie jestem serialomaniaczką, nie przepadam za serialami jako takimi, traktowałam je tylko "użytkowo" jako metodę nauki języka i ćwiczenia umiejętności słuchania ze zrozumieniem, poszerzania słownictwa, więc serwisy z filmami i serialami z polskim lektorem na nic mi się nie przydadzą :(

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt cze 18, 2019 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Serwis VOD dla katolików
Jeśli chodzi tylko o język to szczególnie jeśli masz jakieś zainteresowania warto poszperać na zwykłym youtube w materiałach anglojęzycznych z interesującej Cię dziedziny, wiele uniwersytetów ma bardzo rozbudowane kanały i można działać w trybie 2w1 , bo jaki jest ogólny poziom seriali to sama doskonale wiesz, a taki crashcourse, khan czy TED to inny świat o typowo uniwersyteckich nie wspominając. Oglądając możesz wspierać często niezależnych twórców, którzy próbują zrobić coś dobrego dla poziomu społeczeństwa.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 18, 2019 19:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL