Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 16:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 BARDZO CIEKAWY ;)) TEMAT 
Autor Wiadomość
Post 
A z moimi synami, gdy miele 3-6 lat było nieco odwrotnie; nigdy nie wołali Poczytaj mi mamo (tato)! ale: Poczytam ci mamo (tato). A nauczyli się sami, bez najmniejszego przymusu. Za to bywało, że kupkę na nocniku robili czasem i przez 2 godziny.


Cz wrz 23, 2004 12:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post Re: BARDZO CIEKAWY ;)) TEMAT
Teofilu!
Proszę Cię!
Daj sobie siana!!
Zamiast skupiać się na wytykaniu drobnych wad wszystkim ludziom
(która w tym przypadku okazała się ogromnym nieporozumieniem)
zacznij pracować w końcu nad sobą,by wykazać chociaż trochę
zrozumienia,taktu i umiarkowania w ocenianiu wypowiedzi innych.
Pozdrówka.
MARCIN
Ps.Poczytaj poniższe.Mi dało wiele do myślenia:
http://www.adonai.pl./index.php?id=rozwazania/r13.htm

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz wrz 23, 2004 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 12, 2004 11:58
Posty: 247
Post 
troche póżno, ale...
Cytuj:
A, a propos czytania książek, to polecam "451 st. F" (autora w tej chwili nie podam.. może przy okazji, jak znajdę) - książka napisana dość dawno, a bezbłędnie oddaje tą rzeczywistość

autor to Ray Bradbury. ostatnio książka ta stała sie dość sławna bo Michael Moore "pożyczył" sobie z niej tytuł.

Teofilu, w jakim wieku twopje dzieci nauczyły sie czytać? akcja "poczytaj mi mamo" jest kierowana do odziców maluszków, i chyba nie chodzi tylko o czytanie, ale tez o to zeby nie zostawiać dzieci "pod opieką" telewizora, a spedzać troche wiecej czasu z nimi...
mi czytała babcia. koniki garbuski i baśnie rosyjskie. ja nie czytam, bo nie mam kiedy. pół dnia siezę nad książkami, i kiedy chce odpocząć nie zabieram sie za kolejną, bo to byłoby troche bez sensu... i szkoda bo jest sporo rzeczy ktore chciałabym w koncu przeczytac. :([/quote]

_________________
Akcja "Gwiazdka2007"
Zgłoszenia mikołajów


Pt gru 03, 2004 11:27
Zobacz profil WWW
Post 
Cieplutki, ja reprezentuję część społeczeństwa, która z księgarni wyjść nie może :) Kiedyś braciszek określając mój stan posiadania , powiedział " Mamo, ona nic nie ma. Tylko ciuchy i książki". Jak widać, od tamtego czasu przybył komputerek, ale przybyło też książek ....
Nie wiem, czemu dzieci dzisiaj nie czytają. Mówi się o rozwoju kultury obrazkowej. Z pewnością duży wpływ na kształtowanie postaw dzieci mają rodzice. Myślę, że dziecku należy dużo czytać na głos, oraz czytać z nim- pozwalać, by nam czytało fragmenty swoich ulubionych książek. Tylko... trzeba to zrobić przed szkołą podstawową. Przymus czytania lektur, które nam się nie podobają, powoduje, że będziemy się zrażać do czytania w ogóle. Można tego uniknąć, jeśli wcześniej zamieszka w nas mól książkowy :razz:

Druga sprawa: znam osoby podejmujące decyzję o kupieniu lub przeczytaniu książki na podstawie... odległości w centymetrach między okładkami . Ja także należę do tej grupy.... zdecydowanie zniechęcająco działa na mnie widok książki mającej mniej niż 200 stron... im grubsza, tym lepiej .. dłużej będę mogła się nią nacieszyć.
Oczywiście nie stosuję tej zasady do utworów znanych mi pisarzy, ale zawsze czuję rozczarowanie, że nie popełnili jakiegoś większego dzieła :D


Tertio , Belizariusz ma rację - inaczej czyta się ( zdecydowanie gorzej) długie teksty w necie , mimo, że mój monitorek nie mruga.
Dlatego też kończę ten przydługi post, żeby Was do czytania nie zniechęcić, a sama wracam do :nauka: Sołżenicyna ( jakieś 500 stron, całkiem przyzwoicie) :D


Pt gru 10, 2004 18:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. xiążki to ucieczka od życia .. czytanie odciąga np. od spraw społecznych czy polityki .. za komuny kładziono nacisk na edukację czytelniczą, by odciągnąć ludzi od rzeczywistych problemów takich jak brak mięsa i cukru w sklepach, ubóstwo czy stacjonowanie wojsk radzieckich w naszym kraju ..
.. w tej chwili czytanie xiążek to również forma eskapizmu z wyboru .. no ewentualnie zajęcie dla elity, która nie ma problemów z zaspokojeniem tzw. potrzeb niższych (biologicznych, społecznych etc) ..

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


N lut 27, 2005 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
ja czytac uwielbiam ... czytalam zawsze i duzo ... ale odkad poszlam na studia to :?
za duzo godzin spedzam na uczelni, za duzo rzeczy mam do zrobieni w domu a dodatkowo kazdy wykladowca stwierdza ze to jego przedmiot jest najwazniejszy wiec teraz jestem na etapie czytania lektur z pedagogiki specjalnej :? no a nie ukrywam ze tego nie robie z przyjemnoscia ;)

a osobiscie nie lubie czytac dlugich postow ... dlaczego? dlatego, ze wydaje mi sie czesto ze jest to niepotrzebne owijanie w bawelne ... ja lubie krotko i na temat ... przy takich dlugich postac czesto traci sie ten istotny sens, to meritum .. no ale to tylko moje subiektywne zdanie i moge sie mylic :)

i rowniez wole czytac w wersji papierowej niz monitorowej ... ale do papieru tez mam zastrzezenia :P nie lubie nowego i bialego papieru od ktorego po dluzszym czasie bola oczy ... lubie taki pozolkly i lekko szorstki ... i najlepiej jak ksiazka sama lezy otwarta i nie musze jej trzymac ... ale to oczywiscie niekoniecznie ;)

pozdrawiam :)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


N lut 27, 2005 18:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL