Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę? 

Śmiać się czy płakać?
Śmiać się 100%  100%  [ 1 ]
Płakać 0%  0%  [ 0 ]
Jedno i drugie 0%  0%  [ 0 ]
Ani jedno ani drugie 0%  0%  [ 0 ]
Who cares? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 1

 Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę? 
Autor Wiadomość
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
Ja mam na myśli choćby to co postulowali Hiszpańscy Karliści. Ze trzeba przywrócić tradycyjny porządek Europy sprzed antyreformacji. "Nic bez Boga nic wbrew tradycji"


Pn lis 18, 2019 12:22
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
Quinque napisał(a):
Ze trzeba przywrócić tradycyjny porządek Europy sprzed antyreformacji.
A jak chcesz wprowadzić feudalny porządek Europy przy obecnym stanie technologiczno-społecznym? Jak to sobie wyobrażasz?


Pn lis 18, 2019 13:17
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
zefciu napisał(a):
A jak chcesz wprowadzić feudalny porządek Europy

Zacznijmy od tego że nie utożsamiam monarchii z feudalizmem<1>. Który zresztą jest systemem ekonomicznym opierający się tym, kto ile gruntu posiada czyli wartości stałej. Skoro w nowoczesnych państwach można było wprowadzic komunizm to jaki problem jest z wprowadzeniem feudalizmu? Żaden

<1> Karliści postulują powrót do władzy prawowiernych władców Hiszpanii których obalono w 1833 roku. Którzy to królowie będą służyć Kościołowi i "państwom Hiszpańskim"

Cytuj:
obecnym stanie technologiczno-społecznym? Jak to sobie wyobrażasz?


Ależ ja sobie świetnie zdaje sprawę z tego że jest to nierealne. O co ci więc chodzi? Najpierw społeczeństwo Europy musiałoby się nawrócić


Pn lis 18, 2019 13:32
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
Quinque napisał(a):
Zacznijmy od tego że nie utożsamiam monarchii z feudalizmem
Ale monarchia niefeudalna, konstytucyjna to nie jest „porządek sprzed reformacji”.
Cytuj:
Skoro w nowoczesnych państwach można było wprowadzic komunizm to jaki problem jest z wprowadzeniem feudalizmu? Żaden
Nie dostrzegam jakoś tego wynikania. Pójdziesz na wojnę w moim imieniu z własną bronią, zabijać i narażać się na śmierć, jeśli Ci obiecam kawałek ziemi i chłopa obrabiającego ten kawałek ziemi od czasu do czasu?
Cytuj:
Karliści postulują powrót do władzy prawowiernych władców Hiszpanii których obalono w 1833 roku. Którzy to królowie będą służyć Kościołowi i "państwom Hiszpańskim"
No i pięknie. Ale to nie jest powrót do porządku sprzed reformacji.
Cytuj:
Ależ ja sobie świetnie zdaje sprawę z tego że jest to nierealne. O co ci więc chodzi? Najpierw społeczeństwo Europy musiałoby się nawrócić
Ale przecież nie chodzi mi tutaj o kwestie religijne.


Pn lis 18, 2019 14:20
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
zefciu napisał(a):
Ale monarchia niefeudalna, konstytucyjna to nie jest „porządek sprzed reformacji”.

Monarchia ograniczona przez trójpodział władzy to karykatura monarchii. Feudalizm jest systemem ekonomicznym a nie politycznym. A tym interesują się Karliści
Cytuj:
Nie dostrzegam jakoś tego wynikania

A ja owszem. Skoro dzisiaj wprowadza się absurdalne systemy ekonomiczne to co za problem wprowadzić inne?
Cytuj:
No i pięknie. Ale to nie jest powrót do porządku sprzed reformacji

Jest. Jako powrót do tradycyjnego modelu państwa w duchu tomistycznym
Cytuj:
Ale przecież nie chodzi mi tutaj o kwestie religijne

Ale kralistom chodzi. Nie bez powodu wyżej najpierw wymieniłem Kościół a później "państwa hiszpańskie". Dla Karliśtów religia ma nawet większą wagę niż państwo

Spójrzmy na Hasło Karlistów; "Dios, Patria, Fueros, Rey". Pierwsze słowo to Bóg a dopiero później państwo


Pn lis 18, 2019 19:11

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Cała brutalna prawda czy ktoś upadł za mocno na głowę?
EOT, to nie jest temat o karlistach i reformacji. Jeśli chcecie o tym pogadać, zróbcie osobny temat


Cz lis 21, 2019 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL