Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona
 Filmy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofile w Kościele
nolda napisał(a):
Żeby nie Judasz, Chrystus nie umarłby za grzechy, nie dokonało by się zbawienie ludzkości, a Ty mówisz, że Judasz był niedobry?

Czyli Judasz zadecydował, a nie Jezus, który przekazał Piłatowi i wszystkim ludziom - Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Jezus sam wybrał i zdecydował, a do pojmania Go nie potrzebny był żaden Judasz
Po trzech latach nauczania publicznego, dysputach z lewitami i faryzeuszami, Jezus był znany. Bez pomocy Judasza także byłby pojmany, szpiegów za Nim zapewne chodziło kilku, i bez większego trudu odkryliby obecność Jego w Ogrodzie Oliwnym.


Śr mar 17, 2021 7:57

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Pedofile w Kościele
Alus napisał(a):
Jezus sam wybrał i zdecydował, a do pojmania Go nie potrzebny był żaden Judasz
Skoro wybrał i zdecydował to po co błagał „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech mnie ominie ten kielich!.” Mam wrażenie, że jednak bez pomocy Judasza, różnie mogłoby to się skończyć.


Śr mar 17, 2021 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Filmy
nolda napisał(a):
Masz rację, tylko nikt nie widzi zasług tego człowieka. Czyż nie przyczynił się do powstania chrześcijaństwa, czy dzięki niemu nie wypełniło się pismo. Czy miał inne wyjście, niż to którego dokonał? Mógł odmówić Bogu?

Jakich zasług? Tego że był nieczystego serca, że nie wierzył w tego z którym miał bezpośredni kontakt? Bóg będący Alfą i Omegą, ten który bada człowieka na wskroś, który przed zaistnieniem świata miał spisaną księgę Baranka, ten sam Bóg nie znał ducha człowieczego Judasza i skutków jego postępowania? Odmówił Bogu czy raczej posłuchał swoich własnych pragnień, kierując się pokusami?
george45 napisał(a):
Skoro wybrał i zdecydował to po co błagał „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech mnie ominie ten kielich!.” Mam wrażenie, że jednak bez pomocy Judasza, różnie mogłoby to się skończyć.

A ja mam wrażenie, po Twoim powyższym poście, że nie masz pojęcia o jaki kielich goryczy chodziło Jezusowi.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 17, 2021 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Filmy
Saqura napisał(a):
A ja mam wrażenie, po Twoim powyższym poście, że nie masz pojęcia o jaki kielich goryczy chodziło Jezusowi.

Wobec powyższego proszę uświadom mnie, nie o jaki Twoim zdaniem kielich chodzi, jak również wskaż źródła, które przyczyniły się do powstania w Twym umyśle takiego wrażenia.


Śr mar 17, 2021 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Filmy
george45 napisał(a):
Wobec powyższego proszę uświadom mnie, nie o jaki Twoim zdaniem kielich chodzi, jak również wskaż źródła, które przyczyniły się do powstania w Twym umyśle takiego wrażenia.

Źródłem które zrodziło moje(takie a nie inne) wrażenie były Twe własne słowa : george45-"Mam wrażenie, że jednak bez pomocy Judasza, różnie mogłoby to się skończyć"
Brak domniemanej pomocy Judasza mógł jedynie oddalić w czasie godzinę śmierci, być może również dotkliwego cierpienia(związanego ze śmiercią krzyżową?) lub z powodu wydłużenia czasu, zmiany decyzji. Z powyższego wywnioskowałam że właśnie w tym upatrujesz ów kielich goryczy. Jeśli źle odczytałam Twą myśl/zamysł to mnie skoryguj. Zapewniam, potrafię przepraszać i przyznać się do błędu :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr mar 17, 2021 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Filmy
Saqura napisał(a):
Brak domniemanej pomocy Judasza mógł jedynie oddalić w czasie godzinę śmierci, być może również dotkliwego cierpienia(związanego ze śmiercią krzyżową?) lub z powodu wydłużenia czasu, zmiany decyzji.

Gdyby nie Judasz, Jezus, nawet gdyby został aresztowany, było by to w innym terminie, może sąd odbyłby się w inny sposób. Żydzi nie żądali by uwolnienia Barabasza, jeśli zostałby skazany, to wykonanie wyroku mogłoby być w innym dniu, miałby połamane golenie, niedziela nie byłaby dniem świętym itd.
Zobacz jak wielki był udział Judasza w obrzędach chrześcijańskich.
Być może, w międzyczasie Jezus zrezygnowałby z tego kielicha goryczy, wszak był człowiekiem. A człowiek podejmuje decyzje w zależności od okoliczności, nastroju, sytuacji w jakiej się znajduje.


Cz mar 18, 2021 9:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Filmy
Dobrze byłoby skonkretyzować czy mówimy tu o postaci Judasza w filmie "Ostatnie kuszenie Chrystusa" czy roli Judasza wg Nowego Testamentu.

W tym drugim przypadku proszę przenieść się z dyskusją do innego działu.
Tutaj dyskutujemy o filmach.

_________________
ksiądz


Cz mar 18, 2021 13:12
Zobacz profil
Post Re: Filmy
Polecam gorąco film "Wyspa" Pawła Ługina.
W rekomendacji jezuitów.
https://www.youtube.com/watch?v=W-NGsfvU1cQ


Cz mar 18, 2021 18:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Filmy
Believing napisał(a):
Polecam gorąco film "Wyspa" Pawła Ługina.
W rekomendacji jezuitów.
https://www.youtube.com/watch?v=W-NGsfvU1cQ


Kiedyś był dostępny wolno na CDA, teraz tylko w premium. Albo, jak ktoś lubi angielskie napisy, to poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=HkT-OxwB7DY

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt mar 19, 2021 10:17
Zobacz profil
Post Re: Filmy
DWA ŻEBRA ADAMA - komedia - 1963 - HDTV


Cz kwi 08, 2021 20:15
Post Re: Filmy
"Miłość Larsa"


N kwi 18, 2021 21:53
Post Re: Filmy
Utalentowany pan Ripley.
Na miłą, słoneczną majówkę.


So maja 01, 2021 9:06
Post Re: Filmy
Na spokojny wieczór filmowy:
"Uczta Babette"


N maja 02, 2021 8:11
Post Re: Filmy
"Przebudzenie"


So maja 08, 2021 17:24
Post Re: Filmy
Oskarowy film "Ojciec" w roli głównej Anthony Hopkins. Recenzja Kinomaniaka.


So maja 22, 2021 17:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL