Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 17:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Codzienna rozmowa z Bogiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 17:11
Posty: 8
Post Codzienna rozmowa z Bogiem
Jak wygląda wasz dzień? Czy wstając rano od razu modlicie się? A może robicie to w przerwie szkolnej bądź przerwie w pracy na śniadanie? Jak wygląda wasza modlitwa? Różaniec, Koronka, zwykła rozmowa z Bogiem?
Często mam uczucie, że moja modlitwa mogłaby być lepsza.Dlatego chciałbym porównać, jak modlą się inni. Może modlicie się też po południu i pod wieczór...
śmiało :-D


So lip 12, 2008 19:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ja rana odmawiam Jutrznię. Wieczorem Nieszpory. Jak znajdę czas (z czym ostatnio było ciężko- choć widać poprawę) to za dnia jeszcze różaniec odmawiam. Rzecz jasna Msza to podstawa dnia (niestety z powodu pobytu w Holandii najbliższy miesiąc w tej dziedzinie będzie biedny... :( ). Poza tym sporo chwil zatrzymania w ciągu dnia na chwilę refleksji, zadumy, rozmowy z Bogiem o tym co mnie spotyka, co się wokół dzieje.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So lip 12, 2008 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
:o
Ja to wstaję i pomijam monologi zwane modlitwą.

_________________
...


Pn lip 14, 2008 1:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post 
rano? różnie. nieraz pierwszą myślą jest 'Boże, już dzień?!'. Częściej krótkie 'tylko mnie pilnuj' do anioła, bo na więcej nie mam czasu (jestem niepoprawnym śpiochem, zawsze spędzam w łóżku '5 minut' dłużej, niż mogę).
W ciągu dnia jakoś tak samorzutnie budzą się we mnie różne akty strzeliste, krótkie myśli skierowane do Boga, zanurzone w codzienności.
Wieczorem, jeśli mam czas, idę na Eucharystię. Jeśli nie, staram się o kwadrans z Pismem Świętym.
Przed snem robię rachunek sumienia i oddaję dzień Bogu odmawiając Ojcze Nasz.

Tylko po co porównywać swoją modlitwę do modlitwy innych? Każdy może wypracować swój rytm...


Pn lip 14, 2008 1:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2008 19:21
Posty: 3
Post 
hmm ja podobnie jak kawa zawsze wstaje trochę za późno, także rano moja modlitwa niestety jest dosyć krótka, przeważnie jest to koronka oraz oczywiście prośba o opiekę do Anioła bo bez tego ani rusz:). Wieczorem staram sie skupić nad Pismem Świętym ale jak wiadomo nie każdy dzień jest taki sam, także czasami po prostu sobie pomilczę:)

moim zdaniem najlepsza modlitwa, czyli taka do której wszyscy dążymy to po prostu taka głęboko z naszego serca:)


Pn lip 14, 2008 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 17:43
Posty: 26
Post 
Ja rano bardzo żadko się modlę. Czasem w ciągu dnia. I wieczorem. To raczej rozmowa z Bogiem, żadziej Różaniec czy Koronka. TO dziwne ale podczas roku szkolnego miałam więcej czasu niż teraz.

_________________
"To On ma wzrastać, ja mam się umniejszać..."
Św. Jan Chrzciciel


Śr lip 16, 2008 21:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL