Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 18:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czego szukam? 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Czego szukam?
Witam :)

Od tygodnia naszła mnie myśl na wstąpienie do oazy, aby wzmocnić swoją wiarę,dawać świadectwo itdmobejrzałam kilka skrótów video z różnych rekolekcji i tak dalej..
No i zgłosiłam się do swojej parafii i tam mi powiedzieli, że właściwie jestem u progu robienia formacji ,bo mam 18 lat więc zaproponowano mi chodzenie na tę co chodzi 2klasa gim czy tam pierwsza. No ,a poza tym dowiedziałam się, że są to spotkania w grupach i takie tam. Na początku była we mnie jakaś radość, ale potem jak sobie to wszystko przeanalizowałam uznałam, że raz; takie spotkania i to z grupą osób 4-5 lat ode mnie młodszych raczej odpada, bo nudziłabym się ze względu chociaż by na różnicę wieku: wiem,bo pamiętam jaka byłam.. nie chcę uważać się za jakąś supermądrą ,ani tak dalej.. ale jednak to raczej odpada. a pozatym analizując to zdałam sobie sprawę, że ja nie do końca tego szukam, że potrzebuję czegoś więcej.. nie wiem dokładnie.. to głupie,ale sama do końca nie wiem czego chce.. trochę zwątpiłam w tą oaze.. zastanawiam się czy naprawdę ja tego chce, Czy Bóg chce mi coś powiedzieć.. jestem zagubiona.. nie wiem czego szukam w życiu.., czy szukam właściwie..ale wiem,że w jakiś sposób potrzebuję zbliżyć się do Boga no i ogólnie to ,co pisałam na początku...


Wt wrz 23, 2008 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Może najzwyczajniej w świecie nie dla Ciebie ta forma... nie ma nic złego w tym, że nie odnajdujesz się w tej grupie.


Śr wrz 24, 2008 6:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Pierwsza sprawa jest taka, czy ta forma Ci się nie podoba tylko przez wiek osób, czy może przez samą formę. Bo może być tak, że akurat tam Ci się nie podoba. Może też być tak, że po prostu to są trudne początki. Proszę, rozeznawaj to w żarliwej modlitwie.

Druga sprawa. Jest wiele innych wspólnot, które mogłyby Ci odpowiadać: Odnowa w Duchu Świętym (sam mam zamiar się do takiej przyłączyć, bo jest bardzo uwielbieniowa, charyzmatyczna i taka radosna), Neokatechumenat (podobno dobra formacja, ciekawe prowadzenie), i wiele wiele wiele wiele innych :). Poszukaj w internecie - jeżeli jesteś z większego miasta, to z pewnością będzie ich wiele. Wspólnot katolickich jest wiele i są różnorodne. Na pewno znajdziesz coś dla siebie :). Na pewno są i takie o określonym wieku, np. młodzieżowe, studenckie, itd.

Trzecia sprawa. Myślę, że to wiesz: wspólnota bardzo dużo daje i we wspólnocie możesz dużo dać innym :). Jak się przebywa wśród ludzi żarliwie wierzących, to to dodaje siły w pokonywaniu trudności tego ateistycznego świata i pokazuje, że świat to nie tylko to co widzimy na około - ludzie zaprzeczający istnieniu Boga, ale także Boży ludzie :).

Nie wspominając o nowych znajomościach, koleżeństwie, przyjaźniach, itd :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Bóg z Tobą!

_________________
Piotr Milewski


Śr wrz 24, 2008 12:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL