Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 9:21
Posty: 88
Post Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Od 4lat slucham Hip-hopu. Jest to rodzaj muzyki ktory niesie ze soba bardzo prawdziwy przekaz lecz jest mocno wulgarny i troche nastawiony agresywnie do zycia. Czy katolikowi godzi sie sluchac Hip-hopu??

wiekszosc hip hopowcow wierzy w Boga :D Przykladowy teks piosenki HH:
WACO "W imie czego"

Nie czyń drugiemu tego co tobie nie miłe
W imię czego mam być ofiarą pomyłek
W imię czego ten wysiłek
Zarobek
I tak zabiorą ci połowę
W imię czego mam płacić za swoje zdrowie
Powiedz
Jesteś jedną z owiec
Nie pasterzem
W Boga wierze, on prawo ustalił
W imię czego człowiek je obalił
Powiedz
W imię czego człowiek
Sądzi drugiego bliźniego swego w oczach
Wszechmogącego
Nie jesteś lepszy
Powiedz
W imię czego mam być temu wierny
Steruje tym ktoś pierdolnięty
Wkręty
Ten, coś skumałeś, zamknięty
Mendy, przyczajeni jak w Czeczenii snajperzy
W imię czego mam wam wierzyć
Jak widzę jak leży chłopak
W imię czego chłop mnie skopał
Powiedz
W imię prawa
Co to (censored) ma być, czy to zabawa
Dlaczego baba stoi bije brawa
Obok dym, w paranoi, boi się
Nic nie zrobi, nic nie powie, co za człowiek
W imię czego
Odpowiedz
Świat jest zły
W imię czego mam być taki jak ty
Odpowiedz mi
W imię czego, mam świrować, że nie czaje
W imię czego, mam słuchać twoich bajek
W imię czego, przy swoim zostaje
Pytanie
W imię Ojca, słowo Syna
Odpowiedź na nie
Amen

_________________
" Większość ludzi na Ziemi to statyśći. Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli"


Pt lis 10, 2006 19:24
Zobacz profil
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Jesli ta muzyka nie wplywa negatywnie na ta osobe, nie zaczyna klnac, nie staje sie agresywna itp to nie widze przeszkod, aby ona nie mogla sluchac takiej muzyki. Co innego tworzyc hip-hop i byc niejako w pewien sposob odpowiedzialnym za sumienia tych wszystkich sluchaczy....

P.S. Hip-hop tez dosc czesto slucham. Nie utozsamiam sie czesto z kontrowersyjnymi pogladami autorow,jednak poprostu lubie ta muzyke oraz ten freestyle...


Pt lis 10, 2006 20:02

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 9:21
Posty: 88
Post 
Wulgaryzm to srodek stylistyczny :D Ja tez na poczatku sluchalem HH bez przeklenstw ale teraz zrozumialem ze wylgaryzmy to tylko slowa one wzmacniaja przekaz. Oni nie przeklinaja dla szpanu. Poprostu tacy sa na codzien tak sie zachowuja. Nie chce byc nie szczerzy w piosenkach
Tak to widza hip hopowcy:
"Multum okrucenstwa nie widza a maja manie. Klamstwa sie nie brzydza tylko tego ze mowie wulgarnie" KORAS

_________________
" Większość ludzi na Ziemi to statyśći. Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli"


Pt lis 10, 2006 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 31, 2006 15:06
Posty: 107
Post 
O matko...pewnie HH moze byc dobrze odbierany przez katolikow i jak najbardziej nie godzi w niego jako wierzacego...tylko musi spelniac kilka zasad...takie wlasnie jak brak wulgaryzmow,nie durny,pusty tekst...w sumie nie wiadomo o czym...a ja sie spotykam tylko z takim...dlatego osobiscie nie nawidze HH,wole rock i grunge(np.Coma,Anastasis)...te teksty calkowicie mnie opisuja...i mysle ze trzeba sie poprostu odnalezc w danym rodzaju muzyki...jezeli jest to HH i jako katolik zupelnie nas to nie razi,to chyba nic zlego...natomiast jezeli zaczynamy sie juz zastanawiac czy troche nas dotyka,to trzeba sobie to bardziej przmyslec :)

pzdr.


Pt lis 10, 2006 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Polecam klimat Full Power Spirit.

Albo muzykę Meza.

Bardzo pozytwyne.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt lis 10, 2006 22:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Hip-hop jako "muzyka" jest zupełnie do przyjęcia przez katolików :) to tylko muzyka. Muzyka nie jest dobra lub zła, może być co najwyżej ładna lub nie. Dopeiro to, co włożymy do tej muzyki, czyli tekst, wartościuje utwór pod względem etycznym. Dlatego to nie od muzyki zależy, a od tekstu, czy katolik powinien słuchać danego utworu. I zawsze trzeba rozpatrywać w kategorii danego konkretnego utworu, nigdy w kategorii całości gatunku


Pt lis 10, 2006 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 9:21
Posty: 88
Post 
Ale czesto jest tak ze piosenka HH pomimo wulgaryzmow ceni te same wartosci ktore my cenimy :D Ja kiedys tez sie irytowalem jak sluchalem HH nacechowanego wulgaryzmami, ale zrozumial ze to nie jest najwazniejsze. HH jest jedna z najszczerszych rodzajow muzyki Bo nie jest ograniczona jest wolna, nie musi sie podporzadkowywac zasadom etyk" Rap bez moralu szczery, pokonuje bariery" :D

To sa wartosci jakie cenio Hip-hopowcy:Pele

Elo brat weź wyobraź sobie że zjawił się ktoś
kto chce spełnić życzenia twe wszystkie jakie
chce dosłownie i zupełnienie bezintersownie

Refren2x

Wyobraź sobie że tylko prze krótką chwilę dane
ci jest brat własnie taki przywilej

Wigor

Wyobraź sobie że to nie złudzenia że w jednej chwili
wszystko się zmienia że realne marzenia jak najbardziej
są do spełnienia właśnie się spełniają że ludzi co ten
świat oblegają nagle przestają żyć w stresach bez szans
nie powodzenia mówią już tylko o sukcesach że w głowach
wszyscy mamy jasność że nie ma spraw które nie dają zasnąć
że każdy dba o czyjąś własność jak o swoje że słowa nie tracą
swoich znaczeń że każdy jest wolny od majaczeń że teraz widać
wszystko inaczej jak w K-Paxie a dzień powszedni przebiega tutaj
na relaxie w tym świecie nie dzieją się krzywdy ani (censored)
a dzieciaki w miastach i na prowincjach nie mają zjebanego
dzieciństwa od samych narodzin rodzic dziecka nie zawodzi
a każda przystań jest jak twój drugi dom tego ziom wszystkim
bym nam życzył i jeszcze dużo wiecej oby tylko kwitło szczescie
to najważniejsza to nasza sprawa wspólna przecież korzyść płynie
z tego obopólna na dodatek jeszcze kwestia ogólna czy wkońcu przyjdzie
nam na to przystać by wreszcie zacząć te marzenia co urzeczywistniać

Refren2x

Wyobraź sobie że tylko prze krótką chwilę dane
ci jest brat własnie taki przywilej

Pele

Chciałbym żeby moja matka żyła wiecznie i na
ulicach mogła czuć się bezpiecznie by mój
sąsiad co walczył o wolność Polaków nie musiał
się zadłużać w spożywczaku by rodziców mysli były
od stresu wolne że zabraknie im dla dzieci na przybory
szkolne by ambicje dziewczyn są wśród nich naprawdę
zdolnę nie kończyły się na wylotówkach by na decyzje
nie wpływa gotówka nigdy by dzieciakom nie imponowała
wódka nigdy by nie ciągneło ich do współczesniej chemii
by się nie stali ofiarami epidemii chce by patrzyly w środek
serca a nie portfela by nie szukały sponsora lecz przyjaciela
chce by przyjmeność nie zmieniła się w obowiązek i nie chodzi
tutaj tylko o związek elo chce żeby rap był wolny od zawiści
by legalne były (censored) liscie a w razie jakiej kolwiek awarii elo
bańke papieru na końcie w szwajcari

Refren2x

Wyobraź sobie że tylko prze krótką chwilę dane
ci jest brat własnie taki przywilej

Vienio

Nie Wszystko co najlepsze nam sie przytrafi
każdy potrafi odnaleść swoją wartość zawiść i zadrość
zamienią się w dobro bezdomni głodni na deszcze nie
mokną wszystkie religie żyć bedą w harmonii żadne
państwo nie używa broni pomocnej dłoni już nie trzeba
szukać samych dobrych rzeczy chcą cię nauczać a ta
nauka w dzień a nie w lata syte są dzieci całego świata
ojciec świeci przykładem dla swoich w Polsce jest pełno
sportowych boisk nikt dziś nie ma już głupich pomysłów
żadnych namysłów przed trudnym wyborem czlowiek autorem
i konstruktorem bliźni z pomocą są zawsze w pore każdą norę
zamienię w apartament a każdy kamień w szlachetny diament
a w głowie zament stoicki spokój a nowy talent z 4 roku

Refren 2x

Wyobraź sobie że tylko prze krótką chwilę dane
ci jest brat własnie taki przywilej

_________________
" Większość ludzi na Ziemi to statyśći. Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli"


So lis 11, 2006 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 9:21
Posty: 88
Post 
Poniższy tekst zawiera wulgaryzmy, które ze względu na wymowę tekstu nie zostały usunięte przez moderację. Jeśli wiesz, że nie powinieneś lub nie chcesz czytać tego typu hiphopowej prozy, proszę Cię o ominięcie tego postu.

Opatrzone komentarzem i cudzysłowem przez - Spidy


"Życie jest kurewskie patrz jak się porobiło tylko dobrze byś chciał żyć żeby tylko tak było mało tego nic nie idzie jakbyś sobie tego życzył, teraz ryczeć sie chce i (censored) wstajesz krzyczysz. Krzyczeć wszystkie brudne myśli zobacz skasuj; widzisz ogłupiony umysł poranioną duszę ratuj [ratuj]. Swoich bliskich nie katuj, kiedy brat na Twoich oczach upada - pomóż bratu! Ważne dłonie pomocne. O niej nie myśl jak o suce, pomyśl jak o siostrze, a ty nie wstydź się dziewczyno ciuchów drugiej kategorii bo czy warto się (censored) tylko po to by być modnym ???
Nie ma za co ćpać to nie sypia w porząsiach jak zawsze oddana dusza ???
On zepchnięty na margines nie cofnie sie przed niczym nie ??? on wie że jest już martwy za życia które nazwał kurewskim nie na żarty ja mam umysł otwarty to i tak błąd za błędem popełniam je kolejne chodź niektórzy widzą we mnie człowieka sukcesu, uosobienie marzeń życie kurewskie jeszcze nie jedno Ci pokaże dobry bieg zdarzeń zbyt wiele mocnych wrażeń Ty staczjąc się przy barze myslisz o nowej ofiarze chcesz zadasz ulge cierpieniom zadasz cierpienie innym bliskim, niewinnym co przez przypadek wyszło staneli na Twej drodze a Ty paląc wszystkie mosty nie chcesz (censored) żadnej dłoni pomocnej żegnasz beztroskie życie inaczej rezygnujesz z walki zbyt wielki to ciężar miałyś przyjąć go na barki z góry założyłeś zanim jesczez spróbowałeś, że sprawy nie podołasz, ile razy żałowaleś nie pamiętasz czy nie chcesz odpowiedzieć na kwestię sprawa Cię przerasta mówisz życie jest kurewskie [sprawa Cię przerasta mówisz życie jest kurewskie]."

_________________
" Większość ludzi na Ziemi to statyśći. Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli"


So lis 11, 2006 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 20:32
Posty: 14
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Hip hop jest wrogo nastawiony do świata? I katolikowi nie godzi się go słuchać? To katolicy są wrogo nastawieni do świata. :D Nie wszyscy , współczuję wierzącym, gdy banda fanatyków robi im obciach. :shock: Z jakiegoś powodu ta religia robi wrażenie, jakiejś strasznie zacofanej, radykalnej sekty. :o


Kultura Hip Hop jest mi jakoś bliska, dorastałam w tych klimatach, więc wkurzają mnie te rozkminy o hip hopie w wydaniu ludzi, którzy się na tym nie znają. Ja nic prawie nie wiem o metalu, bo nie mam styczności ani z takimi ludźmi, ani nie słuchałam tej muzyki, bo wątpię, aby dobry jej rodzaj pojawił się w mediach. Telewizja i radio nie promują zazwyczaj dobrej muzyki. Nie wypowiadam się negatywnie o tym czego nie znam.

Nie ma takiej muzyki, której katolik nie powinien słuchać. Jeżeli by była to byłoby to bardzo poważne naruszanie wolności człowieka. Muzyka to muzyka , bardzo ważna w ludzkim życiu. Niech każdy słucha tego co lubi i niech artyści tworzą wszystko co chcą.

Jak ktoś się boi ,,grzesznych tematów" :D albo przekleństw (nie wiem jak można tego unikać. To codzienność przecież.) to niech słucha chrześcijańskiego rapu.

Ja tam wolę na przykład Kaliber 44. To dobra, ciekawa muzyka i teksty mają sens. Religijnym nie zaszkodzą.

Pozdrawiam :) :D :-D :D


Pt lis 26, 2010 1:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 15:37
Posty: 103
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Ja jestem chyba ciekawym przypadkiem bo nabrałem szacunku do hip hopu właśnie dzięki katolicyzmowi :D I to pomimo że znałem trochę realia i ludzi hip hopu przedtem.

_________________
Przez słowa Twe jestem chrześcijanin,
Choć gladiator - przez całe me życie!- Cyprian Kamil Norwid "Spowiedź"


Pt lis 26, 2010 1:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
moim zdaniem HH nie jest dla katolików, poza zespołami chrześcijańskimi
HH to przede wszystkim propagowanie palenia marihuany, przedmiotowego traktowania kobiet(teledyski HH-owe), nienawiści do policji HWDP oraz imprezowego trybu życia

z obserwacji i atopsji wiem , że wiekszość osób , która słucha HH typu: Molesta, Zip skład, Nagły atak spawacza, HG i wiele innych, to zwykli huligani, zdeprawowana młodzież, narkomani, imprezowicze

_________________
1 KOR 13


Pt lis 26, 2010 11:20
Zobacz profil
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Chyba większość wypowiadających się negatywnie mało co wie o tej muzyce. Wyciaganie wniosków na podstawie kawałków puszczanych w mtv innej tv czy radiu jest jak ocenianie rocka na podstawie Dody Elktrody :D . Jest to muzyka tak różnorodna i wszechstronna że ocena wyciagana na podstawie sloganów jest po prostu pusta i wyciągana przez osoby nie mające pojęcia o tym gatunku. Zarzut narkotyków i ogólnego zepsucia moża równie dobrze postawić pod każdym stylem zaczynając na rocku a kończąc na jazzie, więc może nie słuchać nieczego albo tylko muzykę kościelną. Mnie najbardziej w tej muzyce podoba się forma, dobry bit (dziś już coraz rzadzsze zjawisko) i konkretny flow. Teksty już mniej bo raczej słucham amerykańskiego east side z podziemia NY. Polecam złotą erę, bo dziś to już tylko cień tamtej muzyki.


Pt lis 26, 2010 12:44

Dołączył(a): So sty 30, 2010 21:11
Posty: 67
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
To ja może podrzucę kilka linków dla ludzi którzy twierdzą że rap to tylko palenie, hedonizm i agresja:
Eldo - Nie pytaj o nią (patriotycznie)
http://www.youtube.com/watch?v=hPWWESGHPGk
Grammatik - Nie ma skróconych dróg (o ławeczkach pod blokiem) UWAGA PARĘ BRZYDKICH WYRAZÓW
http://qstr.wrzuta.pl/audio/2HgOQenN5UZ ... onych_drog
O.S.T.R - Po drodze do nieba (o życiu i Bogu, także parę wątpliwości) UWAGA PARĘ BRZYDKICH WYRAZÓW
http://www.youtube.com/watch?v=YJt3DFHnlW4
Łona "Ą, ę" (zabawa słowem o ortografii ;) )
http://woidos.wrzuta.pl/audio/15jDCFwt2 ... bber_-_a_e

Można by jeszcze wymieniać wiele utworów i wykonawców; prawdą jest także że istnieje rap prymitywny czy wzywający do agresji. Wszystko zależy od artystów(nawet konkretnych utworów), tak jak w przypadku każdego innego gatunku muzyki. Tak jak ze wszystkim trzeba zachować dystans i krytyczne oko/ucho, to tylko ludzie opowiadający o swoim życiu, zawsze prawdziwy, mądry i doskonały jest tylko Bóg i to On powinien być autorytetem ;)


Pt lis 26, 2010 14:07
Zobacz profil
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Co myślą Katolicy?
JEstem takowym, więc się wypowiem.

<BEZ URAZY>
Dla mnie to bezsensowny bełkot, co drugie słowo to "k...." do tego jakiś marny bit i co?
Na tym ludzie zarabiają, a ja słysze to wśród młodzieży, w szkołach itp.
Gdzie jest PRAWDZIWA muzyka?
Kto z Hip Hopowców/Raperów potrafiłby zagrać jakąś solówkę, z sensem pograć na perkusji, ogarnąłby jakieś instrumenty dęte/ jakieś skrzypce i grą na nich zarabiał???

Tak to każdy wymyśli jakieś 200 słów( no, w sumie 100, bo co drugie to "k...."), jakiś beat i zacznie bełkotać do mikrofonu machając rękami jak popi[cenzura]ony !


Śr lip 18, 2012 21:46

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jak muzyka Hip-hop jest odbierana przez katolikow??
Nie trawię takiego rodzaju muzyki

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lip 18, 2012 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL