Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 19:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Panowanie nad myślami i wyboraźnią 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 03, 2008 21:08
Posty: 2
Post opanowanie złych myśli
Kiedyś miałem podobne doświadczenie na gruncie spraw osobistych,ale Bóg dał mi jednoznaczne świadectwo,że zwycięstwo jest dość łatwe... to było pewnego majowego dnia,kiedy szedłem po osiedlu i znowu przyszła "niechciana myśl", odczułem ją, ale zwróciłem uwagę na pobliskie drzewo, bardzo urokliwe o tej porze roku, tamta myśl od razu zniknęła... wierzę w takie znaki, bo On jest wszędzie.

Jeśli chodzi o pokusy, które w postaci dręczących myśli wracają co i już, to są to najczęściej stałe pokusy- uderzają w konkretną słabość człowieka, zależnie od jego indywidualnych doświadczeń, emocji, charakteru, sytuacji itp

Spowiednik poradził mi w takich sytuacjach, jeśli to zauważę, zacząć się modlić, nie musi to być tradycyjna modlitwa z wyuczonym tekstem, ale może być osobista prośba do Boga o odegnanie pokusy.

Czytałem też w katolickim piśmie świadectwo człowieka, który w takich chwilach mówił w duchu po prostu: Jezus Chrystus aż pokusa przestała atakować.

W cięższych przypadkach, to trzeba konkretnie wezwać Anioła lub samego PB o odparcie zła,ale to już wyższa szkoła jazdy i nie jestem w tej dziedzinie ekspertem.

Mam nadzieję,że to Was natchnie nadzieją i zainspiruje do samodzielnych poszukiwań, pamiętajcie że w takich sytuacjach najlepsze są porady konkretnego Księdza-Spowiednika. Powodzenia!


Wt sie 19, 2008 20:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL