Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 13:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Into Great Silence 

Czy wybierasz sie na film "Wielka cisza"
tak 91%  91%  [ 10 ]
nie 9%  9%  [ 1 ]
Liczba głosów : 11

 Into Great Silence 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 20:45
Posty: 2
Post Into Great Silence
Obrazek

"Wielka cisza"
tyt. oryg.: Die grosse Stille
reż.: Philip Gröning
6 października 2006 zawita do naszych kin.

więcej na: http://www.diegrossestille.de/english/

Pozdrawiam ;)

_________________
Jezu ufam Tobie


Śr sie 02, 2006 0:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 20:45
Posty: 2
Post trailer
"Into Great Silence" - trailer

_________________
Jezu ufam Tobie


Śr sie 02, 2006 1:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Po polsku - http://www.filmweb.pl/Film?id=280318

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr sie 02, 2006 7:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Poczkam aż będzie więcej opinii - wprawdzie uwielbiam filmy Kim Ki-Duka, w których cisza jest tłem dla gestów, ale jestem sceptyczny względem zdolności kina zachodniego do posłużenia się tą subtelną formą.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Śr sie 02, 2006 18:45
Zobacz profil
Post 
Ja się chyba wybiorę - bardzo mnie zachęcał kolega, który widział już ten film.


Śr sie 02, 2006 18:54
Post 
Oglądałam film po niemiecku i nie podobał mi się...Ja jak coś oglądam to chce mieć choć trochę informacji, faktów...Ciekawiło by mnie jak konkretny brat znalazł się w klasztorze, dlaczego akurat ta reguła itp...Problemem był fakt, ze zakonnicy mają śluby milczenia, ale może opowiadać mógł ktoś inny...nie wiem

Natomiast jeśli miał to być swego rodzaju film-obraz- to jest na to po prostu za długi...Mozna zmusić się do obejrzenia go do końca, żeby sobie udowodnić, jaki to jestem ambitny :D ale nie polecam dla niskociśnieniowców bo zaśniecie :)

Oglądałam kiedyś polski dokument o karmelitankach klauzurowych (robiony jeszcze w latach osiemdziesiątych), który moim zdaniem jest znacznie ciekawszy- ale jak zwykle nazwisko reżysera robi swoje...


Wt sie 21, 2007 12:47
Post 
A mnie film sie bardzo podobał.
Tyle, że nie był to dla mnie zwykły film o zakonie, a modlitwa-kontemplacja.
Oczywiście nie każdemu to odpowiada. Kilka osób wyszło z seanau , ale ci co zostali siedzieli zapatrzeni w kompletniej ciszy, a i przy wychodzeniu nikt jakos nie gadał, nie śmiał sie......


Wt sie 21, 2007 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 18, 2005 9:16
Posty: 289
Post 
To spróbujcie go obejrzeć siedząc na twardych meblach ogrodowych bez poduch :D

Według mnie w wersji 30 - minutowej byłby bardziej zjadliwy :)
Szczerze mówiąc męczyłam się na tym filmie.
Co poniekąd dowodzi jak męczy nas cisza i jak bardzo od niej uciekamy.

_________________
Synuś już jest z nami:)


Cz sie 23, 2007 8:33
Zobacz profil
Post 
sachmett napisał(a):
Co poniekąd dowodzi jak męczy nas cisza i jak bardzo od niej uciekamy.


Uciekamy od tego czego nie znamy :)
Ja przez całe lata bałam sie ciszy (zawsze cos koło mnie grało - czesto nie wiedziałam nawet co, chodziło tylko o to żeby zagłuszyć pustkę). Tak było do pewnego weekendu, kiedy poszłam na sesje rekolekcyjna prowadzoną w klimacie pustyni (kompletna cisza od piątku wieczorem do niedzieli rano). Z początku byłam przerazona, bałam się że tego nie wytrzymam, a potem..... pokochałam cisze. Tym bardziej, że cisza nigdy nie jest pustką. W ciszy słychac często o wiele więcej niż dźwiękach które nas otaczają.
Od tamtej pory bardzo lubie ciszę :) Oczywiście nie cały czas, ale nie mam odruchu ani potrzeby zagłuszania jej kiedy już sie pojawi (a czasem w ogóle wole ja niż jakiekolwiek dźwięki).
Co więcej...... przypadkiem doprowdziłam tez do tego, że mój kolega polubił ciszę. Myslę, że chwila ciszy jest potrzenbna każdemu tylko nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe, albo stara sie nie dopuścic do siebie takich mysli.


Cz sie 23, 2007 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
A ja miałem mieszane uczucia po wyjściu z kina.
Temat - fascynujący.
Ujęcie tematu - czegoś tu brakowało, coś było nie tak. Sam nie wiem dokładnie co. Wiem tylko że strasznie denerwowały mnie ujęcia z chóru muzycznego na chór braci zakonnej podczas modlitw. Tak jakby operator dystansował się od tego aspektu życia mnichów. A przecież mieliśmy UCZESTNICZYĆ w życiu mnichów, a nie jedynie je obserwować, nawet z tak niewielkiej odległości.
Tego oddalenia nie było już podczas ujęć modlitw indywidualnych.

Chętnie dowiedziałbym się też czegoś więcej o samych braciach, o tym co mają do powiedzenia.

Najbardziej podobała mi się scena rekreacji zimowej :)

Moniko75, też musiałem uczyć się "obcowania z ciszą" (bardzo wymowną) i ją lubieć. Warto!

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sie 23, 2007 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post 
Powiedzmy sobie szczerze, ten film to nie jest nieme kino. Dzwiek jest (zwierzeta, skrzypiaca podloga, czasem spiew zakonnikow), jedynie nikt (prawie) nic nie mowi.

Nikt niczego nie tlumaczy, nikt niczego nie pokazuje.

To jak 'wielki brat' w zakonie.

Pod wzgledem merytorycznym pustka. Gry aktorskiej - oczywiscie - nie ma. Zdjecia nie powalaja. Przeslania brak.

Jesli ktos chce zobaczyc kilka chwil z zycia zakonnikow rozwleczone do ponad 2 godzin, to proponuje wybor kina z baaardzo wygodnymi fotelami.

Jesli ktos chce dostrzec w tym filmie cokolwiek wiecej niz banalny obraz, polecam kilka(nascie?) godzin studiowania tematyki tam poruszanej.

Nie poruszyl mnie ten film. Odwazny pomysl - ale klapa.

_________________
---
teh podpiss


Cz sie 23, 2007 16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL