Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Skąd wziął się trend bohemy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 30, 2021 15:20
Posty: 1
Post Skąd wziął się trend bohemy?
Witam wszystkich.

Chciałabym wiedzieć, skąd wziął się styl bohemy. Wiem, że dawne królestwo czeskie obejmowało Czechy, nasz kraj - Polskę, Węgry, Rumunię i Niemcy.

Ale co z tym wszystkim w stylu bohemy? Słyszałam, że to Rumuni jako pierwsi zapoczątkowali ten styl życia z kolorowymi i bardzo wygodnymi ubraniami https://raj-boho.com/

Dziewczyny zawsze chodziły w sukienkach z fałdami lub w stylu wiejskim, w zależności od regionu.


Pn sie 30, 2021 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Skąd wziął się trend bohemy?
Styl Bohemy to styl cygański. Nazwa została ukuta przez Francuzów (konkretnie przez Balzaca) w czasach, jak być może po raz pierwszy próbowano zastąpić słowo "cygan" jakimiś poprawniejszymi politycznie słówkami. Dla Balzaca cyganie pochodzili z Czech, czyli Bohemii.

(Dziś za kraj "pochodzenia" uznaje się częściej Rumunię, stąd Roma. Przyporządkowanie etymologiczne nie jest 100% pewne, są alternatywne teorie, niemniej akurat w tym kraju jest prawie 2 mln Romów, ilościowo największa grupa. Sinti to z tego co wiem nazwa całkowicie własna.)

Czy dzisiejsza moda to oddaje, pozostawiam znawcom mody, niemniej szybki gugiel potwierdza, że jako akcesoria stosowane są m.in. kolczyki "gypsy". Z drugiej strony odnosi się wrażenie, że ma to tyle związku z oryginalnymi strojami, czy to cyganów, czy Wschodniej Europy, co pizza hawaii z Hawajami.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt sie 31, 2021 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Skąd wziął się trend bohemy?
Dla mnie to raczej styl cyganerii artystycznej, czyli tak naprawdę nie dla każdego, bo nie wystarczy po prostu łączyć ze sobą wszystkie możliwe pstre tkaniny, aby być boho. Te kolory, tkaniny, meble (obecnie boho style we wnętrzach jest coraz bardziej popularny) muszą ze sobą współgrać, żeby było harmonijnie, a nie zgrzytało. Czyli trzeba być bardziej malarsko wrażliwym i ukształtowanym, niż przy innego rodzaju trendach.

Prościej jest zrobić wnętrze w stylu skandynawskim, niż boho, to pewne. Łatwiej jest zdecydować się na dominację np. szarości, beżu i czerni i wyjść na tym dobrze, niż połączyć tak naprawdę setki odcieni, tkanin, a nawet stylów (bo boho jest dość "eklektyczne" i chętnie pożycza nie swoje) i żeby to wszystko grało.
Generalnie osoby postronne powinny zareagować: jak przytulnie, energetycznie, inspirująco i zasypać pytaniami o pochodzenie tego, czy tamtego, a nie czuć się przytłoczone i chcieć wyjść.
U mnie wszyscy się rozsiadają i nie chce im się wstawać. Nie żebym się chwaliła, skąd :razz:

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt wrz 03, 2021 9:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL