Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 23:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
 WIZJE PIEKŁA W SZTUCE 
Autor Wiadomość
Post 
Obrazek

miniatura z "Speculum humanae salvationis" ok 1500


So paź 31, 2009 14:08

Dołączył(a): Pt mar 19, 2010 18:14
Posty: 1
Post Uwaga Plagiat
Chciałbym poinformować, że najprawdopodobniej doszło do plagiatu Waszej strony.
Oto strona w Histmag org:

http://histmag.org/?id=2865

Jest tutaj artykuł "Oblicza zła. Wizerunek szatana w sztuce średniowiecznej (cz. I)"którego autorem jest p Kamil Janicki.

Ilustracje wraz z komentarzami są dokładna kpią tego co jest zamieszczone tutaj:

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=471892

np podpis który zamieszcza Majka: "Wyobrażenie dużo bardziej egzotyczne z dzisiejszej perspektywy. Takiej postaci spodziewalibyśmy się raczej w filmie science-fiction, niż w scenie spotkania ze św. Augustynem na obrazie późnogotyckiego malarza, Michaela Pachera. "
Jest dokładnie skopiowanu przez pana janickiego, na marginesie podpis jest błędny bo nie jest to św Augustyn a św. Wolfgang.

Tutaj jest druga część tego artykułu:
[url]
http://histmag.org/?id=2868[/url]

I dalej to samo dokładna kopia tego co zrobiła Majka.

Albo Majka wyraziła na to zgodę, albo pan Janicki popełnił przestępstwo.


Pt mar 19, 2010 18:30
Zobacz profil
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Nie Wikto, to ja popełniłam przestępstwo -
wklejałam tu obrazy znalezione w sieci -
kiedyś pisałam do nich teksty
a potem już tylko wklejałam przekopiowując podpisy.

Dziękuję za tak wnikliwe czytanie, oraz zwrócenie mi uwagi.

Pan Janicki zamieścił swój tekst wcześniej i z pewnością to on jest autorem tego zdania.
Przekopiowałam widocznie podpis, nie zwróciwszy nawet uwagi na to, że jest nim nie autor i tytuł dzieła a czyjeś zdanie, za co serdecznie pana Janickiego przepraszam.


So mar 20, 2010 11:01
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
a tak na marginaesie
w swoim poście z dnia 30 sierpnia 2009 podałam linki do artykułów pana Janickiego :)
nie uzurpowałam sobie zatem praw do jego pracy.
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=29&t=9907&start=495


So mar 20, 2010 11:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Tak na marginesie pragnę zaznaczyć że przeważnie wszystkie obrazy piekła epatują golizną (kiedyś miałem zajefajny album prac Bosch-a) co może przyciągać wielu, wystarczy spojrzeć na reklamy w necie. Ups :mrgreen:


So mar 20, 2010 11:41
Zobacz profil
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
przy okazji znalazłam piękna galerię
diabły i demony w sztuce religijnej

http://www.flickr.com/groups/951604@N21/pool/


So mar 20, 2010 13:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Post majki nt. golizny w sztuce sakralnej usunięto na prośbę autorki.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn mar 22, 2010 8:31
Zobacz profil
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Cytuj:
miniatura z "Speculum humanae salvationis" ok 1500


Dwie osoby na tej miniaturze się uśmiechają... :?


Wt mar 23, 2010 14:08
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Obrazek
Obrazek

fragmenty malowidła z kościoła
Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

Cytuj:
"Sufit tego niepozornego kościoła pokrywa największy obraz w Polsce i jeden z największych w Europie. Wymiary płótna to 35 na 18m, czyli 450m2. Cały strop pokrywa lniane płótno o luźnym splocie, wykonane metodą nici zmiennej. Na 1cm2 przypada 6-7 nici. Dzieło zostało przytwierdzone specjalnymi gwoździami do drewnianej przybitki. Artysta swoją pracę rozpoczął 5 lipca, a skończył w październiku 1688 r. Shneider stosował tzw. Szkołę Niderlandzką, metodą opisywaną przez konserwatorów następująco
:„
Malowidło wykonane było nie z palety, ale farbami przygotowanymi w naczyniach i nakładanymi jeden kolor na drugi kryjąco lub tzw. suchym pędzlem.

— (z 1971)
Arcydzieło można podzielić na dwie części: centralną - prostokąt oraz obramowanie. W centrum umieszczono Zmartwychwstanie Chrystusa. W narożnikach prostokąta malarz przedstawia obrazy: Przypowieść o dziesięciu pannach, Spotkanie Chrystusa z Samarytanką, Niesienie Krzyża oraz Wskrzeszenie Łazarza. Nad częścią prezbiterium umieszczono Sąd Ostateczny. Jest on częściowo zasłaniany przez ołtarz. Na obramowaniu artysta przedstawił 12 Apostołów, a między nimi piękne ornamenty i medaliony o rowelkowo-roślinnych motywach, połączonych girlandami roślinno-owocowymi, a także kartusze z motywami głowy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Serca_Pana_Jezusa_w_Stegnie


Śr sie 11, 2010 12:32

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 18:41
Posty: 3
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
witam serdecznie!!
przeglądam tu różne obrazy i malowidła piekła i w niektórych data jest podana w innych nie
Dokładniej chodzi mi o to czy macie może bądź znacie jakieś obrazy z XIX i XX wieku
bo poszukuję na prezentację maturalną ale jakoś kiepsko mi idzie...


Pn wrz 06, 2010 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 1:35
Posty: 1
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
"Albo Majka wyraziła na to zgodę, albo pan Janicki popełnił przestępstwo."

Drogi użytkowniku, nie wypada zarzucać innym ludziom przestępstw, szczególnie gdy są to zarzuty kłamliwie. Kiedy już się to zrobi i zauważy się błąd - warto przeprosić.


"za co serdecznie pana Janickiego przepraszam."

Naprawdę nie ma problemu i nie ma za co przepraszać :). Żałuję tylko, że to akurat ten artykuł, bo przygotowywałem go na szybko i ewidentnie wkradło się kilka błędów. Polecam inne moje teksty na temat średniowiecza i sztuki tamtej epoki.

Pozdrawiam,

Kamil Janicki


Cz wrz 09, 2010 1:40
Zobacz profil
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
Lepiej przeprosić dziesięć razy niepotrzebnie, niż raz za mało i wtedy kiedy trzeba.

Cieszę się, że nie wyraża Pan sprzeciwu co do umieszczenia ilustracji i linków do artykułu swojego autorstwa na stronie tego forum.

Internet to jednak dla mnie wielka tajemnica i tak do końca nie wiem co jest legalne, a co nie, dlatego ostatnio zaprzestałam swojej działalności.

W tym wypadku przestępstwa nie popełniłam, bo jak głosi regulamin Histmaga :
Cytuj:
Udostępnianie artykułów
Redakcja nie zezwala na zamieszczanie całości artykułów opublikowanych w serwisie „Histmag.org” na innych stronach internetowych, również w przypadku oznaczenia ich źródłem i nazwiskiem autora. Dozwolona jest publikacja niewielkich fragmentów wraz z odnośnikiem do źródła (maksymalnie 25% tekstu), na publikację większych fragmentów wymagana jest indywidualna zgoda redakcji.

Przekopiowałam tylko podpisy i zamieściłam odnośnik do źródła.

A teksty są godne polecenia.:)

Co do błędów -to nie popełniają ich tylko ci, którzy nic nie robią.
I nie wiem, czy pisząc to zdanie plagiatuję Theodorea Roosevelta, czy tylko mam na ten temat to samo zdanie co on...;)

Pozdrawiam również :)
majka


So wrz 11, 2010 8:28

Dołączył(a): N sty 16, 2011 19:23
Posty: 1
Post Re: WIZJE PIEKŁA W SZTUCE
http://www.flickr.com/photos/58397677@N03/5360559781/
taniec śmierci


N sty 16, 2011 20:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL