Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 11:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 książka Romana Giertycha "Kontrrewolucja młodych" 
Autor Wiadomość
Post książka Romana Giertycha "Kontrrewolucja młodych"
Polecam do przejrzenia książkę "Kontrrewolucja młodych". Można pobrać ją na stronie http://web.pertus.com.pl/~mwszechp/kontrewol/


Śr cze 28, 2006 16:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
A jak to ma się do tematyki tego portalu? Chcesz o czymś podyskutować, czy po prostu tak sobie spamujesz?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr cze 28, 2006 17:06
Zobacz profil
Post 
Zapraszam na stronę tylko tych co są zainteresowani książką. Ewentualnie można to przenieść na forum o politologii,lub do działu "Sam wymyśl temat",ale ja nie jestem moderatorem.


Śr cze 28, 2006 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Moim zdaniem - miejsce na temat w porządku.

Ale po książkę chyba jakoś nie sięgnę.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr cze 28, 2006 21:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
ToMu napisał(a):
Moim zdaniem - miejsce na temat w porządku.
Ale po książkę chyba jakoś nie sięgnę.

A szkoda. Szkoda wieloraka.
Nie dla Romka. On tę ignorację ścierpi.
Poznać wroga - jak myśli, z jakich założeń wychodzi, jakie cele deklaruje - to i z połowa zwycięstwa. Ja bym tę niechęć do sięgania raczej przezwyciężył.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz cze 29, 2006 16:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Stasiu - nie Ty będziesz mi mówił, co mam czytać.

Naprawdę, jest wiele ciekawszy książek niż ta. Wg mnie. I tego się będę trzymał.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt cze 30, 2006 8:32
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu, nie czytajac ksiazki wiesz, ze jest mniej ciekawa niz inne.
Skad ta wiedza?


Pt cze 30, 2006 14:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Na tej zasadzie powinienem czytać każdą książkę. Co jest bzdurnym założeniem.

Już wolę przeczytać wywiad-rzekę z Kaczyńskimi.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt cze 30, 2006 21:58
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu przeczytaj a potem się wypowiesz. To nie propaganda,ale poprostu tą książkę warto przejrzeć. Jest tam o bezrobociu,planach zmniejszenia podatków i odbiurokratyzowania urzędów.Ale sam zdecyduj.


Wt lip 04, 2006 14:05
Post 
ToMu a to cytat z książki R.Giertycha:
Cytuj:
Rząd i Sejm, który chciałby naprawdę wyprowadzić Polskę z kryzysu, musi zacząć od wojny z biurokracją. Przede wszystkim w samym rządzie winny nastąpić radykalne ograniczenia.

Po pierwsze ministerstw zamiast trzydziestu winno być najwyżej pięć: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Skarbu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i ewentualnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pięciu ministrów to liczba absolutnie wystarczająca dla zarządzania państwem. Wraz z premierem tworzy to sześcioosobową grupę, która jest w stanie skutecznie współpracować. Trzydziestoosobowa grupa, którą tworzy obecny rząd, to prawie mały Sejm. Reforma taka wydatnie podwyższyłaby również godność urzędu ministra. Wszelkie obecne ministerstwa gospodarcze weszłyby w skład Ministerstwa Skarbu, ministerstwa w rodzaju Centralnego Urzędu Planowania czy Łączności weszłyby w skład MSW, Ministerstwo Kultury i Sztuki weszłoby w skład MEN. Niektóre natomiast obecne ministerstwa mogłyby przekształcić się w departamenty, np. Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą byłoby departamentem MSZ. Zamiast Ministerstwa Sprawiedliwości należałoby stworzyć instytucję zależnego jedynie od Zgromadzenia Narodowego Prokuratora Generalnego, który łączyłby kompetencje obecnego ministerstwa i Prokuratury Generalnej.

Taka reforma na samym początku przyniosłaby wielkie oszczędności, każdy bowiem obecny minister dysponuje funduszem reprezentacyjnym, samochodami i setkami urzędników. Wszystko to kosztuje razem miliardy miesięcznie.


Wt lip 04, 2006 14:07

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Cytuj:
Po pierwsze ministerstw zamiast trzydziestu winno być najwyżej pięć: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Skarbu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i ewentualnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pięciu ministrów to liczba absolutnie wystarczająca dla zarządzania państwem.


I jak to się ma do utworzenia nowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej, specjalnie dla LPR? Albo podziału Ministerstwa Edukacji, aby stworzyć posadę dla wicepremiera Giertycha? Przy czym obydwa ministerstwa obsadzone zostały wybitnymi "fachowcami"...

Cytuj:
Taka reforma na samym początku przyniosłaby wielkie oszczędności, każdy bowiem obecny minister dysponuje funduszem reprezentacyjnym, samochodami i setkami urzędników. Wszystko to kosztuje razem miliardy miesięcznie.


Właśnie. Zadedykuj ten fragment premierowi i jego wiceministrom.


Wt lip 04, 2006 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
HAUNEBU III napisał(a):
ToMu przeczytaj a potem się wypowiesz. To nie propaganda,ale poprostu tą książkę warto przejrzeć. Jest tam o bezrobociu,planach zmniejszenia podatków i odbiurokratyzowania urzędów.Ale sam zdecyduj.

Napisałem już, że nie mam ochoty tego czytać. Nie potrafisz zrozumieć :?:

Poza tym - ja książek nie przegladam. Albo je czytam, albo ich nie czytam.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr lip 05, 2006 7:05
Zobacz profil WWW
Post 
SweetChild napisał:
Cytuj:
Taka reforma na samym początku przyniosłaby wielkie oszczędności, każdy bowiem obecny minister dysponuje funduszem reprezentacyjnym, samochodami i setkami urzędników. Wszystko to kosztuje razem miliardy miesięcznie.


Właśnie. Zadedykuj ten fragment premierowi i jego wiceministrom.


Widzę SweetChild,że wymagasz zbyt wiele. Ja nie jestem politykiem.


Śr lip 05, 2006 9:03
Post 
LIGA BRONI, LIGA RADZI, LIGA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI!
SIEG HEIL, WIELKI ROMANIE!

A TAK NA POWAŻNIE: CZY MOGĘ WAS PROSIĆ, ABYŚCIE SKOŃCZYLI Z TĄ CHOLERNĄ POLITYKĄ? JAK CZŁOWIEK WIARY MOŻE SIĘ MIESZAĆ DO POLITYKI?

A JEŻELI JUŻ TO CHCECIE WIEDZIEĆ JAKIE JA UGRUPOWANIE POPIERAM ... ZDZIWILIBYŚCIE SIĘ - LEWICOWE

:o ZATKAŁO KAKAŁO, CO?

TAK, ONI SĄ BARDZIEJ KATOLICCY NIŻ TEN CHOLERNY GIERTYCH, LEPPER, MARCINKIEWICZ CZY BRACIA KACZYŃSCY!!


Cz wrz 07, 2006 15:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
To i ja Cie zdziwie. Rowniez popieram ugrupowanie lewicowe. Z podobnych co Ty powodow.
Cytuj:
A TAK NA POWAŻNIE: CZY MOGĘ WAS PROSIĆ, ABYŚCIE SKOŃCZYLI Z TĄ CHOLERNĄ POLITYKĄ? JAK CZŁOWIEK WIARY MOŻE SIĘ MIESZAĆ DO POLITYKI?

Z tym zdaniem sie jednak nie zgodze. Mysle, ze czlowiek wierzacy powinien jak najbardziej brac udzial w sferze zycia publicznego. Tak jak ma obowiazek uczestnictwa w wyborach.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Cz wrz 07, 2006 19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL