Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54
 Filmy 
Autor Wiadomość
Post Re: Filmy
Cytuj:


Zupełnie inny punk widzenia. Szokujący? Z pewnością odmienny. Dla ludzi wierzących, szukających czy wątpiących.


Wt sty 02, 2024 10:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Filmy
Zaczął od stwierdzenia, że proroctwa to jest coś, wokół czego kręci się chrześcijaństwo. Faktycznie, proroctwa to najważniejszy temat rozmów dla katolików również na tym forum. Po prostu wszędzie non stop o tym mówią.

Nie wiem, po co słuchać dalej. Ja na YouTube wybieram sobie jakichś fachowców lub prowadzących rozmowy z fachowcami. A tutaj, gdy spojrzałem jakie są filmy na tym kanale, to zamiast "Śmiem wątpić" powinien się nazywać "Walenie w chrześcijaństwo".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 02, 2024 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 10, 2023 16:05
Posty: 38
Post Re: Filmy
Gdybyś obejrzał do końca, to byś wiedział, że wykazuje on jeden prosty fakt, że żadne proroctwa w Biblii nie miały miejsca, a Jezus to nie żaden Mesjasz posłany przez Boga. Logicznie argumentuje, dlaczego żadne pseudo proroctwa nigdy nie miały miejsca, a wszystko to zwykłe urojenie tych, którzy chcą w coś takiego wierzyć. To tyle. Ale oczywiście rozumiem odrzucenie tego materiału. Ja mam podobnie, jak muszę słuchać o jakichś duchach, zjawach, aniołach, Jezusach chodzących po wodzie, a wszystko wypowiedziane takim tonem, jakby to był opis wydarzeń historycznych, a nie opowieść z książki mitologicznej.


Wt sty 02, 2024 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 10, 2023 16:05
Posty: 38
Post Re: Filmy
A zapomniałem, poza tym "Walenie w chrześcijaństwo" to nie jedyne, co czyni ten były katolik. Zajmował się również waleniem w inną mitologię, islam. Ale, że żyjemy w kraju, gdzie dominuje jedna mitologia, wiadomo jaka, no to z racji tego zajmuje się tą tematyką, kto wie, może za niedługo przeniesie się na coś ciekawszego, mitologia grecka na przykład?


Wt sty 02, 2024 17:46
Zobacz profil
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Nie wiem, po co słuchać dalej.

Przemordowałam się. Daleko autorowi filmiku o którym piszesz, do wiedzy, finezji przekazu jaki na temat religii miał pan Piotr Listkiewicz. Ale cóż, dwa razy do tej samej rzeki wchodzić nie będziemy.


Wt sty 02, 2024 18:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Filmy
DySkUtAnT napisał(a):
Logicznie argumentuje, dlaczego żadne pseudo proroctwa nigdy nie miały miejsca

Jak dla mnie, te proroctwa zawsze trzeba było traktować dość luźno. Na pewno, odkąd pamiętam, to wierzę, że nie ma obiektywnych dowodów na istnienie Boga.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 02, 2024 21:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL