Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 15 minut z Jezusem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: 15 minut z Jezusem
Do rozmowy potrzeba dwóch stron. Czy Jezus się do Ciebie odzywa?


N sty 17, 2021 22:22
Zobacz profil
Post Re: 15 minut z Jezusem
bron_wol napisał(a):
A co sądzicie o niemal podwórkowej rozmowie z Jezusem w trakcie modlitwy? Oczywiście z szacunkiem, ale rozmowie bardziej ludzkiej, zwyczajnej, prostej, niż klasyczne wielkie słowa modlitw znanych z katechizmu (które oczywiście też mają swoje zastosowanie i są również potrzebne).

Przed snem lubię modlić się właśnie w tej formie. Jest to coś w rodzaju:
I słuchaj Jezu co się dzisiaj wydarzyło! Byłem tu i tam, i wtedy ona do mnie mówi 'x'! I nie wiedziałem jak zareagować, no poważnie! I widziałem też dzisiaj super film! Czułem się po nim tak i tak. A w sklepie wcisnęło mi się w kolejkę jakieś babsko, i chyba zachowałem się spoko, bo zamiast się oburzyć jak to robiłem dawniej, to wziąłem głęboki oddech i tylko się do niej uśmiechnąłem. Niedawno prosiłem Cię o cierpliwość w takich sytuacjach więc dzięki za dzisiaj.

Ale czasem mam wrażenie, że jest to niestosowne, że za bardzo się spoufalam...chociaż sercem czuję, że taka szczera rozmowa ma wielką wartość.

Jeśli taka rozmowa uspokaja Ciebie i wycisza, to jest to właśnie odpowiedź Boga.


Pn sty 18, 2021 8:44

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: 15 minut z Jezusem
Alus napisał(a):
Jeśli taka rozmowa uspokaja Ciebie i wycisza, to jest to właśnie odpowiedź Boga.

A jeśli nie uspakaja i nie wycisza, czyją jest odpowiedzią? Pofantazjujesz?


Pn sty 18, 2021 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: 15 minut z Jezusem
afilatelista napisał(a):
Do rozmowy potrzeba dwóch stron. Czy Jezus się do Ciebie odzywa?


Widać że jesteś nowy na forum, bo modlitwa jest często nazywana rozmową z Bogiem, czy w tym przypadku Jezusem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 18, 2021 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: 15 minut z Jezusem
Robek napisał(a):
Widać że jesteś nowy na forum, bo modlitwa jest często nazywana rozmową z Bogiem, czy w tym przypadku Jezusem.

To dziwne użycie słowa rozmowa.


Pn sty 18, 2021 17:28
Zobacz profil
Post Re: 15 minut z Jezusem
15 minut z Jezusem to 15 minut tylko z Nim. Często w milczeniu. Czy zakochani potrzebują zawsze słów? Cieszą się sobą.


Pn sty 18, 2021 19:54
Post Re: 15 minut z Jezusem
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jeśli taka rozmowa uspokaja Ciebie i wycisza, to jest to właśnie odpowiedź Boga.

A jeśli nie uspakaja i nie wycisza, czyją jest odpowiedzią? Pofantazjujesz?

Jeśli rozmowa koncentruje się na wypominaniu Bogu, czy oskarżaniu innych ludzi, to jednak inspiracja i odpowiedź może pochodzić od przeciwnika Boga i ludzi.
Jezus przestrzega przed takimi modlitwami-rozmowami - kto by rzekł swemu bratu "Raka, czy bezbożniku...(Mt 5,22).


Wt sty 19, 2021 8:45

Dołączył(a): Śr gru 15, 2021 21:14
Posty: 1
Post Re: 15 minut z Jezusem
Króluj nam Chryste :)

Zapraszam serdecznie na nasz katolicki serwer na discordzie, codziennie o 19:30 modlimy się wspólnie w intencjach ludzi z serwera i ich rodzin. Mamy fajnych ludzi w różnym wieku i o ciekawych zainteresowaniach. To naprawdę budujące jest, jak wiele młodych ludzi potrafi się łączyć razem na modlitwie <3

https://discord.com/invite/5PqpxyrJm5

Naszym patronem są Sw. Michał Archanioł i o. Pio, do których codziennie się modlimy o 20:50 i kończymy Apelem.



Śr gru 15, 2021 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 16:25
Posty: 24
Post Re: 15 minut z Jezusem
15 minut z Jezusem? Trudna sprawa. Od rozmowy, wolę poprostu modlitwę różańcem. Tylko tyle.
Pewnego roku sięgnąłem po książkę "Modlitewnik dla mężczyzn". Każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie.
Kasitkika przekaz wideo? Od pewnego roku oglädam przekazy na żywo. Bardzo dobra forma modlitwy.

_________________
Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia


N sty 15, 2023 17:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL