Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 12:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 czy "artyści" moga wszystko?! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 26, 2004 21:36
Posty: 1
Post czy "artyści" moga wszystko?!
Ostatnio we Wrocławiu pojawiły się plakaty przedstawiające Matkę Boską i dwóch onażonych liżących się mężczyzn. Plakat jest zapowiedzią sztuki teatralnej pt "Spowiedź". Jest to dzieło nieznanego mi dotąd "teatru bez nazwy". Na stronach internetowych znalazłam informację o tym wydarzeniu http://serwisprasowy.pl/newsletter_news.php?artc=5270
Jestem zbulwersowana! A co Wy na to?

_________________
Janina


Cz lut 26, 2004 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 15:20
Posty: 151
Post 
ja, czytajac to forum, niektore wypowiedzi ludzi mieniacych sie katolikami... jestem zbulwersowany

co Ty na to?

_________________
no to pa


Cz mar 04, 2004 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Janino
Ja odczytałem ten plakat inaczej. Rozumie Cię, ze mogłaś być zbulwersowana widokiem części plakatu. Popatrz na całość. Plakat jest zawsze prowokujący do czegoś i zachęcający.//taką spełnia rolę//
Ten zaprasza na sztukę spowiedź i dlatego w tle cierpiącej Maryi jest „grzech”.
Przedstawiono na nim jeden z możliwych grzechów i cierpiąca MB z różańcem – Ona się modli za grzeszników.
A co powiesz o ukrzyżowanym Jezusie ?? w każdym Kościele jest krzyż a na nim Zbawiciel i to również jest bulwersujący widok. //jak sie na to popatrzy "inaczej"//
Myślę sobie nawet tak, że jeśli ktoś - tylko jeden człowiek z wielu ludzi - zobaczy ten plakat i zastanowi się nas sobą , światem, złem – może na chwile pomyśli o M. Bożej, która wyprasza nam łaski – co nawet jest prawdopodobne, że tak może być… nie znamy reakcji innych ludzi . czy to nie będzie dobre??
Bądźmy więc dobrej myśli i nie bulwersujmy się tak szybko.
Gdybyśmy znali ohydę naszych grzechów i zła jako zniekształcenia dobra i piękna a takim stworzył nas Bóg z pewnością bylibyśmy bardziej zbulwersowani sobą samym i naszymi czynami.
Pol_kownik :D
Mam świetną radę – nie czytaj będziesz najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem
Pozdrawiam

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


So mar 13, 2004 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Ksiadz - lekarz i polityk... czemu o artystach nie ma nic w tej sztuce?! ;) Najtrudniej bic sie we wlasne piersi. Ale sam plakat... mnie nie bulwersuje.

_________________
Bogu ducha winny


So mar 20, 2004 10:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
plakat... kontrowersyjny, ale... jednoczesnie zmuszjacy do reflekcji

sztuki nie ogladalam, ale mysle, ze powinno sie w yeatrze poruszac problemy wspolczesnego swiata i pokazywac. ze jest taki problem, ze ludzie stajac przed nim czuja sie czesto bezradni...

o pewnych rzeczach tzreba glosno mowic, a sztuka jest czesto jedynym mozliwym i mocno przemawuiajacym sposobem

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pt wrz 17, 2004 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 14:36
Posty: 69
Post artyści
Problem w tym, że problemów - jako motywów do twórczości - jest mnóstwo i to o wiele ciekawszych i istotniejszych. Ale my kręcimy się wokół wciąż tych samych dyżurnych, zadawanych nam przez media czy pewne grupy nacisku medialnego. I wtedy cała przeżywana przezz nas rzeczywistośc jest bardzo, ale to bardzo jednowymiarowa i...kiczowata aż do obrzydzenia...
Bo jesli teraz artysta nie jest: niepokorny, zbuntowany, kontrowersyjny, skandalizujący... to choćby sięgał szcztów Rembrandta, to media go starannie przegapią...

_________________
bratt


Śr sie 23, 2006 13:43
Zobacz profil WWW
Post 
A ja mam do Ciebie joanno pytanie - po co taki chłam propagujesz mówiąc o nim na tym forum? Nic o tym spektaklu bym nie usłyszał, gdyby nie Ty.


Pn sie 28, 2006 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
zefciu napisał(a):
A ja mam do Ciebie joanno pytanie - po co taki chłam propagujesz mówiąc o nim na tym forum? Nic o tym spektaklu bym nie usłyszał, gdyby nie Ty.

A ja mam pytanie, czy byles na tej sztuce?

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt sie 29, 2006 7:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL